ALTIN ÖRÜMCEK WEB TASARIM ÖDÜLLERİNE NASIL BAŞVURULUR ?

Biltek Logo Halka
Biltek Logo Halka
ARALIK282015

Altın Örümcek Web Tasarım Ödüllerine Nasıl Başvurulur ?

Altın Örümcek Web Tasarım Ödüllerine Nasıl Başvurulur ?

Bu yıl 13.’sü gerçekleştirilen, Türkiye’nin ilk bağımsız web tasarım ödülleri organizasyonu Altın Örümcek Web Ödülleri’nin halk oylaması tamamlandı. Bu heyecan veren organizasyonda gelecek yıl yerinizi almak isterseniz yazımızın devamı sizi yakından ilgilendiriyor.

 

Bu yıl Mart ayında yapılan halk oylamasında 37 farklı alanda yer alan toplam 323 internet sitesi için 18 binden fazla oy kullanıldı.

 

Halkın aynı zamanda beğenisini dile getirebildiği bu organizasyona olan yüksek katılımdan dolayı büyük memnuniyet yaşanıyor. Altın Örümcek Web Ödülleri Jürisinin 37 kategoride belirlediği bu 323 web sitesinin halk oylamasına sunulması ve jüri değerlendirmesinden bağımsız olarak seçilmesinin önemine de vurgu yapmak isteriz.

 

ALTIN ÖRÜMCEK NEDİR?

2002 yılından bu yana aralıksız olarak her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen ve gelenekselleşen Altın Örümcek Web Ödülleri’nin amacı web ve internet teknolojileri kullanarak imza atılan başarılı projelerin tanıtımına katkı sağlanması ve özendirilmesidir.

 

ALTIN ÖRÜMCEK WEB ÖDÜLLERİNE BAŞVURU KILAVUZU

Ticari, kişisel veya genel amaçlı herhangi bir internet sitesinin tasarım, yapım, yönetim, işletilmesi ve pazarlamasından sorumlu tüm organizasyon ve kuruluşların başvurusuna müsaade eder. Yani Altın Örümcek Web Ödülleri’ne herkes başvurabilir.

 

Aday internet sitesi sahipleri Altın Örümcek’in belirlediği kategoriler arasından değerlendirilmesi için müsait olan en fazla 3 kategoride başvuru yapabilirler. Başvuru sahibi farklı web sitelerle bu ödüllere adaylığını koyabilir.

 

Başvuru ücretleri 300 Türk Lirası ile 80 Türk Lirası arasında değişkenlik göstermektedir. Bu ücretlendirme açılacak yeni başvuru periyodunda değişiklik gösterebilir.

 

ADAY SİTELERDE ARANAN ŞARTLAR

Öncelikle başvurduğunuz kategoriye uygunluğa dikkat etmelisiniz. Bu bakımdan söz konusu web sitesinin başvuru tarihi dolana kadar kategorisinde değişiklik yapılmasına izin verilmiştir.

 

İçerik bakımından uygunluk; Yasal olmayan faaliyetleri içinde barındıran, yetişkin içerik, nefret mesajları veya yasa dışı bahis gibi içeriklerin yer aldığı web sitelerinin başvuruları değerlendirmeye alınmaz.

 

Üyelik veya ücret gerektiren siteler; Bu tarz özel girişe sahip siteler için jüriye özel bir kullanıcı adı ve şifre tahsis edilmelidir.

 

URL Bilgisi; Tüm başvuru yapan sitelerin final tarihine kadar geçerli, girilebilir ve çalışır durumda olması gerekmektedir. ÖNEMLİ UYARI: İlk yaptığınız başvuru anında verdiğiniz internet sitesi URL’si hiçbir şekilde değiştirilemez!