Biltek Tasarım Logo Halka
 • MAYIS312018

  Arama Motoru Nedir? Ne İşe Yarar?

  Teknolojinin gelişmesine paralel olarak internet kullanımı da her geçen gün artmaktadır. İnterneti kullanan kişiler günde en az bir kez de olsa arama motoru kullanmaktadır. Yapılan araştırmalara göre, dünya genelinde 3,5 milyar civarında internet kullanıcısı ile 1,15 milyar civarında web sitesi bulunmaktadır.

  devamını oku
 • MAYIS302018

  Veritabanı Nedir? Ne İşe Yarar?

  Günümüzde Web uygulamalarının birçoğu ve özellikle de dinamik Web uygulamaları için mutlaka bir veri tabanı ihtiyacı duyulur. İsminden de anlaşıldığı üzere, bilgilerin bazı prosedürlere göre barındırıldığı ortamlardır.

  devamını oku
 • MAYIS292018

  Com.tr Alan Adı Nasıl Alabilirim?

  Hem gerçek hem de tüzel kişilerin, ticari amaçlar ile kullanmalarına yönelik alınan alt alan adına com.tr domain denilmektedir. Com.tr uzantılı olan domaini alabilmek için bazı şartların yerine getirilmesi gerekir. Bu şartlar ile ilgili derlediğimiz yazımızı inceleyerek işlemlerinizi nasıl yürüteceğiniz konusunda net bilgilere sahip olabilirsiniz.

  devamını oku
 • MAYIS282018

  Web Sitesi Yapmak İçin Kullanılan Programlar Nelerdir ?

  Kurumsal, kişisel ya da profesyonel site tasarımları yapılırken kullanılması gereken bazı önemli web tasarım programları bulunmaktadır. Firmayı ya da ürünü tam olarak bilmeyen kullanıcılar, web sitesinde verilen bilgileri algılayarak belleklerine yerleştirmektedir.

  devamını oku
 • MAYIS252018

  Ssl Sertifikası Nedir? Ne İşe Yarar?

  Teknoloji gelişmeye başladıktan sonra internet ve internet siteleri hayatımızda daha fazla yer edinmeye başlamıştır. Web sitelerindeki uygulama ile işlemler farklılaştıkça, meydana gelen veri trafiğini daha güvenli hale getirmek için SSL sertifikası zorunluluk haline gelmiştir. Birtakım süreçleri gerçekleştirdikten ve bu sertifikaya sahip olduktan sonra bu yeniliği web sitenize entegre edebiliyorsunuz.

  devamını oku
 • MAYIS142018

  DDoS Nedir ? DDos Saldırısı Nasıl Yapılır ?

  DDoS saldırıları, günümüzde İnternet güvenliğinde birincil endişe kaynağıdır. DDoS saldırılarının nasıl çalıştığı ve nasıl durdurulacağı ile ilgili ayrıntıları keşfedin.

  devamını oku
 • MART022017

  Logo Ve Kurumsal Kimlik Önemi

  İnternet dünyasında bir web sitesi açacaksınız ve bunu tanıtım için kullanacaksınız ilk önce yapmanız gereken şey logo belirlemek, ikinci olarak ise kurumsal kimlik tasarlamaktır.

  devamını oku
 • ARALIK082016

  Sosyal Medya Danışmanlığı

  Sosyal medya danışmanlığı günümüzde en çok ilgi gören mesleklerden biridir. Bu meslek çok yeni olmakla beraber tamamen günümüz ihtiyaçlarına yönelik bir meslek alanıdır

  devamını oku