Hikayesel Tasarım ve BiysTM Teknolojisiyle Geliştirdiğimiz Bir

Web Tasarımda Kullandığımız Teknolojiler

Biltek’ çalışmalarını ilk aşamada teknoloji ile başlar. Kullanmış olduğumuz lisanslı donanım ve yazılımlarla müşterilerimizin ihtiyaçlarını doğrudan görme üstüne karşılanır. Bu da standart bir web ajansıda bulunmayan birçok olanaklarının kıpısını aralar. 3D modellemeden Motion Design’a kadar birçok Universal fikri rakiplerinin uygulamayacağı derecede iyi uygular.

Tasarım Teknolojilerimiz

Hizmet verdiğimiz cihazlar günümüz teknolojilerinin imkan verdiği son ekipmanlar ile desteklenir. Tasarımcılarımız 5K gibi muazzam piksel yoğunluğuna, P3 renk gamı gibi göz kamaştırıcı renk destekli monitörlerle işlemlerini gerçekleştirir. Bu, yaptığımız tüm işlerin renk uyumu ve ince ayarları için mükemmel bir alt yapı sağlar. Tüm bu işlemleri yaparken standart kullanılarıda düşünerek yapılan tüm çalışmaları geleneksel çalışan monitörlerle test edilir. İş size sunulduğunda renk ve görüntü anlamında kusursuz bir işçilikle karşılaşırsınız.

- Fontlar

Bu sadece yazılım değil, araçlar içinde geçerlidir. Biltek’ rakiplerinin aksine araştırmayı çok sever. Fontlar bizim en takıntılı olduğumuz konulardan biridir. Sitelerde kullanmış olduğumuz tüm fontlar aylık lisanslı olarak yapılır. Dışarda karşılaşabilecek fontlar kullanılmaz. Özel işlerin özel yükü olur. Fontlar bizim en özel yükümüz.

- Sunum

Sunum araç gereçlerimiz daima günceldir. Müşterilerimize en gerçekçi iş deneyimi yaşatmak için her türlü eforu harcarız. Gelişmiş Live Prototip araçlarımızla siteniz henüz kodlama aşamasına girmeden tıpkı bir web site gibi çalışan prototip ile sunulur. Bu da müşterilerimize cansız bir resim değilde, gerçeğe en yakın web site deneyimi yaşatır.

- Araçlar

Kullanmış olduğumuz araç gereçlerin hepsi lisanslıdır. Lisanslı araç gereçlere sahip olmanın avantajı çarpıcı fikir ve tasarımlara olanak sağlar. 3D modelleme gerektiren işlerde Cinema 4D® ile modelleyip Redshift® ile render alıyoruz. Endüstriyel standartların çok üstünde bir yaklaşım ile müşteri ve iş kalitesini en üstte tutuyoruz. İkonlarımızı lisanslı olarak temin ederek kişiye ve kuruma özel ikonlar oluşturuyoruz. Bu saydıklarımız bir web tasarım ajansında pek rastlayamayacağız durumdur.

Kodlamanın betik yapısı, bize hayallerimizin sınırlarını zorlamamız için yeterli olanakları sağlar. Visual Studio Code® ile oluşturduğumuz satırlar dolusu kod bloglarıyla, yazılımı ihtişamlı bir görsel şölene çeviririz. Web tasarımı yaparken tasarımdan çıkan ince fikirleri etkileyişimli hale çevirerek, bir web sitesini standart sayfa olmaktan çıkarıp hikayesel anlatıma çeviririz.

-Kodlama Teknolojilerimiz

Kodlama yaparken günümüzde bulunan en iyi cihazlarla ve en iyi kodlama yazılımlarıyla işlerinizi gerçekleştiririz. Chrome Developer Console® ile canlı testler yapar, sorunları canlı gözlem ile ilerletiriz. Sitenizde deneysel olan Apple Web-Kit® fonksiyonlarınıda kullanarak. Adaptif veya tepkisel bulanıklaştırmalarla web sitenizi daha da görkemli bir hale getiririz. Cihazların CPU ve GPU’larının aktif olarak kullanıldığı web siteler oluşturarak imkanları zorlarız. Etkileyişimin en önemli parçası olan deneyim ve sezgileri oluşturmak için dünyanın en iyi algoritmalarını kullanırız. Greensock®’ın üstün işlemeli animasyon algoritmaları ile sitenizin sezgilerini daha güçlü hale getiririz. Kullanıcınız siteye girdiğinde, standart sert duran animasyonlar değil deneyime bağlı etkileyişimli animasyonlar ile karşılaşır. Bu da yaptığınız iyi işi iyi şekilde sunmanızı sağlar. GSAP® algoritmik bileşenleri ile scroll’a bağlı tepkisel animasyonlar yaparız.

-Cihaz Uyumlulukları

Mobilite olmuş dünyamızda cihaz çeşitlilik ve türleri saymakla bitmeyecek kadar çoğaldı. Katlanabilir cihazlardan, bilgisayar performansı veren tabletlere kadar çok geniş cihaz yelpazesine sahibiz. Bu kadar geniş çerçeveye sahip değişkenler varken üstüne bir de sıra dışı tasarımlar eklenince işler daha karmaşık hal alıyor. Neyseki çözüm yine algoritmalarda. Responsive hiyerarşine uygun iskelet kurarak en zorlayıcı cihazlarda bile kusursuz görüntü elde edebiliyoruz. Birçok web tasarım ajanslarının gözden kaçırdığı windows® %125 çözünürlüğüne sahip cihazlar içinde resmi destek sunuyoruz. Bu da sadece standart ölçülerde değil, ölçeklenmiş çözünürlüklerde de web sitenizin olağan üstü gözükmesini sağlıyor.

İnsanı güzel yapan, düşünceleri ve kalbidir. Yazılımı güzel kılan ise görünmeyen noktalarındaki çekirdeğidir. Yerleşik olarak sunduğumuz, güvenlik, gizlilik ve minimum düzeyde 3.parti kanalları kullanarak, sizi ve web sitenizin ziyaretçilerini güvenliğini garanti altına alıyoruz. Herhangi bir sızmaya karşılık arkaplanda mantıksal denetçilerimiz ile o kişinin erişimini kısıtlıyoruz.

-Yazılımın Kalbi

İyi bir tasarım iyi bir kodlama beraberinde iyi bir yazılım ile gelir. Yazılımda yaptığımız tüm işlerimizde birinci önceliğimiz güvenlik. Düzenli olarak güvenlik ile yaptığımız güncellemeler ile günümüz koşullarına bağlı, yenilikçi tehditlere karşı koruyoruz. Nöral panel yapımız ile bir yere yaptığımız yenilik, sizin hiçbir müdaheleniz olmadan kendi sitenizde de uygulanmasını sağlıyor. Ve bu nöral panele BİYS® adını veriyoruz. BİYS® yerleşik güvenlik sistemleri ile tamamen kendi geliştirdiğimiz ve kodlarımızı tescillediğimiz özel bir panel. Çekirdeğini 20 yıla yakın bir süredir, sürekli güncellediğimiz, olağan üstü stabil ve hızlı tepkiler veren panelimiz, aklınızdan geçen tüm şeyleri yapmaya olanak sağlıyor. Modüler yapıdaki uzamsal bağ sayesinde sitelere çabuk entegrasyon sağlayıp, kusursuz çalışıyor. Kullanıcı deneyimi en üst çıtada olan herkesin rahatlıkla kullanabileceği yapıya sahip BİYS® panel, gereksiz tüm özelliklerden arınmış, kullanıcılarımızın taleplerine göre geliştirdiğimiz olağan üstü bir yapı. Web sitelerimizin kalbinde yer alan BİYS® Security ile an ve an sürekli risk analizi ve giriş denetçileri ile saldırılara ve hesap çalma gibi illegal faaliyetlerin önünü kesiyor. Yüzlerce sitemize saldırı yapılıp, hizmet kesintisine uğramamasındaki asıl sebep tamda bu.

İşletmenizin ilerleyişine Biltek’ten tam destek.

Biltek’ olarak daima yaptığımız işi değerli buluyoruz. Çünkü gelecek inşa ediyoruz. Yazılımın tüm teknolojik imkanlarını zorlayarak ortaya birbirlerinden eşsiz sanatsal işler çıkarıyoruz. Biliyoruzki dünya üzerinde bizim gibi teknoloji tutkunu insanlar var. Gelişimi kendisine hayat felsefesi edinmiş, her gününe değer katan kişiler… Tüm yaptığımız işler bu vizyona sahip kişiler ile oluşuyor. Vizyonu ileride olan tüm firmalarla Biltek’ olarak çalışmayı çok seviyoruz. Değer tek taraflı elde edilen bir şey olmadığı için bize katabilecek bakış açıları ve bizim çalıştıklarımıza kattığımız bakış açılarıyla alışveriş yapıyoruz.

Çok kalite, çok eşsiz ürünler üreten işletmeler, yaptığı işin kalitesini karşıki tarafa yansıtamıyor. Dijitalleşmiş dünyamızda ne kadar fark oluşturursanız o kadar akılda kalıcığınız artar. Biltek’ bu konuda tam bir “usta”. Günümüz teknolojilerin yeniliklerini ve rahatlığını kullanıcılara yansıtmak için canla başla çalışıyor. Firma hikayenizi dinledikten sonra sizin için bir senaryo oluşturuluyor. Bu senaryo dijital dünyadaki “Siz” oluyorsunuz. Hikayenizi sanatsal atölyemizde işleyip üstün teknolojik ve yenilikçi yaklaşımımız ile harmanlayıp, sizin işinizi sizden daha iyi bir şekilde anlatarak işletmenizin kalbi olan marka imajını oluşturuyoruz. Öyleki bunu o kadar iyi bir şekilde yapıyoruzki bize sadece web tasarım yaptırmak isteyen değerli müşterilerimiz, çoğu zaman “Bütün marka kimliğini bu tasarım tadına çevirelim.”, “Bu tarzda kurumsal oluşturalım.” gibi sözlerle farklı alanlarda da birlikte çalışmak istediklerini dile getiriyor. Eşsiz olmak, eşsiz iş çıkarmak bunları yaparkende dünyanın en ileri teknolojilerini kullanmak, bizi biz yapan temel taşlar.

Peki! Siz ne zaman işletmenize sınıf atlatmayı planlıyorsunuz?

Sizin İçin Ne Yapabiliriz?

İlgilendiğiniz alan(lar)ı seçtikten sonra formu doldurun, talep ettiğiniz hizmet(ler) hakkında detaylı bilgiyi ve teklifimizi en kısa sürede size iletelim!

Teknoloji İçin, Son 1 Adım.

Tamamıyla hikayesel tasarım yaklaşımımızla ve BiysTM adını verdiğimiz patentli teknolojimiz ile siteniz hiç olmadığı kadar göz kamaştırıcı.

Kendi Patentli Teknolojimiz BiysTM ve hikayesel tasarım yaklaşımımız ile hazırlanmış bazı sanatsal eserlerimiz

Siteme nasıl SEO teknikleri ekleye bilirim?

31 / ARALIK / 2015

Sitenize Nasıl SEO Teknikleri Ekleyebilirsiniz

Sitenizin arama motorlarında tıklanma oranını arttırmak online büyüme ve varolan konumu koruma açısından büyük önem taşımaktadır...

Sitenize Nasıl SEO Teknikleri Ekleyebilirsiniz

Sitenizin arama motorlarında tıklanma oranını arttırmak online büyüme ve varolan konumu koruma açısından büyük önem taşımaktadır. Sitenizin arama sonuçlarında görünme sıklığı arttıkça, en tıklanılan ve imrenilen site olma durumunuz da artar. O halde, sitenizin arama motorlarında görünme durumunu nasıl arttırabilirsiniz? Bunun bir yolu, arama motorlarında belli aramalarda yer almak için sponsorluk ücreti ödemektir. Bu metodun başarılı olması için belli bir miktar bütçe ve zaman ayırmak gerekiyor. Sitenizin aranma potansiyelini arttırmak için yine de bazı gelişmiş teknikler uygulayabilirsiniz.

 

1-      Kullanıcı dostu programlama yapabilirisiniz. Arama motorlarının tek hedefi tıklanma sayısını arttırmaktır, çünkü daha çok tıklanmak, daha çok para demektir. Tıklama işlemini insanlar yapar. Dolayısıyla kullanıcı dostu demek, arama motoru dostu demekle aynı anlama gelir. Sitenizin kullanıcı dostu olarak geliştirmek birincil önceliğe sahip olursa, bu aynı zamanda sitenizi arama motorları için de optimize etmenizi sağlar. Sitenizi kullanıcılar için en uygun okunurlukta olacak şekilde programlayın. Sitenizde mümkün mertebe(mesela ana menünüzde veya linklerinizde) resimden çok yazı kullanın. Resim kullandığınız zamanlardaysa, kullanıcıya yardımcı olmak amacıyla resimlerinize uygun ve açıklayıcı alt metinler yazmayı unutmayın. Arama motorlarının ana metin ve alt metin olarak yazdığınız şeyleri indekslediğini unutmayın.

 

2-      Kendinize hedeflediğiniz anahtar kelimeleri liste haline getirin. Belki bu durum size biraz pisişik güçlerinizin olması gerektiği izlenimi verebilir ama kullanıcıların zihnine girebilmek önemli bir basamaktır. Kullanıcıların sitenizi bulmak için hangi kelimeleri kullanabileceklerini tahmin etmelisiniz. Oluşturduğunuz anahtar kelime listeniz endüstriyle ilişkili kelimeleri ve kendi hizmet alanınızla ilgili klişe sözleri de içermeli. İşin içinde olmayan bir insanın sitenizde sunduklarınızı işin içinden olan insanlara nasıl anlatabilecekleri üzerine düşünün. Google AdWords-Yahoo Search Marketing gibi sitelerden de anahtar kelime seçimleri konusunda yardım alabilirsiniz. Bu servisler size tıklanma sayısını öğrenmek, bütçe önerisinde bulunmak ve alternatif anahtar kelimeler bulmak konusunda yardımcı olacaktır. Verilen öneriler güncel arama motoru kullanımını baz aldıkları için size muhteşem fikirler sunacaklardır. Ayrıca hiçbir ücret ödemeden bu sitelerin test etme hizmetini de kullanabilirsiniz.

 

3-      Google site navigasyonunun devamlılığını sağlamak gerekir. Arama motorları kullanıcıların sonuç sayfasındaki tıklamaları arasında geçen süreleri takip ederler. Yani bir kullanıcı sizin sitenizde arama sayfasına tekrar geri dönmeden önce uzun zaman geçirmişse, arama motoru sitenizin önerilen anahtar kelime açısından faydalı olduğu kanısına varır. Bu da sitenizin yüksek bir rank almanısını sağlar. Bu nedenle navigasyon yapınızın kullanıcıya istediği şeylere nasıl ulaşacağını anlaşılır bir şekilde göstermesi gereklidir. 3-Click kuralını biliyoruz fakat bir kullanıcı aradığı bilgileri kolay yönlendirmelerle sizin sitenizde bulabiliyorsa tıklamaya devam edecektir.

 

4-      Sitenize anlamlı sayfa başlıkları ekleyin. Her bir sayfanıza sayfa içeriğine uygun özel başlıklar ekleyin, genel bir başlık vermekten kaçının. Arama motorları sitenizin her sayfasını incelediği için, ziyaretçilerin aradığı sayfa sadece ana sayfanız olmayabilir. Sayfalara verdiğiniz başlıkların sayfa içerikleriyle alakalı olmasına dikkat ediniz. SEO uzmanları, sayfa başlıklarınızın anahtar kelimeleri barındırmasını tavsiye ederler. Kullanıcı merkezli bir yaklaşımla, kısa ve anlamlı başlıklar kullanıcı tarafından kolayca anlaşılabilir. Hedeflediğiniz anahtar kelimelerle aranan siz olursunuz.

 

5-      Kaliteli sayfa tariflerinde bulunun. Meta tag’ları kullanarak sayfanıza kısa açıklamalar ekleyebilirsiniz. Pek çok arama motoru bu meta tag’ları arama sayfasında sayfa başlığının altındaki açıklama olarak kullanmaktadır. Eğer sayfanızda meta tag’ları yer almıyorsa, bu duurmda arama motoru sayfanızdaki ilk birkaç satır metni açıklama metni olarak seçer. Sonuç olarak Meta tag’ları size arama motoru sonuç sayfasında siteniz gözükürken potansiyel ziyaretçinizi kontrol edebilme olanağı sağlar.

 

6-      Optimize edilmiş içeriğe odaklanın. SEO hakkındaki bütün ipucu ve hilelere bakmaksızın, arama motoru sıralamanızı yükseltmenin en etkili yolu kaliteli içerik geliştirmektir. Sitenizin kodlarını yazarken, oluşturmuş olduğunuz anahtar kelime listesindeki kelimeleri kullanmaya özen gösteriniz. Verdiğiniz bilgiler mantıklı ve kullanıcı tarafından rahat anlaşılır olmalıdır. Unutmayın kullanıcılar genellikle istedikleri bilgiye yönelik kısa açıklamaları okurlar ve gerisini atlarlar. Bu nedenle sayfanızın üst kısmının yakınına metin girişi yapınız. Sayfayı alta kaydırmadan kıymetli bilgi vermeyiniz fakat yine de arama motorlarının dikkatini çekecek kelimelere yer veriniz. Mesela bültenlerde yer alan başlıklar okurlar tarafından daha anlaşılabilirdir. Text olarak belirtilmiş linkler de içeriğinizdeki anahtar kelimelere ilgiyi toplayarak, ziyaretçinin sitenizdeki diğer sayfaları da dolaşmasını sağlar.