Biltek Tasarım Logo Halka
 • EYLÜL232019

  PHP Nedir ?

  PHP Nedir ? PHP, (açılımı: Hypertext Preprocessor, önceden Personal Home Page) geniş bir kullanıcı alanı ve kitlesi bulunan bir programlama dilidir. İçine HTML gömülebilecek formattadır ve sunucu taraflı iletişimler için oluşturulmuştur. PHP; form verisi toplamak, sunucuda dosya yönetmek, veritabanlarını düzenlemek vb. gibi çeşitli sunucu taraflı fonksiyonları yapabilmektedir. Betik dili denmesinin asıl sebebi ise, herhangi bir derleme işlemine gerek duyulmamasıdır. PHP ile kod yazıp direkt olarak çalıştırabilirsiniz. PHP kodları "" etiketleri arasına yazılır.

  devamını oku
 • EYLÜL192019

  CSS Nedir? Ne için Kullanılır?

  Açılımı “Cascading Style Sheets” , Türkçe karşılığı "Basamaklı Biçim Sayfaları" ya da "Basamaklı Stil Şablonları" olan bir markup dilidir. CSS en basit şekliyle HTML etiketlerimizi görsel açıdan (boyut, renk , font vs.) geliştirmemizi sağlar. Adından da anlaşılacağı gibi basamaklı yapısından alır. 

  devamını oku
 • EKİM152018

  Html Nedir?

  Web sitelerinin kurulumu, genel olarak site tasarımı ile ön plana çıksa da sitenin düzenli bir biçimde çalışabilmesi için amaca uygun bir işaret dilinin kullanılması gerekir. İşaretleme dili için html ifadesi de sık sık kullanılır. Tam anlamı ile tek başına bir programlama dili olarak da ifade edilemeyecek olan html nedir ve ne işe yarar?

  devamını oku
 • OCAK132016

  Çocuklar için programlama eğitimi; code.org

  Günümüz çocukları eski zamanlarda olduğu gibi sokaklarda saklambaç, kovalamaca oynamak yerine evde teknoloji ile zaman geçirmeyi yeğliyor...

  devamını oku
 • OCAK032016

  Google Reklam Gelirlerinin %60'ını Oluşturan 10 Sektör

  Google reklam gelirlerinin %60 ını oluşturan 10 sektörü ve bu sektörlerde en fazla reklam harcaması yapan projeleri merak ediyorsanız Businnessinsider.com'un yaptığı araştırma ilginizi çekebilir.

  devamını oku
 • OCAK032016

  Az Bilinen, Çok İşe Yarayan 10 Google Servisi

  Google'ın arama dışında depolama hizmetlerinden sosyal ağa birçok farklı hizmet sunduğunu biliyoruz. Şirket, bize bir belge düzenleme, video yükleme ve bir e-posta hizmeti de sunuyor. Ancak Google'ın önümüze serdiği olanaklar bu kadarla kısıtlı değil...

  devamını oku
 • KASIM182015

  Şirketiniz İçin Masrafına Değecek Bir Gelecek Yatırımı: Web Tasarım

  Büyüklüğünüz ve bütçeniz fark etmeksizin sizi vizyonunuza ulaştırmak için sesinizi duyurabileceğiniz en geniş ve en kapsayıcı platform, internettir.

  devamını oku
 • EYLÜL162015

  Kodlama Öğrenmem Sitemi Tasarlamam İçin Yeterli midir

  Ancak web tasarım ve web yazılımı işlerinin tüm anahtarı kodlama bilgisine sahip olmak ve çalışmaları bunun üzerinden yürütmek değildir.

  devamını oku