Hikayesel Tasarım ve BiysTM Teknolojisiyle Geliştirdiğimiz Bir

Web Tasarımda Kullandığımız Teknolojiler

Biltek’ çalışmalarını ilk aşamada teknoloji ile başlar. Kullanmış olduğumuz lisanslı donanım ve yazılımlarla müşterilerimizin ihtiyaçlarını doğrudan görme üstüne karşılanır. Bu da standart bir web ajansıda bulunmayan birçok olanaklarının kıpısını aralar. 3D modellemeden Motion Design’a kadar birçok Universal fikri rakiplerinin uygulamayacağı derecede iyi uygular.

Tasarım Teknolojilerimiz

Hizmet verdiğimiz cihazlar günümüz teknolojilerinin imkan verdiği son ekipmanlar ile desteklenir. Tasarımcılarımız 5K gibi muazzam piksel yoğunluğuna, P3 renk gamı gibi göz kamaştırıcı renk destekli monitörlerle işlemlerini gerçekleştirir. Bu, yaptığımız tüm işlerin renk uyumu ve ince ayarları için mükemmel bir alt yapı sağlar. Tüm bu işlemleri yaparken standart kullanılarıda düşünerek yapılan tüm çalışmaları geleneksel çalışan monitörlerle test edilir. İş size sunulduğunda renk ve görüntü anlamında kusursuz bir işçilikle karşılaşırsınız.

- Fontlar

Bu sadece yazılım değil, araçlar içinde geçerlidir. Biltek’ rakiplerinin aksine araştırmayı çok sever. Fontlar bizim en takıntılı olduğumuz konulardan biridir. Sitelerde kullanmış olduğumuz tüm fontlar aylık lisanslı olarak yapılır. Dışarda karşılaşabilecek fontlar kullanılmaz. Özel işlerin özel yükü olur. Fontlar bizim en özel yükümüz.

- Sunum

Sunum araç gereçlerimiz daima günceldir. Müşterilerimize en gerçekçi iş deneyimi yaşatmak için her türlü eforu harcarız. Gelişmiş Live Prototip araçlarımızla siteniz henüz kodlama aşamasına girmeden tıpkı bir web site gibi çalışan prototip ile sunulur. Bu da müşterilerimize cansız bir resim değilde, gerçeğe en yakın web site deneyimi yaşatır.

- Araçlar

Kullanmış olduğumuz araç gereçlerin hepsi lisanslıdır. Lisanslı araç gereçlere sahip olmanın avantajı çarpıcı fikir ve tasarımlara olanak sağlar. 3D modelleme gerektiren işlerde Cinema 4D® ile modelleyip Redshift® ile render alıyoruz. Endüstriyel standartların çok üstünde bir yaklaşım ile müşteri ve iş kalitesini en üstte tutuyoruz. İkonlarımızı lisanslı olarak temin ederek kişiye ve kuruma özel ikonlar oluşturuyoruz. Bu saydıklarımız bir web tasarım ajansında pek rastlayamayacağız durumdur.

Kodlamanın betik yapısı, bize hayallerimizin sınırlarını zorlamamız için yeterli olanakları sağlar. Visual Studio Code® ile oluşturduğumuz satırlar dolusu kod bloglarıyla, yazılımı ihtişamlı bir görsel şölene çeviririz. Web tasarımı yaparken tasarımdan çıkan ince fikirleri etkileyişimli hale çevirerek, bir web sitesini standart sayfa olmaktan çıkarıp hikayesel anlatıma çeviririz.

-Kodlama Teknolojilerimiz

Kodlama yaparken günümüzde bulunan en iyi cihazlarla ve en iyi kodlama yazılımlarıyla işlerinizi gerçekleştiririz. Chrome Developer Console® ile canlı testler yapar, sorunları canlı gözlem ile ilerletiriz. Sitenizde deneysel olan Apple Web-Kit® fonksiyonlarınıda kullanarak. Adaptif veya tepkisel bulanıklaştırmalarla web sitenizi daha da görkemli bir hale getiririz. Cihazların CPU ve GPU’larının aktif olarak kullanıldığı web siteler oluşturarak imkanları zorlarız. Etkileyişimin en önemli parçası olan deneyim ve sezgileri oluşturmak için dünyanın en iyi algoritmalarını kullanırız. Greensock®’ın üstün işlemeli animasyon algoritmaları ile sitenizin sezgilerini daha güçlü hale getiririz. Kullanıcınız siteye girdiğinde, standart sert duran animasyonlar değil deneyime bağlı etkileyişimli animasyonlar ile karşılaşır. Bu da yaptığınız iyi işi iyi şekilde sunmanızı sağlar. GSAP® algoritmik bileşenleri ile scroll’a bağlı tepkisel animasyonlar yaparız.

-Cihaz Uyumlulukları

Mobilite olmuş dünyamızda cihaz çeşitlilik ve türleri saymakla bitmeyecek kadar çoğaldı. Katlanabilir cihazlardan, bilgisayar performansı veren tabletlere kadar çok geniş cihaz yelpazesine sahibiz. Bu kadar geniş çerçeveye sahip değişkenler varken üstüne bir de sıra dışı tasarımlar eklenince işler daha karmaşık hal alıyor. Neyseki çözüm yine algoritmalarda. Responsive hiyerarşine uygun iskelet kurarak en zorlayıcı cihazlarda bile kusursuz görüntü elde edebiliyoruz. Birçok web tasarım ajanslarının gözden kaçırdığı windows® %125 çözünürlüğüne sahip cihazlar içinde resmi destek sunuyoruz. Bu da sadece standart ölçülerde değil, ölçeklenmiş çözünürlüklerde de web sitenizin olağan üstü gözükmesini sağlıyor.

İnsanı güzel yapan, düşünceleri ve kalbidir. Yazılımı güzel kılan ise görünmeyen noktalarındaki çekirdeğidir. Yerleşik olarak sunduğumuz, güvenlik, gizlilik ve minimum düzeyde 3.parti kanalları kullanarak, sizi ve web sitenizin ziyaretçilerini güvenliğini garanti altına alıyoruz. Herhangi bir sızmaya karşılık arkaplanda mantıksal denetçilerimiz ile o kişinin erişimini kısıtlıyoruz.

-Yazılımın Kalbi

İyi bir tasarım iyi bir kodlama beraberinde iyi bir yazılım ile gelir. Yazılımda yaptığımız tüm işlerimizde birinci önceliğimiz güvenlik. Düzenli olarak güvenlik ile yaptığımız güncellemeler ile günümüz koşullarına bağlı, yenilikçi tehditlere karşı koruyoruz. Nöral panel yapımız ile bir yere yaptığımız yenilik, sizin hiçbir müdaheleniz olmadan kendi sitenizde de uygulanmasını sağlıyor. Ve bu nöral panele BİYS® adını veriyoruz. BİYS® yerleşik güvenlik sistemleri ile tamamen kendi geliştirdiğimiz ve kodlarımızı tescillediğimiz özel bir panel. Çekirdeğini 20 yıla yakın bir süredir, sürekli güncellediğimiz, olağan üstü stabil ve hızlı tepkiler veren panelimiz, aklınızdan geçen tüm şeyleri yapmaya olanak sağlıyor. Modüler yapıdaki uzamsal bağ sayesinde sitelere çabuk entegrasyon sağlayıp, kusursuz çalışıyor. Kullanıcı deneyimi en üst çıtada olan herkesin rahatlıkla kullanabileceği yapıya sahip BİYS® panel, gereksiz tüm özelliklerden arınmış, kullanıcılarımızın taleplerine göre geliştirdiğimiz olağan üstü bir yapı. Web sitelerimizin kalbinde yer alan BİYS® Security ile an ve an sürekli risk analizi ve giriş denetçileri ile saldırılara ve hesap çalma gibi illegal faaliyetlerin önünü kesiyor. Yüzlerce sitemize saldırı yapılıp, hizmet kesintisine uğramamasındaki asıl sebep tamda bu.

İşletmenizin ilerleyişine Biltek’ten tam destek.

Biltek’ olarak daima yaptığımız işi değerli buluyoruz. Çünkü gelecek inşa ediyoruz. Yazılımın tüm teknolojik imkanlarını zorlayarak ortaya birbirlerinden eşsiz sanatsal işler çıkarıyoruz. Biliyoruzki dünya üzerinde bizim gibi teknoloji tutkunu insanlar var. Gelişimi kendisine hayat felsefesi edinmiş, her gününe değer katan kişiler… Tüm yaptığımız işler bu vizyona sahip kişiler ile oluşuyor. Vizyonu ileride olan tüm firmalarla Biltek’ olarak çalışmayı çok seviyoruz. Değer tek taraflı elde edilen bir şey olmadığı için bize katabilecek bakış açıları ve bizim çalıştıklarımıza kattığımız bakış açılarıyla alışveriş yapıyoruz.

Çok kalite, çok eşsiz ürünler üreten işletmeler, yaptığı işin kalitesini karşıki tarafa yansıtamıyor. Dijitalleşmiş dünyamızda ne kadar fark oluşturursanız o kadar akılda kalıcığınız artar. Biltek’ bu konuda tam bir “usta”. Günümüz teknolojilerin yeniliklerini ve rahatlığını kullanıcılara yansıtmak için canla başla çalışıyor. Firma hikayenizi dinledikten sonra sizin için bir senaryo oluşturuluyor. Bu senaryo dijital dünyadaki “Siz” oluyorsunuz. Hikayenizi sanatsal atölyemizde işleyip üstün teknolojik ve yenilikçi yaklaşımımız ile harmanlayıp, sizin işinizi sizden daha iyi bir şekilde anlatarak işletmenizin kalbi olan marka imajını oluşturuyoruz. Öyleki bunu o kadar iyi bir şekilde yapıyoruzki bize sadece web tasarım yaptırmak isteyen değerli müşterilerimiz, çoğu zaman “Bütün marka kimliğini bu tasarım tadına çevirelim.”, “Bu tarzda kurumsal oluşturalım.” gibi sözlerle farklı alanlarda da birlikte çalışmak istediklerini dile getiriyor. Eşsiz olmak, eşsiz iş çıkarmak bunları yaparkende dünyanın en ileri teknolojilerini kullanmak, bizi biz yapan temel taşlar.

Peki! Siz ne zaman işletmenize sınıf atlatmayı planlıyorsunuz?

Sizin İçin Ne Yapabiliriz?

İlgilendiğiniz alan(lar)ı seçtikten sonra formu doldurun, talep ettiğiniz hizmet(ler) hakkında detaylı bilgiyi ve teklifimizi en kısa sürede size iletelim!

Teknoloji İçin, Son 1 Adım.

Tamamıyla hikayesel tasarım yaklaşımımızla ve BiysTM adını verdiğimiz patentli teknolojimiz ile siteniz hiç olmadığı kadar göz kamaştırıcı.

Kendi Patentli Teknolojimiz BiysTM ve hikayesel tasarım yaklaşımımız ile hazırlanmış bazı sanatsal eserlerimiz

Windows 10 Çıktı, Nasıl İndirilir? İndirme Aşamasında Hangi Yollar İzlenir?

29 / TEMMUZ / 2015

Windows 10 Çıktı, Nasıl İndirilir

Windows 10, 29 Temmuz 2015 itibariyle son kullanıcılar için hazır. Rezerve edip beklemek istemeyenler için, ISO dosyalarının Microsoft'tan nasıl indirileceğini anlatıyoruz.

Windows 10 Çıktı, Nasıl İndirilir

Windows 7, gerçekten Windows tarihinde önemli değişiklikler yapmış ve büyük beğeni toplamıştı. Windows 8 ve 8.1 ise dokunmatik cihazları hedefleyen işletim sistemleriydi, açılış süresini hızlandırması ve diğer avantajlarına rağmen beklentileri tam olarak karşılayamadı. Hatta Microsoft, başlat menüsünün olmaması gibi bazı zorunlu yenilikleri kullanıcılarına dayatmaya çalışmasına rağmen geri adım atmak durumunda kaldı. İnsanlar alışa geldikleri özelliklerden vaz geçmek istemiyor.

 

Bir pazarlama taktiği ile Windows 9 es geçilerek, Windows 10 piyasa sürüldü. Microsoft ilk 1 yıl (29 Temmuz 2016'ya kadar) bilgisayarında Windows 7, 8 ve 8.1 olan kullanıcılara bir jest yaparak Windows 10'a ücretsiz geçiş hakkı verdi. Aslında bunun arkasında Microsoft'un; Windows 7, 8 ve 8.1'e verdiği desteği erken çekmek ve Windows 10'un hızlı yayılmasını istemesi de yatıyor diye tahmin ediyorum. Zira Windows 7 tam stabil hale gelip, yaygınlaştıktan sonra Windows XP'ye verilen destek son buldu. Ayrıca Windows 7, 8 ve 8.1 ile 10 arasında insanların tekrar bir işletim sistemi satın almasını gerektirecek kadar aşırı derecede farklılıklar da yok. Bu yüzden ücretsiz geçiş zaten gerekliydi.

 

Windows 10 ile ilgili bir çoğumuz zaten bilgi sahibi. Bu yüzden daha fazla Windows 10'u anlatmaktansa nasıl indirebileceğimize geçelim.

 

29 Temmuza kadar Microsoft, kullanıcılarına Windows Update ile gelen "Windows'u Alın" uygulaması ile rezervasyon işlemi yaptırdı. Microsoft sunucularının yoğunluk yaşamaması için ciddi tedbirler alarak, yükleme hızlarını artırsa da, Windowsu bu araç ile bir tedbir olarak sıra ile dağıtmaya başladı.

 

Ancak bu aracın bir dezavantajı var. Bilgisayarınıza 3 GB veriyi indirecek, sisteminizi yükseltecek. Eğer birden fazla bilgisayara yükseltme yapacaksanız, aynı indirme her bilgisayar için tekrar tekrar yapılacağı için bu yöntem ciddi internet trafiğini meşgul edecek, kotaları dolduracak.

 

İşte tam bu noktada, hem rezervasyon sırasını beklemek istemeyenler, hem de ISO olarak indirmek isteyenler için, Microsoft'un aslında Windows 10'un ISO dosyalarını yayınladığını biz duyurmuş olalım.

 

Kuracağınız değil, kullandığınız işletim sistemi 32 bit ise buradan, kullandığınız işletim sistemi 64 bit ise buradan indireceğimiz Resmi Microsoft 10 Kurulum Medyası Oluşturma Aracı ile, dilerseniz Windows'unuzu, Windows 10'a yükseltebilir, dilerseniz USB veya DVD Windows 10 kurulum medyası oluşturabilir, ya da ISO dosyası olarak da indirebilirsiniz.

 

İndirme aracında dil seçenekleri, Windows 10 Home, Windows 10 Home Single Language ve Windows 10 Pro sürüm seçenekleri ile bunların 32-bit, 64-bit ayrı ayrı ve ikisi bir arada seçenekleri mevcut.

 

Bu araç ile ISO dosyası oluşturup, DVD'ye yazarak, istediğiniz şekilde sıfırdan kurulum yapabileceğiniz gibi, Windows 7, 8 ve 8.1'den Windows 10'a (ilk bir yıl ücretsiz) geçiş yapabiliyorsunuz. Usb oluşturma seçeneğinde USB'nin tamamen formatlandığını hatırlatmadan geçmeyelim.

 

Kurulumdan önce, bilgisayarınızın Windows 10 Sistem gereksinimlerini karşılayıp, karşılamadığına buradan mutlaka bakın.

 

ISO, USB ya da DVD'yi takıp setup.exe'yi çalıştırarak Windows'u kurmaya başlayabilirsiniz. USB, DVD ve ISO ile oluşturduğunuz DVD'nin boot özelliği de bulunmaktadır. USB veya DVD'den boot ile açarak, bilgisayarınızın tamamını ya da harddiskininiz bir bölümünü formatlayarak, temiz kurulum yapmanız da mümkün! (Temiz kurulumda daha önce yükseltme ve aktivasyon yapılmış olunması gerekiyor anladığım kadarı ile)

 

Eski Windows Sürümleri, Hangi Yeni Sürüme Yükseltilebilir

Windows 7 Starter, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Premium, Windows 8/8.1, Windows 8.1 with Bing ---> Windows 10 Home sürümüne;

 

Windows 7 Professional, Windows 7 Ultimate, Windows 8 Pro, Windows 8.1 Pro, Windows 8/8.1 Professional with Media Center ---> Windows 10 Pro sürümüne;

 

Windows 8/8.1 Single Language, Windows 8 Single Language with Bing ---> Windows 10 Single Language sürümüne ilk bir yıl ücretsiz yükseltilebiliyor.

 

Lisans Anahtarı Konusu

Burada paylaştığımız indirme yöntemi ile ulaşacağınız Windows 10 tamamen yasal ve orjinaldir. Eğer Windows 10'u satın aldıysanız kurulumda anahtarı giriniz. İlk bir yıl (29 Temmuz 2016'ya) kadar ücretsiz yükseltme hakkınız var ise, Lisans anahtarı kısmını geçiniz, kurulumdan sonra aktivasyon otomatik olarak gerçekleştirilecektir.

 

Kaynakça

İngilizcesi iyi olanlar için, haberin konusu kaynak bilgilerin olduğu sayfa adreslerini paylaşalım.

Download Windows 10: https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10

Microsoft Yazılım İndirme İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular: https://www.microsoft.com/en-us/software-download/faq

Windows 10 Kurulum Medyası Oluşturma Aracı: http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows-10/media-creation-tool-install?ocid=ms_wol_win10