Hikayesel Tasarım ve BiysTM Teknolojisiyle Geliştirdiğimiz Bir

Web Tasarımda Kullandığımız Teknolojiler

Biltek’ çalışmalarını ilk aşamada teknoloji ile başlar. Kullanmış olduğumuz lisanslı donanım ve yazılımlarla müşterilerimizin ihtiyaçlarını doğrudan görme üstüne karşılanır. Bu da standart bir web ajansıda bulunmayan birçok olanaklarının kıpısını aralar. 3D modellemeden Motion Design’a kadar birçok Universal fikri rakiplerinin uygulamayacağı derecede iyi uygular.

Tasarım Teknolojilerimiz

Hizmet verdiğimiz cihazlar günümüz teknolojilerinin imkan verdiği son ekipmanlar ile desteklenir. Tasarımcılarımız 5K gibi muazzam piksel yoğunluğuna, P3 renk gamı gibi göz kamaştırıcı renk destekli monitörlerle işlemlerini gerçekleştirir. Bu, yaptığımız tüm işlerin renk uyumu ve ince ayarları için mükemmel bir alt yapı sağlar. Tüm bu işlemleri yaparken standart kullanılarıda düşünerek yapılan tüm çalışmaları geleneksel çalışan monitörlerle test edilir. İş size sunulduğunda renk ve görüntü anlamında kusursuz bir işçilikle karşılaşırsınız.

- Fontlar

Bu sadece yazılım değil, araçlar içinde geçerlidir. Biltek’ rakiplerinin aksine araştırmayı çok sever. Fontlar bizim en takıntılı olduğumuz konulardan biridir. Sitelerde kullanmış olduğumuz tüm fontlar aylık lisanslı olarak yapılır. Dışarda karşılaşabilecek fontlar kullanılmaz. Özel işlerin özel yükü olur. Fontlar bizim en özel yükümüz.

- Sunum

Sunum araç gereçlerimiz daima günceldir. Müşterilerimize en gerçekçi iş deneyimi yaşatmak için her türlü eforu harcarız. Gelişmiş Live Prototip araçlarımızla siteniz henüz kodlama aşamasına girmeden tıpkı bir web site gibi çalışan prototip ile sunulur. Bu da müşterilerimize cansız bir resim değilde, gerçeğe en yakın web site deneyimi yaşatır.

- Araçlar

Kullanmış olduğumuz araç gereçlerin hepsi lisanslıdır. Lisanslı araç gereçlere sahip olmanın avantajı çarpıcı fikir ve tasarımlara olanak sağlar. 3D modelleme gerektiren işlerde Cinema 4D® ile modelleyip Redshift® ile render alıyoruz. Endüstriyel standartların çok üstünde bir yaklaşım ile müşteri ve iş kalitesini en üstte tutuyoruz. İkonlarımızı lisanslı olarak temin ederek kişiye ve kuruma özel ikonlar oluşturuyoruz. Bu saydıklarımız bir web tasarım ajansında pek rastlayamayacağız durumdur.

Kodlamanın betik yapısı, bize hayallerimizin sınırlarını zorlamamız için yeterli olanakları sağlar. Visual Studio Code® ile oluşturduğumuz satırlar dolusu kod bloglarıyla, yazılımı ihtişamlı bir görsel şölene çeviririz. Web tasarımı yaparken tasarımdan çıkan ince fikirleri etkileyişimli hale çevirerek, bir web sitesini standart sayfa olmaktan çıkarıp hikayesel anlatıma çeviririz.

-Kodlama Teknolojilerimiz

Kodlama yaparken günümüzde bulunan en iyi cihazlarla ve en iyi kodlama yazılımlarıyla işlerinizi gerçekleştiririz. Chrome Developer Console® ile canlı testler yapar, sorunları canlı gözlem ile ilerletiriz. Sitenizde deneysel olan Apple Web-Kit® fonksiyonlarınıda kullanarak. Adaptif veya tepkisel bulanıklaştırmalarla web sitenizi daha da görkemli bir hale getiririz. Cihazların CPU ve GPU’larının aktif olarak kullanıldığı web siteler oluşturarak imkanları zorlarız. Etkileyişimin en önemli parçası olan deneyim ve sezgileri oluşturmak için dünyanın en iyi algoritmalarını kullanırız. Greensock®’ın üstün işlemeli animasyon algoritmaları ile sitenizin sezgilerini daha güçlü hale getiririz. Kullanıcınız siteye girdiğinde, standart sert duran animasyonlar değil deneyime bağlı etkileyişimli animasyonlar ile karşılaşır. Bu da yaptığınız iyi işi iyi şekilde sunmanızı sağlar. GSAP® algoritmik bileşenleri ile scroll’a bağlı tepkisel animasyonlar yaparız.

-Cihaz Uyumlulukları

Mobilite olmuş dünyamızda cihaz çeşitlilik ve türleri saymakla bitmeyecek kadar çoğaldı. Katlanabilir cihazlardan, bilgisayar performansı veren tabletlere kadar çok geniş cihaz yelpazesine sahibiz. Bu kadar geniş çerçeveye sahip değişkenler varken üstüne bir de sıra dışı tasarımlar eklenince işler daha karmaşık hal alıyor. Neyseki çözüm yine algoritmalarda. Responsive hiyerarşine uygun iskelet kurarak en zorlayıcı cihazlarda bile kusursuz görüntü elde edebiliyoruz. Birçok web tasarım ajanslarının gözden kaçırdığı windows® %125 çözünürlüğüne sahip cihazlar içinde resmi destek sunuyoruz. Bu da sadece standart ölçülerde değil, ölçeklenmiş çözünürlüklerde de web sitenizin olağan üstü gözükmesini sağlıyor.

İnsanı güzel yapan, düşünceleri ve kalbidir. Yazılımı güzel kılan ise görünmeyen noktalarındaki çekirdeğidir. Yerleşik olarak sunduğumuz, güvenlik, gizlilik ve minimum düzeyde 3.parti kanalları kullanarak, sizi ve web sitenizin ziyaretçilerini güvenliğini garanti altına alıyoruz. Herhangi bir sızmaya karşılık arkaplanda mantıksal denetçilerimiz ile o kişinin erişimini kısıtlıyoruz.

-Yazılımın Kalbi

İyi bir tasarım iyi bir kodlama beraberinde iyi bir yazılım ile gelir. Yazılımda yaptığımız tüm işlerimizde birinci önceliğimiz güvenlik. Düzenli olarak güvenlik ile yaptığımız güncellemeler ile günümüz koşullarına bağlı, yenilikçi tehditlere karşı koruyoruz. Nöral panel yapımız ile bir yere yaptığımız yenilik, sizin hiçbir müdaheleniz olmadan kendi sitenizde de uygulanmasını sağlıyor. Ve bu nöral panele BİYS® adını veriyoruz. BİYS® yerleşik güvenlik sistemleri ile tamamen kendi geliştirdiğimiz ve kodlarımızı tescillediğimiz özel bir panel. Çekirdeğini 20 yıla yakın bir süredir, sürekli güncellediğimiz, olağan üstü stabil ve hızlı tepkiler veren panelimiz, aklınızdan geçen tüm şeyleri yapmaya olanak sağlıyor. Modüler yapıdaki uzamsal bağ sayesinde sitelere çabuk entegrasyon sağlayıp, kusursuz çalışıyor. Kullanıcı deneyimi en üst çıtada olan herkesin rahatlıkla kullanabileceği yapıya sahip BİYS® panel, gereksiz tüm özelliklerden arınmış, kullanıcılarımızın taleplerine göre geliştirdiğimiz olağan üstü bir yapı. Web sitelerimizin kalbinde yer alan BİYS® Security ile an ve an sürekli risk analizi ve giriş denetçileri ile saldırılara ve hesap çalma gibi illegal faaliyetlerin önünü kesiyor. Yüzlerce sitemize saldırı yapılıp, hizmet kesintisine uğramamasındaki asıl sebep tamda bu.

İşletmenizin ilerleyişine Biltek’ten tam destek.

Biltek’ olarak daima yaptığımız işi değerli buluyoruz. Çünkü gelecek inşa ediyoruz. Yazılımın tüm teknolojik imkanlarını zorlayarak ortaya birbirlerinden eşsiz sanatsal işler çıkarıyoruz. Biliyoruzki dünya üzerinde bizim gibi teknoloji tutkunu insanlar var. Gelişimi kendisine hayat felsefesi edinmiş, her gününe değer katan kişiler… Tüm yaptığımız işler bu vizyona sahip kişiler ile oluşuyor. Vizyonu ileride olan tüm firmalarla Biltek’ olarak çalışmayı çok seviyoruz. Değer tek taraflı elde edilen bir şey olmadığı için bize katabilecek bakış açıları ve bizim çalıştıklarımıza kattığımız bakış açılarıyla alışveriş yapıyoruz.

Çok kalite, çok eşsiz ürünler üreten işletmeler, yaptığı işin kalitesini karşıki tarafa yansıtamıyor. Dijitalleşmiş dünyamızda ne kadar fark oluşturursanız o kadar akılda kalıcığınız artar. Biltek’ bu konuda tam bir “usta”. Günümüz teknolojilerin yeniliklerini ve rahatlığını kullanıcılara yansıtmak için canla başla çalışıyor. Firma hikayenizi dinledikten sonra sizin için bir senaryo oluşturuluyor. Bu senaryo dijital dünyadaki “Siz” oluyorsunuz. Hikayenizi sanatsal atölyemizde işleyip üstün teknolojik ve yenilikçi yaklaşımımız ile harmanlayıp, sizin işinizi sizden daha iyi bir şekilde anlatarak işletmenizin kalbi olan marka imajını oluşturuyoruz. Öyleki bunu o kadar iyi bir şekilde yapıyoruzki bize sadece web tasarım yaptırmak isteyen değerli müşterilerimiz, çoğu zaman “Bütün marka kimliğini bu tasarım tadına çevirelim.”, “Bu tarzda kurumsal oluşturalım.” gibi sözlerle farklı alanlarda da birlikte çalışmak istediklerini dile getiriyor. Eşsiz olmak, eşsiz iş çıkarmak bunları yaparkende dünyanın en ileri teknolojilerini kullanmak, bizi biz yapan temel taşlar.

Peki! Siz ne zaman işletmenize sınıf atlatmayı planlıyorsunuz?

Sizin İçin Ne Yapabiliriz?

İlgilendiğiniz alan(lar)ı seçtikten sonra formu doldurun, talep ettiğiniz hizmet(ler) hakkında detaylı bilgiyi ve teklifimizi en kısa sürede size iletelim!

Teknoloji İçin, Son 1 Adım.

Tamamıyla hikayesel tasarım yaklaşımımızla ve BiysTM adını verdiğimiz patentli teknolojimiz ile siteniz hiç olmadığı kadar göz kamaştırıcı.

Kendi Patentli Teknolojimiz BiysTM ve hikayesel tasarım yaklaşımımız ile hazırlanmış bazı sanatsal eserlerimiz

Web Tasarımcı | Web Tasarım

18 / AĞUSTOS / 2022

Web Tasarımcı

Web Tasarımcı


Günümüzde en popüler olan meslek gruplarından biri web tasarım hizmetleridir. Web tasarımcılığı öne çıkan mesleklerden biri olarak bilgisayar ve teknoloji alanında pek çok farklı işe imza atmaktadır. Yazılım ve programlama başta olmak üzere web tasarım alanında yeni site tasarımları da oluşturmaktadır. Web tasarımcı kendi uzmanlık alanını kendi belirleyerek bu koşullar altında çalışma göstermektedir. İş ağı en gelişmiş mesleklerden biri olarak günümüzde özellikle gençler tarafından tercih edilmektedir. Web tasarım alanında birden fazla çalışma imkanı bulunmaktadır.

Web tasarımcı ne iş yapar soruları da bu meslek hakkında merak edilen konulardan biridir. Çalışma alanları en geniş olan mesleklerden biri günümüzde web tasarımcılarıdır. Web tasarım ve teknoloji alanında dijital çalışmalar yapan bu kişiler kendi tasarım yönlerini de geliştirmektedir. Web tasarımcı internet siteleri kurulumu ve yazılımlarını geliştirme alanlarında faaliyet göstermektedir. Günümüzde her tasarımcının kendisine has bir tarzı bulunmaktadır. Bu anlamda web tasarımı yapan kişiler de kendi tarzlarını web siteleri üzerinde yansıtma fırsatı bulmaktadır.

Web Tasarımcı Ne İş Yapar?

Web tasarımcı günümüz meslekleri arasında yer alan ve dijital anlamda işlerin içerisinde olan kişilere denilmektedir. Web tasarım alanında yenilikleri takip etme ve teknolojinin gelişimine ayak uydurma bu mesleğin en önemli adımlarından biridir. Özellikle teknolojinin gelişmesi ile birlikte pek çok farklı meslek için de web tasarım hizmetlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Yapılan tasarımların tamamı özgün ve markayı yansıtacak şekilde hazırlanmaktadır. Bu anlamda en gelişmiş mesleklerden biri web tasarımcılarıdır. Web tasarım alanında birbirinden farklı işlem özelliği de yer almaktadır.

Web tasarımı yapmak isteyen kişiler gerekli eğitimleri alarak işinde profesyonelliğe doğru adım atmaktadır. Günümüzde teknolojinin takip edilmesi ve yeniliklere ayak uydurma alanlarında web tasarım hizmetleri ön plana çıkmaktadır. Sorumluluklarını bilen ve yeniliklere açık olan kişiler web tasarım hizmetleri vermektedir. İş alanında site tasarımı oluşturma, yazılım ve program yapma gibi sorumlulukları bulunmaktadır. Web tasarımcılarının tamamı yaptıkları tasarımlarda kendi tarzlarını da katmaktadır. Bu şekilde özgün ve farklı web tasarımları ortaya çıkmaktadır.

Web Tasarımcı Olmak İçin Neler Gerekli?

Web tasarımcı olmak isteyen kişiler bu konu hakkında çeşitli araştırmalar yapmaktadır. Araştırmalar içerisinde eğitim alma ve gerekli yeteneklere sahip olma durumları ilk sırada yer almaktadır. Web alanında çalışmak ve tasarımcı olmak isteyen kişiler lise ya da üniversite eğitimleri ile web tasarımcı olabilmektedir. Bu işte en önemli nokta ise yeteneğe sahip olmaktır. Web sayfasını özgün bir şekilde tasarlayacak kabiliyete sahip olan kişiler web tasarımcı olabilmektedir. Bu anlamda tasarım yeteneğinin olması en önemli konulardan biridir.

Web Tasarımcı Nedir?

Web tasarımcı günümüz meslek grupları içerisinde yer alan web ve bilgisayar alanında çalışma gösteren kişilere denilmektedir. Firma ile iletişime geçerek isteklerini karşılayabilecek yeteneğe sahip olan kişilere web tasarımcı unvanı verilmektedir. Aynı zamanda markanın kimliğini yansıtacak tasarımlar oluşturmak da sitenin kullanım alanını genişletmektedir. Web tasarım işleri günümüzde pek çok kişi ve marka tarafından ilgi görmektedir. Dijital çağa ayak uydurmak isteyen kişiler kendi iş alanları için web tasarım hizmetlerinden yararlanarak yeni sayfa tasarımları oluşturmaktadır.

Web sayfası tasarlama ve düzenleme alanında faaliyet gösteren meslek gruplarından biri web tasarımcılardır. Web tasarımı yaparak yenilikleri takip etmek de mümkündür. Özellikle kullanılabilir sayfa tasarımları, yeni web tasarımları, web sitesi yazılımı oluşturma alanlarında birden fazla yetenek web tasarımcılarında bulunmaktadır. Tasarım yeteneğinin bulunması da bu iş için en önemli konulardan biridir. Kişi web alanında yazılım yapabilecek kabiliyete sahip iken aynı zamanda tasarım yapacak yeteneğe de hakim olmalıdır. Bu şekilde müşterileri ihtiyaçları karşılanmaktadır.

Web Tasarımcı Olmak İçin Üniversite Şart mı?

Web tasarımcı olmak için kişilerin belirli sorumlulukları ve yetenekleri karşılamaları gerekmektedir. Özellikle deneyim ve tecrübe elde etmek web tasarım alanı için oldukça önemlidir. Kişiler hazırlayacakları web tasarımlarının müşteri ve markaya dönük şekilde olmasına yönelik çalışma yürütmektedir. Bu nedenle web tasarım alanında gerekli eğitimlerin alınması şarttır. Web tasarımcı olmak için üniversite şartının olup olmadığı da merak edilen konular arasına girmektedir. Günümüzde en yetenekli ve tecrübeli kişiler üniversitede eğitim alan web tasarımcıları olarak bilinmektedir.

Bu nedenle üniversitede gerekli eğitimi almak iş hayatında da kişiyi her daim üst seviyeye taşımaktadır. Web tasarımcı olmak isteyen kişiler üniversitenin bilgisayar mühendisliği ya da bilgisayar programcılığı bölümlerini okumaktadır. Ayrı bir dal olarak hazırlanan web tasarım bölümü de bu iş yeterlidir. Aynı zamanda üniversite eğitimlerinin dışında farklı kurs ve uzman kişilerden alınan eğitimler de bu iş alanında büyümeyi kolaylaştırmaktadır. Kişi kısa süre içerisinde uzmanlık almak için tüm yeterliliklere en iyi şekilde sahip olmalıdır.

Web Tasarım Uzmanı Ne Demek?

Web tasarım uzmanı genel anlam bakımından herhangi bir müşterinin ya da firmanın web sistemi içerisindeki tüm ihtiyaçlarını karşılayan kişi olarak tanımlanmaktadır. Bu iş başlıca web sitesi tasarlama ya da web sayfası düzenleme olarak karşımıza çıkmaktadır. Yapılan web sitelerinin kullanım alanları da müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayacak düzeyde hazırlanmalıdır. Web tasarım alanında farklı programlar ve yazılımlar bilmek de işin en iyi şekilde tamamlanmasına yardımcı olmaktadır. Web tasarım alanında yürütülen tüm faaliyetleri destekleyen iş gruplarından biridir. Bu işte tecrübe kazanmış kişiler ise web tasarım uzmanı olarak adlandırılmaktadır.

Web Tasarım Uzmanı Nasıl Olunur?

Web tasarım uzmanı olmak isteyenler ilk olarak bu alanda ilgi ve yeteneğe sahip olmalıdır. Bu işi en iyi şekilde yapabilmek ve kendisini kanıtlamak isteyen kişiler için web tasarım hizmetlerinin tamamına hakim olmak gerekmektedir. Web tasarım alanında tüm yeterliliklere sahip olan kişilere web tasarım uzmanı unvanı verilmektedir. Üstelik üniversitenin web tasarım ya da bilgisayar mühendisliği alanlarında eğitim alarak başarı ile mezun olan kişiler de web tasarım uzmanı olmaktadır. Web tasarım uzmanı olacak kişiler farklı dallardan da kurs ya da benzeri eğitimler alarak uzman olmaktadır.

Web Tasarım Uzmanı Çalışma Alanları Nelerdir?

Web tasarım uzmanının çalışma alanları geniştir. Son zamanlarda en ihtiyaç duyulan mesleklerden biri web tasarım uzmanlarıdır. Bilgisayar alanında programlama ya da yazılım yapma alanlarında web tasarımcıları çalışma göstermektedir. Aynı zamanda web tasarımı ve sayfası oluşturmak için de uzman kişiye ihtiyaç duyulmaktadır.

Web tasarımı için programların bilinmesi gerekmektedir. Böylelikle sayfa tasarımları ve oluşturulan sayfaların güncel forma dönüşmeleri web tasarımcıları sayesinde gelişmektedir. Web tasarım uzmanları bilgisayar ve teknolojinin her alanında faaliyetlerine devam etmektedir.

Web Tasarım Uzmanı İş Alanı Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

Web tasarım uzmanları web sayfalarını tasarlanma, düzenleme ve yenileme hizmetlerine hakim olmalıdır. Özellikle müşterinin istediği şekilde sayfa tasarımı oluşturabilecek kabiliyete sahip olmalıdır. Birimlerden gelen tüm istekleri karşılamalı ve yeni güncellemeleri de takip etmelidir. Özgün web siteleri hazırlama ve yönetme başarısına sahip olmalıdır. Web sitesi üzerindeki analizleri takip ederek sitenin etkileşimini arttıracak yöntemler keşfetmelidir. Yeni teknoloji ve dijital çağın yeniliklerini takip ederek bu yeniliklere ayak uydurmalıdır. Sosyal medya alanındaki tecrübesini göstermelidir.