Hikayesel Tasarım ve BiysTM Teknolojisiyle Geliştirdiğimiz Bir

Web Tasarımda Kullandığımız Teknolojiler

Biltek’ çalışmalarını ilk aşamada teknoloji ile başlar. Kullanmış olduğumuz lisanslı donanım ve yazılımlarla müşterilerimizin ihtiyaçlarını doğrudan görme üstüne karşılanır. Bu da standart bir web ajansıda bulunmayan birçok olanaklarının kıpısını aralar. 3D modellemeden Motion Design’a kadar birçok Universal fikri rakiplerinin uygulamayacağı derecede iyi uygular.

Tasarım Teknolojilerimiz

Hizmet verdiğimiz cihazlar günümüz teknolojilerinin imkan verdiği son ekipmanlar ile desteklenir. Tasarımcılarımız 5K gibi muazzam piksel yoğunluğuna, P3 renk gamı gibi göz kamaştırıcı renk destekli monitörlerle işlemlerini gerçekleştirir. Bu, yaptığımız tüm işlerin renk uyumu ve ince ayarları için mükemmel bir alt yapı sağlar. Tüm bu işlemleri yaparken standart kullanılarıda düşünerek yapılan tüm çalışmaları geleneksel çalışan monitörlerle test edilir. İş size sunulduğunda renk ve görüntü anlamında kusursuz bir işçilikle karşılaşırsınız.

- Fontlar

Bu sadece yazılım değil, araçlar içinde geçerlidir. Biltek’ rakiplerinin aksine araştırmayı çok sever. Fontlar bizim en takıntılı olduğumuz konulardan biridir. Sitelerde kullanmış olduğumuz tüm fontlar aylık lisanslı olarak yapılır. Dışarda karşılaşabilecek fontlar kullanılmaz. Özel işlerin özel yükü olur. Fontlar bizim en özel yükümüz.

- Sunum

Sunum araç gereçlerimiz daima günceldir. Müşterilerimize en gerçekçi iş deneyimi yaşatmak için her türlü eforu harcarız. Gelişmiş Live Prototip araçlarımızla siteniz henüz kodlama aşamasına girmeden tıpkı bir web site gibi çalışan prototip ile sunulur. Bu da müşterilerimize cansız bir resim değilde, gerçeğe en yakın web site deneyimi yaşatır.

- Araçlar

Kullanmış olduğumuz araç gereçlerin hepsi lisanslıdır. Lisanslı araç gereçlere sahip olmanın avantajı çarpıcı fikir ve tasarımlara olanak sağlar. 3D modelleme gerektiren işlerde Cinema 4D® ile modelleyip Redshift® ile render alıyoruz. Endüstriyel standartların çok üstünde bir yaklaşım ile müşteri ve iş kalitesini en üstte tutuyoruz. İkonlarımızı lisanslı olarak temin ederek kişiye ve kuruma özel ikonlar oluşturuyoruz. Bu saydıklarımız bir web tasarım ajansında pek rastlayamayacağız durumdur.

Kodlamanın betik yapısı, bize hayallerimizin sınırlarını zorlamamız için yeterli olanakları sağlar. Visual Studio Code® ile oluşturduğumuz satırlar dolusu kod bloglarıyla, yazılımı ihtişamlı bir görsel şölene çeviririz. Web tasarımı yaparken tasarımdan çıkan ince fikirleri etkileyişimli hale çevirerek, bir web sitesini standart sayfa olmaktan çıkarıp hikayesel anlatıma çeviririz.

-Kodlama Teknolojilerimiz

Kodlama yaparken günümüzde bulunan en iyi cihazlarla ve en iyi kodlama yazılımlarıyla işlerinizi gerçekleştiririz. Chrome Developer Console® ile canlı testler yapar, sorunları canlı gözlem ile ilerletiriz. Sitenizde deneysel olan Apple Web-Kit® fonksiyonlarınıda kullanarak. Adaptif veya tepkisel bulanıklaştırmalarla web sitenizi daha da görkemli bir hale getiririz. Cihazların CPU ve GPU’larının aktif olarak kullanıldığı web siteler oluşturarak imkanları zorlarız. Etkileyişimin en önemli parçası olan deneyim ve sezgileri oluşturmak için dünyanın en iyi algoritmalarını kullanırız. Greensock®’ın üstün işlemeli animasyon algoritmaları ile sitenizin sezgilerini daha güçlü hale getiririz. Kullanıcınız siteye girdiğinde, standart sert duran animasyonlar değil deneyime bağlı etkileyişimli animasyonlar ile karşılaşır. Bu da yaptığınız iyi işi iyi şekilde sunmanızı sağlar. GSAP® algoritmik bileşenleri ile scroll’a bağlı tepkisel animasyonlar yaparız.

-Cihaz Uyumlulukları

Mobilite olmuş dünyamızda cihaz çeşitlilik ve türleri saymakla bitmeyecek kadar çoğaldı. Katlanabilir cihazlardan, bilgisayar performansı veren tabletlere kadar çok geniş cihaz yelpazesine sahibiz. Bu kadar geniş çerçeveye sahip değişkenler varken üstüne bir de sıra dışı tasarımlar eklenince işler daha karmaşık hal alıyor. Neyseki çözüm yine algoritmalarda. Responsive hiyerarşine uygun iskelet kurarak en zorlayıcı cihazlarda bile kusursuz görüntü elde edebiliyoruz. Birçok web tasarım ajanslarının gözden kaçırdığı windows® %125 çözünürlüğüne sahip cihazlar içinde resmi destek sunuyoruz. Bu da sadece standart ölçülerde değil, ölçeklenmiş çözünürlüklerde de web sitenizin olağan üstü gözükmesini sağlıyor.

İnsanı güzel yapan, düşünceleri ve kalbidir. Yazılımı güzel kılan ise görünmeyen noktalarındaki çekirdeğidir. Yerleşik olarak sunduğumuz, güvenlik, gizlilik ve minimum düzeyde 3.parti kanalları kullanarak, sizi ve web sitenizin ziyaretçilerini güvenliğini garanti altına alıyoruz. Herhangi bir sızmaya karşılık arkaplanda mantıksal denetçilerimiz ile o kişinin erişimini kısıtlıyoruz.

-Yazılımın Kalbi

İyi bir tasarım iyi bir kodlama beraberinde iyi bir yazılım ile gelir. Yazılımda yaptığımız tüm işlerimizde birinci önceliğimiz güvenlik. Düzenli olarak güvenlik ile yaptığımız güncellemeler ile günümüz koşullarına bağlı, yenilikçi tehditlere karşı koruyoruz. Nöral panel yapımız ile bir yere yaptığımız yenilik, sizin hiçbir müdaheleniz olmadan kendi sitenizde de uygulanmasını sağlıyor. Ve bu nöral panele BİYS® adını veriyoruz. BİYS® yerleşik güvenlik sistemleri ile tamamen kendi geliştirdiğimiz ve kodlarımızı tescillediğimiz özel bir panel. Çekirdeğini 20 yıla yakın bir süredir, sürekli güncellediğimiz, olağan üstü stabil ve hızlı tepkiler veren panelimiz, aklınızdan geçen tüm şeyleri yapmaya olanak sağlıyor. Modüler yapıdaki uzamsal bağ sayesinde sitelere çabuk entegrasyon sağlayıp, kusursuz çalışıyor. Kullanıcı deneyimi en üst çıtada olan herkesin rahatlıkla kullanabileceği yapıya sahip BİYS® panel, gereksiz tüm özelliklerden arınmış, kullanıcılarımızın taleplerine göre geliştirdiğimiz olağan üstü bir yapı. Web sitelerimizin kalbinde yer alan BİYS® Security ile an ve an sürekli risk analizi ve giriş denetçileri ile saldırılara ve hesap çalma gibi illegal faaliyetlerin önünü kesiyor. Yüzlerce sitemize saldırı yapılıp, hizmet kesintisine uğramamasındaki asıl sebep tamda bu.

İşletmenizin ilerleyişine Biltek’ten tam destek.

Biltek’ olarak daima yaptığımız işi değerli buluyoruz. Çünkü gelecek inşa ediyoruz. Yazılımın tüm teknolojik imkanlarını zorlayarak ortaya birbirlerinden eşsiz sanatsal işler çıkarıyoruz. Biliyoruzki dünya üzerinde bizim gibi teknoloji tutkunu insanlar var. Gelişimi kendisine hayat felsefesi edinmiş, her gününe değer katan kişiler… Tüm yaptığımız işler bu vizyona sahip kişiler ile oluşuyor. Vizyonu ileride olan tüm firmalarla Biltek’ olarak çalışmayı çok seviyoruz. Değer tek taraflı elde edilen bir şey olmadığı için bize katabilecek bakış açıları ve bizim çalıştıklarımıza kattığımız bakış açılarıyla alışveriş yapıyoruz.

Çok kalite, çok eşsiz ürünler üreten işletmeler, yaptığı işin kalitesini karşıki tarafa yansıtamıyor. Dijitalleşmiş dünyamızda ne kadar fark oluşturursanız o kadar akılda kalıcığınız artar. Biltek’ bu konuda tam bir “usta”. Günümüz teknolojilerin yeniliklerini ve rahatlığını kullanıcılara yansıtmak için canla başla çalışıyor. Firma hikayenizi dinledikten sonra sizin için bir senaryo oluşturuluyor. Bu senaryo dijital dünyadaki “Siz” oluyorsunuz. Hikayenizi sanatsal atölyemizde işleyip üstün teknolojik ve yenilikçi yaklaşımımız ile harmanlayıp, sizin işinizi sizden daha iyi bir şekilde anlatarak işletmenizin kalbi olan marka imajını oluşturuyoruz. Öyleki bunu o kadar iyi bir şekilde yapıyoruzki bize sadece web tasarım yaptırmak isteyen değerli müşterilerimiz, çoğu zaman “Bütün marka kimliğini bu tasarım tadına çevirelim.”, “Bu tarzda kurumsal oluşturalım.” gibi sözlerle farklı alanlarda da birlikte çalışmak istediklerini dile getiriyor. Eşsiz olmak, eşsiz iş çıkarmak bunları yaparkende dünyanın en ileri teknolojilerini kullanmak, bizi biz yapan temel taşlar.

Peki! Siz ne zaman işletmenize sınıf atlatmayı planlıyorsunuz?

Sizin İçin Ne Yapabiliriz?

İlgilendiğiniz alan(lar)ı seçtikten sonra formu doldurun, talep ettiğiniz hizmet(ler) hakkında detaylı bilgiyi ve teklifimizi en kısa sürede size iletelim!

Teknoloji İçin, Son 1 Adım.

Tamamıyla hikayesel tasarım yaklaşımımızla ve BiysTM adını verdiğimiz patentli teknolojimiz ile siteniz hiç olmadığı kadar göz kamaştırıcı.

Kendi Patentli Teknolojimiz BiysTM ve hikayesel tasarım yaklaşımımız ile hazırlanmış bazı sanatsal eserlerimiz

Sosyal Medya Arama Pazarını Nasıl Etkiliyor?

25 / ARALIK / 2015

Sosyal Medya ve SEO Entegrasyonu

Son zamanlarda sosyal medya ve Google organik arama opzimizasyonu konusuna bütünsel bir yaklaşım söz konusudur. Konunun daha iyi anlaşılması için sosyal medya ve arama dostu pazarlama programlarının yapımı üzerine aşağıdaki başlıklardan bahsetmek daha iyi olacaktır:

Sosyal Medya ve SEO Entegrasyonu

Son zamanlarda sosyal medya ve Google organik arama opzimizasyonu konusuna bütünsel bir yaklaşım söz konusudur. Konunun daha iyi anlaşılması için sosyal medya ve arama dostu pazarlama programlarının yapımı üzerine aşağıdaki başlıklardan bahsetmek daha iyi olacaktır:

Sosyal Medya Arama Pazarını Nasıl Etkiliyor?

Bu soru sosyal medya ve SEO pazarlamasını konusundaki kilit sorudur. Bu ikisi bir elmanın iki yarısı mıdır, yoksa tam tersi iki ayrı konu mudur? Bunun cevabı, kullanıcıların davranış ve internetle ilgili değişen gelecek beklentilerinde gizlidir. Sosyal medya pazarına ilginin artması, arama motoru pazarıyla ilgili kişilerin de sosyal medyaya olan ilgisini arttırıyor.

Arama yapanların beklentileri değişti.

Kullanıcılar artık sadece aradıkları şeyle ilgili bilgiyi bulmak istemiyorlar. İnsanlar sosyal web üzerinden iletişim kurdukça ve interaktif paylaşımlar yaptıkça, buldukları sonucun da sosyal web ile etkileşimli olmasını bekliyorlar.

Arama yapan kullanıcılar her zaman kendilerine faydalı buldukları siteleri bookmark ile favorilerine kaydederler. Bookmark şimdi sosyal bir paylaşım haline geldi ve arama yapan kullanıcılar beğendikleri siteleri paylaşıp birbirlerine tavsiye ediyorlar. Bu şekilde sosyal erişimli web uygulamalarının büyümesi, tüketicilerin yaptıkları aramaların sosyal entegrasyonlu olma yolundaki beklentilerini daha çok arttırıyor.

Diğer bir açıdan, standart arama yapma araçlarına göre, insanlar sosyal medyayı bir konuda bilgi bulmak için daha az kullanıyorlar.  İnsanlar resmi olarak gönderilen pazarlama mesajlarına itimat etmiyorlar fakat bir ürünü alıp denemiş insanların düşünce paylaşımları ve tavsiyeleri daha çok ilgilerini çekiyor. Pazarlamacılar bu durumu tabi ki farkına varıp e-ticaret sitelerine sahte yorumlar yazmaya başladılar.

Arama yapan kullanıcının beklentileri sosyal medya açısından SEO çalışmalarını nasıl etkiler?

Anahtar kelimeler ve linkler, SEO’nun içerik optimizasyonu için kullandığı tek taktik değil. Kullanılabilirlik, tüketicinin site içeriklerini kaydetmesini, paylaşmasını kolaylaştırıyor ve etkileşimli içerikler artan sosyal beklentiyi karşılıyor.

Pek  çok firma zengin medya içerikli ve sosyal medya araçlarını da kullanarak online reklam verebilmektedir. Linkler eklenebilmekte ve dolayısıyla reklamı gören pek çok kişi yorum yapabilmekte ve paylaşabilmektedir. Metin bazlı reklamlarda bu pek pratik bir yol değildir fakat video ve grafik bazlı reklamlar bu açıdan göz önünde bulundurulabilir.

Arama Yapma ve Sosyal Medya İçeriği Farkı

İnsanların  arama yaparken harcadıkları zaman ile sosyal medyayla harcadıkları zaman karşılaştırmasını anlamak önemlidir. Arama yapan kullanıcının karşılanmamış bir ihtiyacı veya çözülmeye ihtiyaç duyduğu bir sorunu vardır ve bu nedenle arama motorunda bir takım sorgular gerçekleştiriyordur.

Sosyal medyayla harcanan zaman aynı fikirde olan paylaşım ve öneri arayan insanların etkileşim kurdukları pek çok iletişim tipini içerir. Daha önce de söylediğimiz gibi resmi yolla yapılan reklamlar insanları çok fazla etkilemez, bu nedenle pazarlamacılar kullanıcıyla daha ilintili reklamlar yapma yoluna giderler; fakat her zaman durum böyle değildir. Sosyal topluluklara yatırılan zaman, Twitter, Facebook yada LinkedIn olmasına bakmaksızın, etkileşimin kalitesi güven üzerine kuruludur ki bunu online reklamlara uygulamanın zor olduğunu hepimiz biliyoruz.

Pazarlamacılar Sosyal Medya çalışmalarını nasıl iyileştirebilirler?

Etkin sosyal reklam daha az pazarlama mesajı içerir. Daha çok bir içerik gibidir. Düşündüğünüzde bu durum reklamcılıkta veya direk pazarlamada yeni bir şey değil. TV reklamları veya direkt mail pazarlama zaten yıllardır popüler. Pazarlamacılar ve reklamcılar için online pazarlama direkt pazarlama kanalı olarak yer etmiş durumda. Kampanyalar düzenlemek yerine, henüz mesajlarını iletmenin farklı yollarını bulmanın veya bir topluluk oluşturmanın faydalarını anlayamıyorlar. Sosyal medya paylaşımı site içeriklerinin farklı bir ortamda yer almasını sağlamakla kalmıyor, sosyal pazarlamacılar, sosyal topluluklar için önemli olan içerik, link ve tag analizlerini de göz önünde bulundurup bu ihtiyaçları karşılayacak nitelikte içerikler oluşturuyorlar. Oluşturulan içerik sosyal web aramaları ve SEO çalışmalarına da yardımcı olacak nitelikte oluyor.

Sosyal Medya Pazarlamada SEO’nun İtme ve Çekme Etkisi

İletişim ve buzz etkisi oluşturan sosyal medya çalışmaları reklamla benzer etki oluşturarak anahtar kelime sorgusunu da etkileyebiliyor ve  bu durum arama trafiğini tetikleyebiliyor. Sosyal web ortamlarında, harika bir fikir çok çabuk bir şekilde yayılabilir ve insanları daha resmi aramalar yapmaları için yönlendirebilir. Sosyal medya ortamlarında yeni bir konseptin kışkırtma etkisi, faydalı bilgiler sağlayabilir ve konu hakkında tartışmaların oluşmasına sebep olur. Çekme etkisi ise insanların konu üzerine daha çok araştırma yapma durumundan kaynaklanır. İtme ve çekme etkisi bazen de pazarlamacılar tarafından oluşturulmuş içerik ve sosyal medya pazarlama kaynaklı tartışmaları içererek, arama sonuçlarındaki sıralamayı arttırıcı etki yapar. Sosyal erişimli içerik oluşturmak marka, ürün ve firma bazlı anahtar kelime sorgusuna izin verir ve bunların hepsini aynı sorguda elde etmeyi sağlar. Bu tür çalışmalar pazarlamacıların sosyal topluluklar arasındaki dağıtım kanallarını etkin hale getirir.