Hikayesel Tasarım ve BiysTM Teknolojisiyle Geliştirdiğimiz Bir

Web Tasarımda Kullandığımız Teknolojiler

Biltek’ çalışmalarını ilk aşamada teknoloji ile başlar. Kullanmış olduğumuz lisanslı donanım ve yazılımlarla müşterilerimizin ihtiyaçlarını doğrudan görme üstüne karşılanır. Bu da standart bir web ajansıda bulunmayan birçok olanaklarının kıpısını aralar. 3D modellemeden Motion Design’a kadar birçok Universal fikri rakiplerinin uygulamayacağı derecede iyi uygular.

Tasarım Teknolojilerimiz

Hizmet verdiğimiz cihazlar günümüz teknolojilerinin imkan verdiği son ekipmanlar ile desteklenir. Tasarımcılarımız 5K gibi muazzam piksel yoğunluğuna, P3 renk gamı gibi göz kamaştırıcı renk destekli monitörlerle işlemlerini gerçekleştirir. Bu, yaptığımız tüm işlerin renk uyumu ve ince ayarları için mükemmel bir alt yapı sağlar. Tüm bu işlemleri yaparken standart kullanılarıda düşünerek yapılan tüm çalışmaları geleneksel çalışan monitörlerle test edilir. İş size sunulduğunda renk ve görüntü anlamında kusursuz bir işçilikle karşılaşırsınız.

- Fontlar

Bu sadece yazılım değil, araçlar içinde geçerlidir. Biltek’ rakiplerinin aksine araştırmayı çok sever. Fontlar bizim en takıntılı olduğumuz konulardan biridir. Sitelerde kullanmış olduğumuz tüm fontlar aylık lisanslı olarak yapılır. Dışarda karşılaşabilecek fontlar kullanılmaz. Özel işlerin özel yükü olur. Fontlar bizim en özel yükümüz.

- Sunum

Sunum araç gereçlerimiz daima günceldir. Müşterilerimize en gerçekçi iş deneyimi yaşatmak için her türlü eforu harcarız. Gelişmiş Live Prototip araçlarımızla siteniz henüz kodlama aşamasına girmeden tıpkı bir web site gibi çalışan prototip ile sunulur. Bu da müşterilerimize cansız bir resim değilde, gerçeğe en yakın web site deneyimi yaşatır.

- Araçlar

Kullanmış olduğumuz araç gereçlerin hepsi lisanslıdır. Lisanslı araç gereçlere sahip olmanın avantajı çarpıcı fikir ve tasarımlara olanak sağlar. 3D modelleme gerektiren işlerde Cinema 4D® ile modelleyip Redshift® ile render alıyoruz. Endüstriyel standartların çok üstünde bir yaklaşım ile müşteri ve iş kalitesini en üstte tutuyoruz. İkonlarımızı lisanslı olarak temin ederek kişiye ve kuruma özel ikonlar oluşturuyoruz. Bu saydıklarımız bir web tasarım ajansında pek rastlayamayacağız durumdur.

Kodlamanın betik yapısı, bize hayallerimizin sınırlarını zorlamamız için yeterli olanakları sağlar. Visual Studio Code® ile oluşturduğumuz satırlar dolusu kod bloglarıyla, yazılımı ihtişamlı bir görsel şölene çeviririz. Web tasarımı yaparken tasarımdan çıkan ince fikirleri etkileyişimli hale çevirerek, bir web sitesini standart sayfa olmaktan çıkarıp hikayesel anlatıma çeviririz.

-Kodlama Teknolojilerimiz

Kodlama yaparken günümüzde bulunan en iyi cihazlarla ve en iyi kodlama yazılımlarıyla işlerinizi gerçekleştiririz. Chrome Developer Console® ile canlı testler yapar, sorunları canlı gözlem ile ilerletiriz. Sitenizde deneysel olan Apple Web-Kit® fonksiyonlarınıda kullanarak. Adaptif veya tepkisel bulanıklaştırmalarla web sitenizi daha da görkemli bir hale getiririz. Cihazların CPU ve GPU’larının aktif olarak kullanıldığı web siteler oluşturarak imkanları zorlarız. Etkileyişimin en önemli parçası olan deneyim ve sezgileri oluşturmak için dünyanın en iyi algoritmalarını kullanırız. Greensock®’ın üstün işlemeli animasyon algoritmaları ile sitenizin sezgilerini daha güçlü hale getiririz. Kullanıcınız siteye girdiğinde, standart sert duran animasyonlar değil deneyime bağlı etkileyişimli animasyonlar ile karşılaşır. Bu da yaptığınız iyi işi iyi şekilde sunmanızı sağlar. GSAP® algoritmik bileşenleri ile scroll’a bağlı tepkisel animasyonlar yaparız.

-Cihaz Uyumlulukları

Mobilite olmuş dünyamızda cihaz çeşitlilik ve türleri saymakla bitmeyecek kadar çoğaldı. Katlanabilir cihazlardan, bilgisayar performansı veren tabletlere kadar çok geniş cihaz yelpazesine sahibiz. Bu kadar geniş çerçeveye sahip değişkenler varken üstüne bir de sıra dışı tasarımlar eklenince işler daha karmaşık hal alıyor. Neyseki çözüm yine algoritmalarda. Responsive hiyerarşine uygun iskelet kurarak en zorlayıcı cihazlarda bile kusursuz görüntü elde edebiliyoruz. Birçok web tasarım ajanslarının gözden kaçırdığı windows® %125 çözünürlüğüne sahip cihazlar içinde resmi destek sunuyoruz. Bu da sadece standart ölçülerde değil, ölçeklenmiş çözünürlüklerde de web sitenizin olağan üstü gözükmesini sağlıyor.

İnsanı güzel yapan, düşünceleri ve kalbidir. Yazılımı güzel kılan ise görünmeyen noktalarındaki çekirdeğidir. Yerleşik olarak sunduğumuz, güvenlik, gizlilik ve minimum düzeyde 3.parti kanalları kullanarak, sizi ve web sitenizin ziyaretçilerini güvenliğini garanti altına alıyoruz. Herhangi bir sızmaya karşılık arkaplanda mantıksal denetçilerimiz ile o kişinin erişimini kısıtlıyoruz.

-Yazılımın Kalbi

İyi bir tasarım iyi bir kodlama beraberinde iyi bir yazılım ile gelir. Yazılımda yaptığımız tüm işlerimizde birinci önceliğimiz güvenlik. Düzenli olarak güvenlik ile yaptığımız güncellemeler ile günümüz koşullarına bağlı, yenilikçi tehditlere karşı koruyoruz. Nöral panel yapımız ile bir yere yaptığımız yenilik, sizin hiçbir müdaheleniz olmadan kendi sitenizde de uygulanmasını sağlıyor. Ve bu nöral panele BİYS® adını veriyoruz. BİYS® yerleşik güvenlik sistemleri ile tamamen kendi geliştirdiğimiz ve kodlarımızı tescillediğimiz özel bir panel. Çekirdeğini 20 yıla yakın bir süredir, sürekli güncellediğimiz, olağan üstü stabil ve hızlı tepkiler veren panelimiz, aklınızdan geçen tüm şeyleri yapmaya olanak sağlıyor. Modüler yapıdaki uzamsal bağ sayesinde sitelere çabuk entegrasyon sağlayıp, kusursuz çalışıyor. Kullanıcı deneyimi en üst çıtada olan herkesin rahatlıkla kullanabileceği yapıya sahip BİYS® panel, gereksiz tüm özelliklerden arınmış, kullanıcılarımızın taleplerine göre geliştirdiğimiz olağan üstü bir yapı. Web sitelerimizin kalbinde yer alan BİYS® Security ile an ve an sürekli risk analizi ve giriş denetçileri ile saldırılara ve hesap çalma gibi illegal faaliyetlerin önünü kesiyor. Yüzlerce sitemize saldırı yapılıp, hizmet kesintisine uğramamasındaki asıl sebep tamda bu.

İşletmenizin ilerleyişine Biltek’ten tam destek.

Biltek’ olarak daima yaptığımız işi değerli buluyoruz. Çünkü gelecek inşa ediyoruz. Yazılımın tüm teknolojik imkanlarını zorlayarak ortaya birbirlerinden eşsiz sanatsal işler çıkarıyoruz. Biliyoruzki dünya üzerinde bizim gibi teknoloji tutkunu insanlar var. Gelişimi kendisine hayat felsefesi edinmiş, her gününe değer katan kişiler… Tüm yaptığımız işler bu vizyona sahip kişiler ile oluşuyor. Vizyonu ileride olan tüm firmalarla Biltek’ olarak çalışmayı çok seviyoruz. Değer tek taraflı elde edilen bir şey olmadığı için bize katabilecek bakış açıları ve bizim çalıştıklarımıza kattığımız bakış açılarıyla alışveriş yapıyoruz.

Çok kalite, çok eşsiz ürünler üreten işletmeler, yaptığı işin kalitesini karşıki tarafa yansıtamıyor. Dijitalleşmiş dünyamızda ne kadar fark oluşturursanız o kadar akılda kalıcığınız artar. Biltek’ bu konuda tam bir “usta”. Günümüz teknolojilerin yeniliklerini ve rahatlığını kullanıcılara yansıtmak için canla başla çalışıyor. Firma hikayenizi dinledikten sonra sizin için bir senaryo oluşturuluyor. Bu senaryo dijital dünyadaki “Siz” oluyorsunuz. Hikayenizi sanatsal atölyemizde işleyip üstün teknolojik ve yenilikçi yaklaşımımız ile harmanlayıp, sizin işinizi sizden daha iyi bir şekilde anlatarak işletmenizin kalbi olan marka imajını oluşturuyoruz. Öyleki bunu o kadar iyi bir şekilde yapıyoruzki bize sadece web tasarım yaptırmak isteyen değerli müşterilerimiz, çoğu zaman “Bütün marka kimliğini bu tasarım tadına çevirelim.”, “Bu tarzda kurumsal oluşturalım.” gibi sözlerle farklı alanlarda da birlikte çalışmak istediklerini dile getiriyor. Eşsiz olmak, eşsiz iş çıkarmak bunları yaparkende dünyanın en ileri teknolojilerini kullanmak, bizi biz yapan temel taşlar.

Peki! Siz ne zaman işletmenize sınıf atlatmayı planlıyorsunuz?

Sizin İçin Ne Yapabiliriz?

İlgilendiğiniz alan(lar)ı seçtikten sonra formu doldurun, talep ettiğiniz hizmet(ler) hakkında detaylı bilgiyi ve teklifimizi en kısa sürede size iletelim!

Teknoloji İçin, Son 1 Adım.

Tamamıyla hikayesel tasarım yaklaşımımızla ve BiysTM adını verdiğimiz patentli teknolojimiz ile siteniz hiç olmadığı kadar göz kamaştırıcı.

Kendi Patentli Teknolojimiz BiysTM ve hikayesel tasarım yaklaşımımız ile hazırlanmış bazı sanatsal eserlerimiz

SEO arama motoru optimizasyonu nasıl yapılır? SEO nedir? SEO ile arama motoru optimizasyonu arasındaki bağlantı nedir?

14 / MAYIS / 2015

SEO, Arama Motoru Optimizasyonu

SEO, "arama motoru optimizasyonu" veya "arama motoru optimize edici" için kullanılan bir kısaltmadır. Sektörde SEO denildiğinde daha çok ilk anlamı, yani sitenizin arama motorları için optimize edilmesi anlaşılmaktadır.

SEO, Arama Motoru Optimizasyonu

SEO'yu açıklamadan önce "arama motoru" ne demek onu bilmemiz gerekmektedir. İnternet sitelerinin içeriklerini düzenli bir şekilde indeksleyerek (yani fihristini, içerik listesini çıkararak) arşivleyen; bunlar içerisinde arama yapıp, aradığınız şeylerin hangi sitelerde, sayfalarda geçtiğini size listeyen web sitelerine "arama motoru" (search engine) denilmektedir. Google, Yahoo, Bing, Yandex ve Altavista başlıca arama motorlarıdır.

 

SEO, "arama motoru optimizasyonu" veya "arama motoru optimize edici" için kullanılan bir kısaltmadır. 1 Sektörde SEO denildiğinde daha çok ilk anlamı, yani sitenizin arama motorları için optimize edilmesi anlaşılmaktadır. Bunun yapılabilmesi için arama motorlarının nasıl çalıştığını kuramsal olarak bilmek gerekir. Arama motorları kendi yapılarının bir kısmını açıklamakla birlikte, sonuçlar içerisinde sitenizin üst sıralarda çıkması ile ilgili kuralları gizli tutmaktadır. SEO'nun önemi de burada ortaya çıkmakta. Arama motorlarının bu gizli tuttuğu kurallar, çeşitli tecrübelerle, denemelerle keşfedilmektedir. Arama motorları zaman zaman bu arama ve sıralama kural ve yöntemlerini değiştirmektedir.

 

PageRank Google‘ın site sıralamasında kullandığı algoritmanın sonucu sitenize verdiği değeri gösteren basitleştirilmiş 0‘dan 10‘a kadar olan bir puanlama sistemidir.

 

Sitenizin arama motorlarında çok düzenli bir şekilde indekslenmesini ve üst sıralarda çıkmasını istiyorsanız şunlara dikkat edilmesi gerekiyor.

 

1) Başlık (title) : Sitenizin her sayfasının kendisine özel bir başlığı olmalı ve bu başlık içeriği açıklayacak şekilde olmalı. Firma olarak google'un son dönemde başlığa, keyword ve descriptiondan daha çok önem verdiğini düşünmekteyiz. Bu konuda çeşitli denemeler yaptık. Bir kaç sitemizde keyword ve description koymadığımız halde, başlık dinamikliği sağlandığı haliyle siteler üst sıralara çıkmayı başardı.

 

2) Anahtar kelimeler (keywords): Anahtar kelimeler, her sayfa için ayrı belirlenirse çok daha başarılı sonuçlar alınacaktır. Anahtar kelimeler belirlenirken virgülden sonra boşluk bırakılmaz. Normalde virgülden sonra boşluk bırakmak imla kuralıdır fakat anahtar kelime tanımlamak için kullanılan özel bir kodlama yöntemidir. Arama motorları virgülü ayıraç olarak kullanır. Bazıları virgüllere göre kelimeleri ayırdıktan sonra kelimenin sağında ve solundaki boşluğu otomatik temizlemekte bazısı temizlememektedir. Bu da arama sonuçlarını az da olsa etkileyebilmektedir.

 

3) Açıklama (description): Sayfa içeriğinin bir cümlelik tanımıdır. Yine her sayfa için ayrı tanımlanmasının önemi büyüktür.

 

4) Her sayfanın indekslenebilmesi: Sitenizde php, ajax v.b. yapılar ya da bağlantısı olmayan gizli sayfalar var ise, arama motoru her sayfanıza ulaşamayabilir. Bunun için sitemap tanımlamak bazen kesin çözüm olmaktadır. Sitemap (Site Haritası) sitenizin arama motoru tarafından taranmasına kılavuzluk yapması için kullanılan özel bir dosyadır. İçerisinde hangi adreslerin hangi sıklıkla taranması gerektiği ile ilgili tanımlar bulunur. Bunun yanında her sayfanın permalinki (permanen link yani kalıcı bağlantı) olmasına, öncelikle dikkat edilmesi gerekir. En iyi kalıcı bağlantı ise SEF link denilen yöntemle hazırlanan adreslerdir.

 

5) Backlink: Bir sitenin başka bir sitenin sayfasında bağlantısının bulunmasıdır. Arama motorları son dönemde sıralama için buna verdiği önemi artırmıştır. Sitenize internette ne kadar çok link verilmiş ise, arama motorları bunları sayarak sitenizin değerli olduğunu düşünmektedir. Ancak burada önemli olan sitenizin bağlantısını barındıran sitenin de kaliteli olması gerektiğidir.

 

6) Benzersizlik: Aslında üst sırada çıkmadaki en önemli etken budur. Bir proje belirleyeceğiniz, sitenize bir isim vereceğiniz zaman; ismin sizi tam anlamıyla ifade etmesi kadar internette çok yaygın kullanılmayan bir ifade olması da sizi bu isimle arama sonuçlarında üst sıradan başlamanızı kolaylaştıracaktır.

 

7) Alan adı ve adres benzerliği: Aramalarda kullanılan anahtar kelimenin alan adı ve adres ile benzerliği de sıralamayı etkilemektedir. Örneğin bilardo ile ilgili bir site yapacaksanız, bu konuda en iyi adres bilardo.com ya da bilardo.com.tr dir. Bunun üst sıralarda çıkma ihtimali çok daha yüksektir. Alan adınız benzer olmasa da sayfa adreslerinde SEF url / SEF link denilen yöntemi kullanmak başarıyı artıracaktır. SEF Search Engine Friendly (Arama motoru dostu) anlamına gelmektedir. Özetle bir safyaya domain.com?index.php&job=page&p_id=1 şeklinde adres yerine domain.com/hakkimizda şeklinde adreslerle ulaşılmasını sağlayan yöntemlerdir.

 

8) Arama sonuçlarında tercih edilme: Arama sonuçları içerisinden sitenizin, sayfalarınızın tıklanarak tercih edilmesi sitenizin değerini ve sıralamanızı artırdığını (google'da) bir çok kez tecrübe ettik.

 

Sitenizin googleda nasıl indekslendiğini görmek için arama alanına site:domain.com şeklinde site: dan sonra alan adınız şekilde arama yaparak sadece sitenizin tüm sayfalarını görebilirsiniz.

 

1 http://support.google.com/webmasters/bin/answer.py?hl=tr&answer=35291

Kaynak belirtilmeden kullanılması yasaktır.