Hikayesel Tasarım ve BiysTM Teknolojisiyle Geliştirdiğimiz Bir

Web Tasarımda Kullandığımız Teknolojiler

Biltek’ çalışmalarını ilk aşamada teknoloji ile başlar. Kullanmış olduğumuz lisanslı donanım ve yazılımlarla müşterilerimizin ihtiyaçlarını doğrudan görme üstüne karşılanır. Bu da standart bir web ajansıda bulunmayan birçok olanaklarının kıpısını aralar. 3D modellemeden Motion Design’a kadar birçok Universal fikri rakiplerinin uygulamayacağı derecede iyi uygular.

Tasarım Teknolojilerimiz

Hizmet verdiğimiz cihazlar günümüz teknolojilerinin imkan verdiği son ekipmanlar ile desteklenir. Tasarımcılarımız 5K gibi muazzam piksel yoğunluğuna, P3 renk gamı gibi göz kamaştırıcı renk destekli monitörlerle işlemlerini gerçekleştirir. Bu, yaptığımız tüm işlerin renk uyumu ve ince ayarları için mükemmel bir alt yapı sağlar. Tüm bu işlemleri yaparken standart kullanılarıda düşünerek yapılan tüm çalışmaları geleneksel çalışan monitörlerle test edilir. İş size sunulduğunda renk ve görüntü anlamında kusursuz bir işçilikle karşılaşırsınız.

- Fontlar

Bu sadece yazılım değil, araçlar içinde geçerlidir. Biltek’ rakiplerinin aksine araştırmayı çok sever. Fontlar bizim en takıntılı olduğumuz konulardan biridir. Sitelerde kullanmış olduğumuz tüm fontlar aylık lisanslı olarak yapılır. Dışarda karşılaşabilecek fontlar kullanılmaz. Özel işlerin özel yükü olur. Fontlar bizim en özel yükümüz.

- Sunum

Sunum araç gereçlerimiz daima günceldir. Müşterilerimize en gerçekçi iş deneyimi yaşatmak için her türlü eforu harcarız. Gelişmiş Live Prototip araçlarımızla siteniz henüz kodlama aşamasına girmeden tıpkı bir web site gibi çalışan prototip ile sunulur. Bu da müşterilerimize cansız bir resim değilde, gerçeğe en yakın web site deneyimi yaşatır.

- Araçlar

Kullanmış olduğumuz araç gereçlerin hepsi lisanslıdır. Lisanslı araç gereçlere sahip olmanın avantajı çarpıcı fikir ve tasarımlara olanak sağlar. 3D modelleme gerektiren işlerde Cinema 4D® ile modelleyip Redshift® ile render alıyoruz. Endüstriyel standartların çok üstünde bir yaklaşım ile müşteri ve iş kalitesini en üstte tutuyoruz. İkonlarımızı lisanslı olarak temin ederek kişiye ve kuruma özel ikonlar oluşturuyoruz. Bu saydıklarımız bir web tasarım ajansında pek rastlayamayacağız durumdur.

Kodlamanın betik yapısı, bize hayallerimizin sınırlarını zorlamamız için yeterli olanakları sağlar. Visual Studio Code® ile oluşturduğumuz satırlar dolusu kod bloglarıyla, yazılımı ihtişamlı bir görsel şölene çeviririz. Web tasarımı yaparken tasarımdan çıkan ince fikirleri etkileyişimli hale çevirerek, bir web sitesini standart sayfa olmaktan çıkarıp hikayesel anlatıma çeviririz.

-Kodlama Teknolojilerimiz

Kodlama yaparken günümüzde bulunan en iyi cihazlarla ve en iyi kodlama yazılımlarıyla işlerinizi gerçekleştiririz. Chrome Developer Console® ile canlı testler yapar, sorunları canlı gözlem ile ilerletiriz. Sitenizde deneysel olan Apple Web-Kit® fonksiyonlarınıda kullanarak. Adaptif veya tepkisel bulanıklaştırmalarla web sitenizi daha da görkemli bir hale getiririz. Cihazların CPU ve GPU’larının aktif olarak kullanıldığı web siteler oluşturarak imkanları zorlarız. Etkileyişimin en önemli parçası olan deneyim ve sezgileri oluşturmak için dünyanın en iyi algoritmalarını kullanırız. Greensock®’ın üstün işlemeli animasyon algoritmaları ile sitenizin sezgilerini daha güçlü hale getiririz. Kullanıcınız siteye girdiğinde, standart sert duran animasyonlar değil deneyime bağlı etkileyişimli animasyonlar ile karşılaşır. Bu da yaptığınız iyi işi iyi şekilde sunmanızı sağlar. GSAP® algoritmik bileşenleri ile scroll’a bağlı tepkisel animasyonlar yaparız.

-Cihaz Uyumlulukları

Mobilite olmuş dünyamızda cihaz çeşitlilik ve türleri saymakla bitmeyecek kadar çoğaldı. Katlanabilir cihazlardan, bilgisayar performansı veren tabletlere kadar çok geniş cihaz yelpazesine sahibiz. Bu kadar geniş çerçeveye sahip değişkenler varken üstüne bir de sıra dışı tasarımlar eklenince işler daha karmaşık hal alıyor. Neyseki çözüm yine algoritmalarda. Responsive hiyerarşine uygun iskelet kurarak en zorlayıcı cihazlarda bile kusursuz görüntü elde edebiliyoruz. Birçok web tasarım ajanslarının gözden kaçırdığı windows® %125 çözünürlüğüne sahip cihazlar içinde resmi destek sunuyoruz. Bu da sadece standart ölçülerde değil, ölçeklenmiş çözünürlüklerde de web sitenizin olağan üstü gözükmesini sağlıyor.

İnsanı güzel yapan, düşünceleri ve kalbidir. Yazılımı güzel kılan ise görünmeyen noktalarındaki çekirdeğidir. Yerleşik olarak sunduğumuz, güvenlik, gizlilik ve minimum düzeyde 3.parti kanalları kullanarak, sizi ve web sitenizin ziyaretçilerini güvenliğini garanti altına alıyoruz. Herhangi bir sızmaya karşılık arkaplanda mantıksal denetçilerimiz ile o kişinin erişimini kısıtlıyoruz.

-Yazılımın Kalbi

İyi bir tasarım iyi bir kodlama beraberinde iyi bir yazılım ile gelir. Yazılımda yaptığımız tüm işlerimizde birinci önceliğimiz güvenlik. Düzenli olarak güvenlik ile yaptığımız güncellemeler ile günümüz koşullarına bağlı, yenilikçi tehditlere karşı koruyoruz. Nöral panel yapımız ile bir yere yaptığımız yenilik, sizin hiçbir müdaheleniz olmadan kendi sitenizde de uygulanmasını sağlıyor. Ve bu nöral panele BİYS® adını veriyoruz. BİYS® yerleşik güvenlik sistemleri ile tamamen kendi geliştirdiğimiz ve kodlarımızı tescillediğimiz özel bir panel. Çekirdeğini 20 yıla yakın bir süredir, sürekli güncellediğimiz, olağan üstü stabil ve hızlı tepkiler veren panelimiz, aklınızdan geçen tüm şeyleri yapmaya olanak sağlıyor. Modüler yapıdaki uzamsal bağ sayesinde sitelere çabuk entegrasyon sağlayıp, kusursuz çalışıyor. Kullanıcı deneyimi en üst çıtada olan herkesin rahatlıkla kullanabileceği yapıya sahip BİYS® panel, gereksiz tüm özelliklerden arınmış, kullanıcılarımızın taleplerine göre geliştirdiğimiz olağan üstü bir yapı. Web sitelerimizin kalbinde yer alan BİYS® Security ile an ve an sürekli risk analizi ve giriş denetçileri ile saldırılara ve hesap çalma gibi illegal faaliyetlerin önünü kesiyor. Yüzlerce sitemize saldırı yapılıp, hizmet kesintisine uğramamasındaki asıl sebep tamda bu.

İşletmenizin ilerleyişine Biltek’ten tam destek.

Biltek’ olarak daima yaptığımız işi değerli buluyoruz. Çünkü gelecek inşa ediyoruz. Yazılımın tüm teknolojik imkanlarını zorlayarak ortaya birbirlerinden eşsiz sanatsal işler çıkarıyoruz. Biliyoruzki dünya üzerinde bizim gibi teknoloji tutkunu insanlar var. Gelişimi kendisine hayat felsefesi edinmiş, her gününe değer katan kişiler… Tüm yaptığımız işler bu vizyona sahip kişiler ile oluşuyor. Vizyonu ileride olan tüm firmalarla Biltek’ olarak çalışmayı çok seviyoruz. Değer tek taraflı elde edilen bir şey olmadığı için bize katabilecek bakış açıları ve bizim çalıştıklarımıza kattığımız bakış açılarıyla alışveriş yapıyoruz.

Çok kalite, çok eşsiz ürünler üreten işletmeler, yaptığı işin kalitesini karşıki tarafa yansıtamıyor. Dijitalleşmiş dünyamızda ne kadar fark oluşturursanız o kadar akılda kalıcığınız artar. Biltek’ bu konuda tam bir “usta”. Günümüz teknolojilerin yeniliklerini ve rahatlığını kullanıcılara yansıtmak için canla başla çalışıyor. Firma hikayenizi dinledikten sonra sizin için bir senaryo oluşturuluyor. Bu senaryo dijital dünyadaki “Siz” oluyorsunuz. Hikayenizi sanatsal atölyemizde işleyip üstün teknolojik ve yenilikçi yaklaşımımız ile harmanlayıp, sizin işinizi sizden daha iyi bir şekilde anlatarak işletmenizin kalbi olan marka imajını oluşturuyoruz. Öyleki bunu o kadar iyi bir şekilde yapıyoruzki bize sadece web tasarım yaptırmak isteyen değerli müşterilerimiz, çoğu zaman “Bütün marka kimliğini bu tasarım tadına çevirelim.”, “Bu tarzda kurumsal oluşturalım.” gibi sözlerle farklı alanlarda da birlikte çalışmak istediklerini dile getiriyor. Eşsiz olmak, eşsiz iş çıkarmak bunları yaparkende dünyanın en ileri teknolojilerini kullanmak, bizi biz yapan temel taşlar.

Peki! Siz ne zaman işletmenize sınıf atlatmayı planlıyorsunuz?

Teknoloji İçin, Son 1 Adım.

Tamamıyla hikayesel tasarım yaklaşımımızla ve BiysTM adını verdiğimiz patentli teknolojimiz ile siteniz hiç olmadığı kadar göz kamaştırıcı.
CAPTCHA

Kişisel verileriniz, Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir. 'Gönder' butonuna basarak Çerez Politikası'nı okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Kendi Patentli Teknolojimiz BiysTM ve hikayesel tasarım yaklaşımımız ile hazırlanmış bazı sanatsal eserlerimiz

2000’li yılların başından beri edindiğimiz bilgi ve tecrübelerimiz ile 2008 yılında ilk hali ile hazırlanan yönetim paneli ve alt yapımız, 2011 yılında yenilenerek müşterilerimizin beğenisini kazanmıştır. Birçok yazılım, iş odaklı olup müşteri odaklı değildir. Ancak biz her ikisini de sağlayacak bir alt yapı için sürekli çalışıyoruz.

Hem sistem özellikleri olarak tüm beklentileri karşılamak hem de kullanıcı odaklı olup, mümkün olduğunca kullanımı pratik bir yazılım geliştirmek birinci hedefimizdir. Alt yapımız 2015 yılında kurduğumuz yeni yapı ve yenilenmiş yönetim paneli tasarımı ile daha şık, pratik ve kullanışlı duruma gelmiştir.

Yazdığımız her satır kodda sadece yapılacak işe odaklanmak ile yetinmeyip en iyi performansla çalışacak bir yazılım geliştirmeyi benimsiyoruz. Bu sayede projelerimiz hızlı ve yüksek ziyaretlerde de başarı ile hizmet sunabilmektedir.

Yüz binlerce satır kod içeren yazılımımız tamamen yerli üretimdir. Geliştirdiğimiz yazılım ile ülke kaynaklarımızın yurt dışına çıkmasına engel olmak hedeflerimiz arasındadır.

Biltek İYS ilk versiyonu çıktığı günden bu yana yüzlerce projenin başarılı bir şekilde tamamlanıp kullanılmasını sağlamıştır. Halen yayında olan yüzden fazla projeye hayat vermektedir. Son 2 yıldır yayına çıkan tüm projelerimiz sürekli yeni yazılım güncellemelerini almaktadır.

Gün geçtikçe, müşterilerimizden aldığımız geri dönütler ve tecrübelerimizle yeni teknolojilere ayak uyduracak şekilde alt yapımızı geliştirmeye devam ediyoruz. Php 7.4 ve son olarak Php 8.0’ın uyumluluğu da tamamlanmıştır. Yönetim paneli tasarımının tekrar yenilenmesi de gündemimizdedir.

Çok dilli siteler için farklı dillere göre içerik düzenlemeyi kolaylaştıracak şekilde, renkli sekme yapısı bulunmaktadır.

Gelişmiş ve çok çeşitli aktif ve pasif güvenlik özellikleri ve yapısı ile 13 yıldır her türlü saldırıya karşı dayanmıştır.

Biltek İYS oldukça geniş kapsamlı ve esnek bir alt yapıya sahiptir. 70'e yakın özelleştirilmiş modül ve yüzlerce modül özelliği ile her türlü projeniz için özelleştirilebilmekte ve yapılacak projeye göre sistem hızlı bir şekilde hazırlanabilmektedir. Projeniz yayına çıktıktan sonra güncellemeleri almaya sürekli devam edecektir.

Web tasarım yaparken arayüz tasarım aşamasındayken bu arayüzün çalışma prensipleri de bir hayli önemlidir. Biltek web tasarım olarak bizim UX ajanslarındaki farkımız hem arayüz odaklı hem kullanıcı deneyim odaklı çalışmaları müşterilerimize sunuyor olmamızdır.

Web tasarım geleceğin teknolojisidir ve bu teknolojiyi ilmek ilmek işleyerek bir sonraki aşamaya taşımak daima vizyonumuz olmuştur. Yaklaşık 20 sene önce çıktığımız bu yolda dönemimize göre kaliteyi vadetmiş, her zaman o yolda ilerlemiştik. Şimdi kalite kapsülünden ayrılıp çığır açma hedeflerine gidiyoruz.

Kısa zamanda edinmiş olduğumuz teknoloji aşığı müşterilerimizle, bu vizyonumuzu daha da ileri taşıyıp uluslararası arenada ülkemizi temsil ederek, harika ödüllerin sahibi olduk. Bir web tasarımı sadece kodların bulunduğu ve grafiklerin olduğu bir arabirim değildir.

Web tasarım güzel bir “Sanat Üreticisi”nden geçtiği zaman, bir teknoloji, bir gelecektir. Biz bu geleceği şimdiden getirmek için çok çabalıyoruz. İşe en baştan müşterilerimizden başlıyoruz. Daima bize vizyon katacak ve onlara vizyon katacağımız müşterilerimiz ile toplantılar yapıp işini anlıyoruz. Bu toplantı sonucunda, harika tasarımlarla isteklerini bambaşka seviyede tanıtıyoruz.

Bunun ötesinde bu tasarımları ilmek ilmek işleyip sanatsal kodlarımızla buluşturuyoruz. En son olarak da patentli yazılımımızla yönetim panelinizi entegre ediyoruz. Finalde uluslararası çapta ödüllü bir iş, mutlu müşteri, harika bir vizyon. “Gelecek de bir gün gelecek.” değil, geldi.

Web tasarım alanında size özel aksiyon alan ekibimizle tanışmak başlıca nedenlerden biri olabilir. Projenizdeki taleplerinizi sahiplenip doğruları ve yanlışları ayıran ve sizi doğruya yönlendirmekte ısrarcı olan çalışma prensibimiz bizim en büyük farkımız. Ayrıca web tasarım sektöründe gidişat trendlerini ileriye dönük ve farklı pencerelerden izleyen bakış açısına sahibiz.

Web tasarım sektöründe var olan tüm firmalar bilir ki referansların her biri aslında zirvenin kilometre taşıdır. Bizi de web tasarım alanında dünden bugüne getiren kıymetli markalarımızdır. Bu bilinçle her gelen misafirimizi aslında yol arkadaşı olarak görüp karşılıklı birbirimize değer katacak adımlar atmayı hedefliyoruz.

Web tasarım ve diğer projelerinizde doğru teklifi almak için sizlere özel bir toplantı hazırlıyoruz. Ardından bu toplantının neticesinde ihtiyaç ve beklentileriniz doğrultusunda detaylı bilgilendirmeye sahip bir teklif dosyasını tarafınıza ulaştırıyoruz. Tüm adımlarda web tasarım süreçlerini ve projenizin değerlendirmesini detaylı bir şekilde yapıyoruz. Size özel teklifimiz için lütfen teklif formumuz ile bize hızlıca ulaşın.

İletişime geçilmeden dikkat edeceğiniz kriterler arasında ajansın portföyü, sektördeki konumu ve kendi sitesinde yer alan içerik yer alabilir. Portföyünde yer alan tasarımların kalitesinden, çeşitliliğine ve portföyüne kolaylıkla erişebilmek size seçim yaparken zaman kazandıran önemli bir etmendir. Sektördeki konumu ise arama butonlarında bulunduğu sıradan ziyade, müşterilerin kıymetli görüşleri veya şikayetleri ile bugüne kadar tamamlanmış web sitesi tasarımları ile kazanılan ödüller diyebiliriz. İçerik konusuna gelince, ziyaretçi olarak sizlere ne kadar öğretici paylaşımlara yer verildiyse, içerideki ekibin yetkinliğini ve sizleri projenize başlanmadan önce ne kadar bilgi ile donatacakları konusunda ipucu vermektedir.

İletişime geçtiğiniz ajans ile karşılıklı sorularla tanışma süreci ilerlerken, yanıtlardan ziyade sorular sizi sonuca götürebilmektedir. Başarılı bir web sitesi tasarım ajansı size, ne tür bir site istediğinizi sormaz. Bu web sitesi ile ne yapmak istediğinizi, ulaşmak istediğinizi kitleye ne sunmaya çalıştığınızı ve amacınıza ulaşmak için bu web sitesinin sizin için bir araç olduğunu size aktarmaya çalışır. Devamında vizyonunuza uygun bir tasarım ile pazarı iyi analiz ederek, ihtiyacınıza en uygun işlevsel web sitesi tasarımın haritasını size çıkarır. Kısacası, sunacağı hizmet ile sizi geleceğe bir adım daha yakınlaştıracak bu yaklaşıma sahip bir ajans ile yol alabilirsiniz.

Ajans seçiminde bir diğer kriter ise süreçlerini otomasyona dönüştürerek çalışmalarını ölçümleyebilen ve sürekli gelişim odaklı bir ekip ile hizmet sunan web sitesi tasarım ajansı olmasıdır. Her bir web sitesi tasarımı bir proje ve bu proje yönetimi boyunca standartlaştırılmış bir prosedür ile yol alınması, verilen hizmetin kalitesini artıran unsurlardan biridir.

Ajans seçerken birçok parametrenin temelini oluşturan bir diğer etken ise iletişimin kendisidir. Genelde ihtiyaçların belirlenmesinin sonrasında, web sitesi tasarlanırken her bir adımda proje sahibinin bilgilendirilmesi ve belirlenen süre kapsamında projenin teslim edilmesi sağlıklı bir iletişim örneğidir. Açık iletişim olarak yürütülen bu süreçte, başarılı olan ajans kendisinden kaynaklı veya teknik aksamaların sorumluluğunu da alarak yapıcı bir şekilde ilerlemektedir.

Web tasarım fiyatlarını talep ederken projeniz ile ilgili beklentilerinizi iletmeniz, sizlerin en doğru sonuçlara ulaşmanızı sağlar. Dilerseniz siz de projeniz için en doğru web tasarım fiyatını Teklif Al sayesinde hızlıca öğrenebilirsiniz.

Küresel sektörün arzına ve taleplerine cevap vermeyi bir iş modeli olarak görebiliriz ancak Biltek’ olarak yaptığımız şeyin adını “iş modeli” olarak değil, sanatsal üretim olarak değerlendiriyoruz. Yaptığımız süreçler alanında uzman ekip gibi bir klişe ile değil alanına aşık ekip ile ilerlemektedir. Web tasarımı yaparken geleceği inşa ettiğimizi fark edip, buna uygun şekilde yenilikçi bakış açısı ve kelimenin tam manâsı ile çılgın fikirlerle inşa ediyoruz. Gelin beraber bir web yazılımının nasıl inşa edildiğini keşfedelim, Oksijen tüpünüzü almayı unutmayın, derinlere dalacağız.

Fikri Hür Düşünce Yuvası Müşteri

Müşterilerimiz kimi zaman işletme hikayelerini anlatmak, kimi zaman ürünlerini tanıtmak, kimi zaman kendisini tanıtmak ve kimi zamanda projelerini hayata geçirmek için bize baş vurur. Web tasarımını ve yazılımı yapacağımız bu hikayelerin detaylarını almak adına müşterilerimizle birebir temaslı toplantılar yaparız. Bu hem üretilecek işi daha iyi anlamımıza hem de müşterimizin beklentilerini yakalamamız adına önemli bir ilerleyiştir. Bu toplantılarda bazı değişmezlerimiz vardır. “Sade bir site olsun.”, “Güzel bir logo olsun.”, “Sitemizde meteorlar kaysın.”, “Elmaslar iç içe girsin.” gibi çılgınca sözler duymak mümkün. İşte bu harika, bir tek çılgın olan biz değiliz.

Freni Olmayan Tasarımcı

Böylesine çılgın taleplere böylesine kaçık bir tasarımcı olması gerekir. Tasarımcılarımız gerçekten çok çılgınlar. Siz meteor kaydırın, dersiniz; onlar size htx Lojistik gibi bir iş çıkarır. Bu size yeterince kaçık gelmedi mi? O zaman gemileri bulutlardan yürütelim? “Yok canım siz de!” mi diyorsunuz? Demeyin. Marinsat Marine Electronics’e bir bakın. Bu şaşkınlığın sadece sizde olmadığına emin olabilirsiniz. Dünya da böyle düşünüyor. Dünya ne alaka mı? Göstermiş olduğumuz işler totalde 40 tane ülkenin katılmış olduğu küresel çapta interaktif kullanıcı arayüz tasarımında gold ödül sahibi işler. Peki bütün bunlar ne anlama geliyor? Bir web tasarım veya web yazılım yaparken klişelerden uzaklaşan ve tamamen size özel konsept üreten bir "Sanat Üretim” atölyesi ile çalışıyorsunuz. E daha ne olsun!

Görüntünün Harekete Dönüşü

Şştt! Biraz sessiz, onlar ürkebilir. Çok hassaslar, yapıları değil yaptıkları… Sanatımız sadece tasarımla değil, kodlarımızın her bir satırına kadar işlemiş durumda. Geleneksel kodlamanın aksine içinde kurgu, senaryo ve akış diyagramının bulunduğu bir kodlama yapıyoruz. Bu da web sitelerinizde meteorları kaydırmak ya da gemileri bulutlarda yürütmek gibi sıradan şeyleri yapmamıza olanak sağlıyor. Yaptığımız her iş, ilmek ilmek işlenmiş sanatsal harflerle sağlanıyor. Bu teknoloji değil de nedir?

Local’de Çalışıyordu Ama Canlıya Atınca Bozuldu

Web tasarımınızın son aşaması yazılım. Bu aşama görünmezlik iksiri içmiş ve kahraman olmuş bir aşamadır. Neden kahraman? Yaptığımız tüm bu çılgın hareketleri, müşterilerimiz bize ihtiyaç duymadan kendisi yönetebildiği için. Neden birden ciddiye bağladık? Konumuz resmi. Biraz yaklaşın, size bir sır verelim. Türkiye’de tamamen kendi kendine geliştirilmiş ve yazılımıyla patentlenmiş sayılı web yazılım ve web tasarım firmaları arasındayız. Şimdi özgün olduğumuz konusunda resmi olarak da hem fikiriz sanırım.

Güzel işlerin samimi bir başlangıç ile olduğuna inanıyoruz. Yaklaşık 20 yıldır, bu samimiyetimizin başarı odağı haline gelmiş tüm işlerimiz ile size hizmet veriyoruz. Hadi birlikte bir teknoloji inşa edelim.