Hikayesel Tasarım ve BiysTM Teknolojisiyle Geliştirdiğimiz Bir

Web Tasarımda Kullandığımız Teknolojiler

Biltek’ çalışmalarını ilk aşamada teknoloji ile başlar. Kullanmış olduğumuz lisanslı donanım ve yazılımlarla müşterilerimizin ihtiyaçlarını doğrudan görme üstüne karşılanır. Bu da standart bir web ajansıda bulunmayan birçok olanaklarının kıpısını aralar. 3D modellemeden Motion Design’a kadar birçok Universal fikri rakiplerinin uygulamayacağı derecede iyi uygular.

Tasarım Teknolojilerimiz

Hizmet verdiğimiz cihazlar günümüz teknolojilerinin imkan verdiği son ekipmanlar ile desteklenir. Tasarımcılarımız 5K gibi muazzam piksel yoğunluğuna, P3 renk gamı gibi göz kamaştırıcı renk destekli monitörlerle işlemlerini gerçekleştirir. Bu, yaptığımız tüm işlerin renk uyumu ve ince ayarları için mükemmel bir alt yapı sağlar. Tüm bu işlemleri yaparken standart kullanılarıda düşünerek yapılan tüm çalışmaları geleneksel çalışan monitörlerle test edilir. İş size sunulduğunda renk ve görüntü anlamında kusursuz bir işçilikle karşılaşırsınız.

- Fontlar

Bu sadece yazılım değil, araçlar içinde geçerlidir. Biltek’ rakiplerinin aksine araştırmayı çok sever. Fontlar bizim en takıntılı olduğumuz konulardan biridir. Sitelerde kullanmış olduğumuz tüm fontlar aylık lisanslı olarak yapılır. Dışarda karşılaşabilecek fontlar kullanılmaz. Özel işlerin özel yükü olur. Fontlar bizim en özel yükümüz.

- Sunum

Sunum araç gereçlerimiz daima günceldir. Müşterilerimize en gerçekçi iş deneyimi yaşatmak için her türlü eforu harcarız. Gelişmiş Live Prototip araçlarımızla siteniz henüz kodlama aşamasına girmeden tıpkı bir web site gibi çalışan prototip ile sunulur. Bu da müşterilerimize cansız bir resim değilde, gerçeğe en yakın web site deneyimi yaşatır.

- Araçlar

Kullanmış olduğumuz araç gereçlerin hepsi lisanslıdır. Lisanslı araç gereçlere sahip olmanın avantajı çarpıcı fikir ve tasarımlara olanak sağlar. 3D modelleme gerektiren işlerde Cinema 4D® ile modelleyip Redshift® ile render alıyoruz. Endüstriyel standartların çok üstünde bir yaklaşım ile müşteri ve iş kalitesini en üstte tutuyoruz. İkonlarımızı lisanslı olarak temin ederek kişiye ve kuruma özel ikonlar oluşturuyoruz. Bu saydıklarımız bir web tasarım ajansında pek rastlayamayacağız durumdur.

Kodlamanın betik yapısı, bize hayallerimizin sınırlarını zorlamamız için yeterli olanakları sağlar. Visual Studio Code® ile oluşturduğumuz satırlar dolusu kod bloglarıyla, yazılımı ihtişamlı bir görsel şölene çeviririz. Web tasarımı yaparken tasarımdan çıkan ince fikirleri etkileyişimli hale çevirerek, bir web sitesini standart sayfa olmaktan çıkarıp hikayesel anlatıma çeviririz.

-Kodlama Teknolojilerimiz

Kodlama yaparken günümüzde bulunan en iyi cihazlarla ve en iyi kodlama yazılımlarıyla işlerinizi gerçekleştiririz. Chrome Developer Console® ile canlı testler yapar, sorunları canlı gözlem ile ilerletiriz. Sitenizde deneysel olan Apple Web-Kit® fonksiyonlarınıda kullanarak. Adaptif veya tepkisel bulanıklaştırmalarla web sitenizi daha da görkemli bir hale getiririz. Cihazların CPU ve GPU’larının aktif olarak kullanıldığı web siteler oluşturarak imkanları zorlarız. Etkileyişimin en önemli parçası olan deneyim ve sezgileri oluşturmak için dünyanın en iyi algoritmalarını kullanırız. Greensock®’ın üstün işlemeli animasyon algoritmaları ile sitenizin sezgilerini daha güçlü hale getiririz. Kullanıcınız siteye girdiğinde, standart sert duran animasyonlar değil deneyime bağlı etkileyişimli animasyonlar ile karşılaşır. Bu da yaptığınız iyi işi iyi şekilde sunmanızı sağlar. GSAP® algoritmik bileşenleri ile scroll’a bağlı tepkisel animasyonlar yaparız.

-Cihaz Uyumlulukları

Mobilite olmuş dünyamızda cihaz çeşitlilik ve türleri saymakla bitmeyecek kadar çoğaldı. Katlanabilir cihazlardan, bilgisayar performansı veren tabletlere kadar çok geniş cihaz yelpazesine sahibiz. Bu kadar geniş çerçeveye sahip değişkenler varken üstüne bir de sıra dışı tasarımlar eklenince işler daha karmaşık hal alıyor. Neyseki çözüm yine algoritmalarda. Responsive hiyerarşine uygun iskelet kurarak en zorlayıcı cihazlarda bile kusursuz görüntü elde edebiliyoruz. Birçok web tasarım ajanslarının gözden kaçırdığı windows® %125 çözünürlüğüne sahip cihazlar içinde resmi destek sunuyoruz. Bu da sadece standart ölçülerde değil, ölçeklenmiş çözünürlüklerde de web sitenizin olağan üstü gözükmesini sağlıyor.

İnsanı güzel yapan, düşünceleri ve kalbidir. Yazılımı güzel kılan ise görünmeyen noktalarındaki çekirdeğidir. Yerleşik olarak sunduğumuz, güvenlik, gizlilik ve minimum düzeyde 3.parti kanalları kullanarak, sizi ve web sitenizin ziyaretçilerini güvenliğini garanti altına alıyoruz. Herhangi bir sızmaya karşılık arkaplanda mantıksal denetçilerimiz ile o kişinin erişimini kısıtlıyoruz.

-Yazılımın Kalbi

İyi bir tasarım iyi bir kodlama beraberinde iyi bir yazılım ile gelir. Yazılımda yaptığımız tüm işlerimizde birinci önceliğimiz güvenlik. Düzenli olarak güvenlik ile yaptığımız güncellemeler ile günümüz koşullarına bağlı, yenilikçi tehditlere karşı koruyoruz. Nöral panel yapımız ile bir yere yaptığımız yenilik, sizin hiçbir müdaheleniz olmadan kendi sitenizde de uygulanmasını sağlıyor. Ve bu nöral panele BİYS® adını veriyoruz. BİYS® yerleşik güvenlik sistemleri ile tamamen kendi geliştirdiğimiz ve kodlarımızı tescillediğimiz özel bir panel. Çekirdeğini 20 yıla yakın bir süredir, sürekli güncellediğimiz, olağan üstü stabil ve hızlı tepkiler veren panelimiz, aklınızdan geçen tüm şeyleri yapmaya olanak sağlıyor. Modüler yapıdaki uzamsal bağ sayesinde sitelere çabuk entegrasyon sağlayıp, kusursuz çalışıyor. Kullanıcı deneyimi en üst çıtada olan herkesin rahatlıkla kullanabileceği yapıya sahip BİYS® panel, gereksiz tüm özelliklerden arınmış, kullanıcılarımızın taleplerine göre geliştirdiğimiz olağan üstü bir yapı. Web sitelerimizin kalbinde yer alan BİYS® Security ile an ve an sürekli risk analizi ve giriş denetçileri ile saldırılara ve hesap çalma gibi illegal faaliyetlerin önünü kesiyor. Yüzlerce sitemize saldırı yapılıp, hizmet kesintisine uğramamasındaki asıl sebep tamda bu.

İşletmenizin ilerleyişine Biltek’ten tam destek.

Biltek’ olarak daima yaptığımız işi değerli buluyoruz. Çünkü gelecek inşa ediyoruz. Yazılımın tüm teknolojik imkanlarını zorlayarak ortaya birbirlerinden eşsiz sanatsal işler çıkarıyoruz. Biliyoruzki dünya üzerinde bizim gibi teknoloji tutkunu insanlar var. Gelişimi kendisine hayat felsefesi edinmiş, her gününe değer katan kişiler… Tüm yaptığımız işler bu vizyona sahip kişiler ile oluşuyor. Vizyonu ileride olan tüm firmalarla Biltek’ olarak çalışmayı çok seviyoruz. Değer tek taraflı elde edilen bir şey olmadığı için bize katabilecek bakış açıları ve bizim çalıştıklarımıza kattığımız bakış açılarıyla alışveriş yapıyoruz.

Çok kalite, çok eşsiz ürünler üreten işletmeler, yaptığı işin kalitesini karşıki tarafa yansıtamıyor. Dijitalleşmiş dünyamızda ne kadar fark oluşturursanız o kadar akılda kalıcığınız artar. Biltek’ bu konuda tam bir “usta”. Günümüz teknolojilerin yeniliklerini ve rahatlığını kullanıcılara yansıtmak için canla başla çalışıyor. Firma hikayenizi dinledikten sonra sizin için bir senaryo oluşturuluyor. Bu senaryo dijital dünyadaki “Siz” oluyorsunuz. Hikayenizi sanatsal atölyemizde işleyip üstün teknolojik ve yenilikçi yaklaşımımız ile harmanlayıp, sizin işinizi sizden daha iyi bir şekilde anlatarak işletmenizin kalbi olan marka imajını oluşturuyoruz. Öyleki bunu o kadar iyi bir şekilde yapıyoruzki bize sadece web tasarım yaptırmak isteyen değerli müşterilerimiz, çoğu zaman “Bütün marka kimliğini bu tasarım tadına çevirelim.”, “Bu tarzda kurumsal oluşturalım.” gibi sözlerle farklı alanlarda da birlikte çalışmak istediklerini dile getiriyor. Eşsiz olmak, eşsiz iş çıkarmak bunları yaparkende dünyanın en ileri teknolojilerini kullanmak, bizi biz yapan temel taşlar.

Peki! Siz ne zaman işletmenize sınıf atlatmayı planlıyorsunuz?

Sizin İçin Ne Yapabiliriz?

İlgilendiğiniz alan(lar)ı seçtikten sonra formu doldurun, talep ettiğiniz hizmet(ler) hakkında detaylı bilgiyi ve teklifimizi en kısa sürede size iletelim!

Teknoloji İçin, Son 1 Adım.

Tamamıyla hikayesel tasarım yaklaşımımızla ve BiysTM adını verdiğimiz patentli teknolojimiz ile siteniz hiç olmadığı kadar göz kamaştırıcı.

Kendi Patentli Teknolojimiz BiysTM ve hikayesel tasarım yaklaşımımız ile hazırlanmış bazı sanatsal eserlerimiz

Sahte Bir SEO Nasıl belli Olur? Bir SEO uzmanı gerçek anlamda neler  yapmalı?

03 / OCAK / 2016

Sahte Bir SEO Uzmanının Size Sormaya Cesaret Edemeyeceği 101 SEO Sırrı

Açıkça söylemek gerekirse, SEO o kadar da zor bir mesele değil. Bir web siteyi tasarlama ve geliştime işine göre kıyaslandığında oldukça kolay bile gözüküyor...

Sahte Bir SEO Uzmanının Size Sormaya Cesaret Edemeyeceği 101 SEO Sırrı

Açıkça söylemek gerekirse, SEO o kadar da zor bir mesele değil. Bir web siteyi tasarlama ve geliştime işine göre kıyaslandığında oldukça kolay bile gözüküyor. Tek sorun şu ki; SEO zaman, sabır ve anlama gerektiren bir iş ve size hemen ertesi gün görebileceğiniz büyük sonuçlar vermez. Buna rağmen sizi doğru yöne yöneltecek birkaç ipucu mevcut.

 

İşin en zor kısmı, SEO işinin ne kadar basit olduğunu insanlara anlatabilmektir. Piyasa sahte SEO uzmanlarıyla doldu ve kendilerini savundukları tek şey gerçek SEO uzmanlarının işi karmaşıklaştırıp insanlardan aşırı ücret istediklerini düşünmeleridir.

 

Eğer sitenize ne yapacaklarını söylemezlerse ve size karmaşık bir ekran sunarlarsa, “Bunlar çok teknik meseleler, sadece bize bırakın”, derler.SEO sırlarına gelince, etrafta çok fazla sır olduğunu sanmıyorum. Belki de bu sırları SEO uzmanlarına haftada bir mail atmak daha güzel olurdu.

 

Bir  SEO uzmanı gerçek anlamda neler  yapmalı?

 1. İşe başlamak için büyük bir siteye ihtiyacınız yok, 5 sayfa yeterli. Fakat sadece tek bir sayfayla çalışmayın.
 2. Bir sitenin Google’da yer alması yaklaşık 7-10 gün sürer, 6 ay sürmez.
 3. Web sitenizi Google’a sunmanıza gerek yok, mevcut değişiklikler zaten biliniyor.
  Kontrol etmek için bunu kullanın :  http:// www…
 4. Web sitenizi  Yahoo & Bing’e sunmalısınız.
 5. Bir Google hesabı almalısınız ve sitenizi Google Webmaster Araçlarına kaydedin.
 6. Sitenizi  Yahoo’nun site tarayıcısına da kaydedin.
 7. Ve Bing’in Webmaster Merkezine de kaydedin.
 8. Diğer arama motorlarıyla zaman kaybetmeyin. Pek çok içerik bu 3 büyük siteden gelir, kimse bunlara bakmaz ve genellikle işi batırırlar.
 9. Google’da Yerel İş Merkezi hesabı oluşturun.
 10. Sitenizde 301 yönlendirilmiş trafik oluşurun.
 11. Bir site haritası oluşturun(.xml formatında)
 12. Bu site haritasını, webmaster alanlarındaki arama motorlarına sunun.
 13. Meta kelimesi arama motorları için gereksizdir. Google,yahoo ve bing onu göz ardı eder.
 14. Meta açıklaması arama sonuçlarında gözükür ve kullanıcılar bu açıklamaları okur. Dolayısıyla insanlara kendinizi sunma fırsatını kaçırmayın.
 15. Her sayfa için tek bir başlık yazın ve bu başlıklar mutlaka içeriğinizle ilgili olsun.
 16. Bir sitenin hızlı yüklenmesi SEO için önemli olduğu kadar kullanıcı için de önemlidir. Bir SEO asla binlerce insanı birinci sınıf bir server’a yüklememeli.
 17. Kullandığınız resimlerin görünümlerini kaybetmeksizin  optimize edilmiş ve sıkıştırılmış olmasına özen gösterin.
 18. Sadece JPEG ve PNG kullanın lütfen. TIFF,Gif ve BMP’leri unutun.
 19. HTML’e sadık kalın. Arka planınızda junk kod veya arama motorlarına zor anlar yaşatacak her hangi bir tag’a izin vermeyin. Kodunuzun onaylanmış standarda yakın olmasına özen gösterin.
 20. Javascript’i sitenizin baş kısmında ve minimum seviyede kullanın.
 21. Siteyi oluştururken CSS’i kısa tutun. Kullanabildiğiniz kadar Standard kullanın.
 22. Kullanılmayan CSS’leri kaldırın.
 23. Çok fazla CSS kullanmanıza da gerek yok, 1999’lerden kalma bir Standard ne de olsa. Stil sayfasında satırları uygun bir şekilde sıraladığınıza emin olun.
 24. Arama motorlarına içeriğinizin önemini gösterebilmek için başlık etiketlerini kullanın.Önemli şeyleri H1’de yazın. Ana içeriğini paragraf tag’ları arasına yazın.
 25. Resimlerinizin açıklayıcı ALT etiketlerinin olmasına özen gösterin. İçeriğinizde resim kullanmak görsel arama sonuçlarında sıralamanızın artmasını sağlar.
 26. Unutmayın resmin eni ve boyu kodda belirtilir, web’e yüklenmeden önce resmin doğru boyutlandırıldığından emin olun.
 27. Dosya adlarınız için açıklayıcı anahtar kelimeler kullanın.
 28. Flash girişlerden ve splash sayfalardan kaçının.
 29. Kullanıcıdan herhangi bir plugin ya da 3D efektli java applet indirmesini istemeyin, havalı gözükür ama kullanıcı bunları istemez.
 30. Site dolaşımının kullanıcı ve arama motorları için erişilebilir olmasını sağlayın. Mesela, eğer Mouse olmasa, kullanıcı siteyi sadece klavye ile kullanabilir mi?
 31. Anasayfada yer alan navigasyon resim olmamalı, resim kullanmak bazı linkleri bloke eder.
 32. Siteniz CSS’e uygun navigasyona sahip olmalı,
  • ve
  • gibi başlılıklı düz metinleri içermeli.
  • Breadcrumb navigasyon kullanmayı göz önünde bulundurun.
  • Site içi linkler önemlidir,kullanıcıya ve arama motorlarına sitenizi okuması için yardımcı olur. Anahtar kelimelerinizle ilişkili linkler kullanmaya özen gösteriniz.
  • Sitenizde kullanıcı hatasına sebep olabilecek kırık link olmamasına özen gösterin.
  • Server lokasyonu sıralamanızı etkiler. Fransa’da hosting yapılıyor ama hedef müşteriniz Avustralya’da, o zaman Avustralya’dan hosting hizmeti alın.
  • http://www.yourdomain.com/page.php?id=cat/clothing=22ff&True linki arama motorlarına göstermek için hoş değil.
  • http://www.yourdomain.com/mens-clothing/trousers/black farkı görüyor musunuz?
  • Beyaz arka plana beyaz yazı yazmayınız. Bu spam tekniği 90’ların sonlarında 15 dakikalık etki yapıyordu.
  • Bu renk şemasını kullanmayın : http://www.gatesnfences.com/ Bir dakikalığına SEO meselesini unutun, bunu yapmanın normalde de yanlış olduğunu göreceksiniz.
  • Browserlar SEO sıralamalarını akıllarında tutamazlar.
  • İçerik en önemli kısımdır. Sitenize sürekli içerik ekleyin. Bu durum sitenizin trafiğinin artmasına sebep olacaktır.
  • Bunu sadece sitenize değil, blogunuza, makalelerinize,mektuplarınıza da uygulayabilirsiniz.
  • Asla çalıntı içerik kullanmayın. Kopya içerik google tarafında hızlı bir şekilde indekslenir ve sizi kolayca yakalar. Orijinal içerik sahibi de bu şekilde kolayca size ulaşır.
  • İyi içerikler girmek yerine sitenizi reklamlarla doldurmayın. Bu tembelce olur ve kullanıcıyı düşünmemiş olursunuz.
  • İçeriğinizi yazarken kullandığınız hedef anahtar kelimelerinizin bedelini ödemeyi ihmal etmeyin.
  • Anahtar kelimeleri yazmak için yazmayın, insanların anlayabilmesi için yazın aynı zamanda.
  • Sitenize alt kategori olarak bir blog eklemeyi unutmayın.
  • Nasıl blog alacağınızı bilmiyor musunuz? Wordpress.com’a girerek kendinize ücretsiz bir tane alın ve sitenize back-link verin.
  • Wordpress, Google SEO için onaylanmış bir sitedir ve pek çok ücretsiz plugin barındırır.
  • Her hafta blogunuza içerik ekleyin. Boş bir blog size yarardan çok zarar verir. İçerik yazamıyor musunuz, oursource olarak verin.
  • Büyük makaleler yerine çok sayıda kısa makale yazın,fakat okunabilir olmalarına ve kullanıcı tarafından anlaşılabilir olmalarına özen gösterin. İlk yayınlanan bir blogda Hedef 4-5 ana makaledir.
  • Blogunuzun yan tarafında , “En Popüler Olanla” veya “En İyiler” şeklinde bir menü yapın.
  • Blog yazılımınızı güncel tutun. Her zaman yeni versiyona yükseltin ve güvenliğinden emin olun.
  • Server’ınıza robots.txt adında bir dosya yükleyin, korsan yönergeleri bloklayın ki arama motoru tarafından indekslenmesin.
  • Blog post’larınız için blog etiketleri kullanın, ön planda gözüktüklerinden emin olun.
  • Yorum ve tartışmalara kullanıcıların cevap vermesini izin verin.
  • İşinizle ilgili olmayan bloglardan gelen misafir kullanıcıların da post gönderebilmesine izin verin.
  • İşinizle alakalı diğer bloglara da yorumlar yazmayı unutmayın.
  • “Yol Gösterme Klavuzu” yada Top 10 gibi listeler yazın çünkü insanlar bu tür şeylere tıklamayı ve okumayı sever.
  • Şekilsel hataları ve yazım hatalarını blogu yayınlamadan önce kontrol edin. Unutmayın, online olarak yaptığınız her harekette şirketinizi temsil ediyorsunuz.
  • Artık makale siteleri(Örn:EzineArticle) için daha fazla içerik yazmaya başlayabilirsiniz.
  • Yazar durumunuzu ‘Expert’ seviyeye çıkarabilmek için hemen Ezine’ye 10 makale yazın, sunabilme zamanını hızlandırın.
  • Makale yazabilmek için uzman olmanız gerektiğini düşünmeyin. Bu konuda fazla endişelenmeyin,sadece word’ü açın ve yazmaya başlayın.
  • Zamanınızın çoğunu ilgi çekecek iyi bir başlık bulmaya ayırın. İyi bir başlık makale için belirleyicidir.
  • Her makale sonunda kaynak kutusunu akıllıca kullanın, ilgi toplamak için farklı şeyler test edin, deneyin. Her zaman kaynak kutusundaki linkleri kullandığınıza emin olun.
  • Farklı konularda yazarken, farklı takma adlar kullandığınıza emin olun. Mesela güzellik ürünleri hakkında bir yazı yazarken, bayan adı kullanmak daha çok ilgi çeker.
  • Blog yada makale sitelerinde bulunmayan, günlük olarak yazılmış olan ‘normal’ işlerle ilgili basılı yayımlarını alın.
  • Bunları birkaç PR sitesine yollayın.
  • Kullanıcıları ve arama motorlarının fark edebilmesi için blogunuzda RSS feed kurulu olduğuna emin olun.
  • Yeni bir post yaptığınızda RSS feed’e ping yapmayı unutmayın,yada  pingomatic gibi popüler bir ping yapma hizmeti kullanın.
  • Eğer yeni içeriğinizin sitedeki insanlarla ilgili olduğunu düşünüyorsanız sosyal bookmark yapın.
  • İnsanların, sizin içeriğinizi sosyal ağlarda paylaşmasına imkan verin.etrafta yardım etmek için pek çok eklenti var.
  • Linkler, internetin nasıl işlediğini gösteren mekaniklerdir ve SEO için hayati önem taşır ve ayrıca google’ın sıralama algoritmasının da önemli bir kısmını oluşturur.
  • Sıralaması yüksek olan sitelerden link almaya çalışın. Bu durum sizin sitenizin sıralamasını da arttırır.
  • SEO performansınızı ölçerken, sayfa sıralamalarının düşünce şeklinizi yönetmesine izin vermeyin. Bu dinamik bir hedeftir ve yılda sadece 3-4 kere değişebilir.
  • Linklerinizi sitenizle veya blogla ilgili yapın.
  • Hemen ertesi güne binlerce link almayı beklemeyin, linkler zamanla artış yaşar.
  • Link satın alırken dikkatli olun. Google bunu sevmez ve sonuç olarak pek çok siteyi kara listesine alabilir.
  • Kendi alanınızdaki anahtar kelimelerle arama yaparak konunuza uygun top bloglar bulun ve bunlara kendi blogunuzda link verin.
  • Sonra onlardan geri dönüşümde bulunmalarını isteyin. Onların siteleri hakkında nazik ve dürüst olun ve sakın sabit bir mesajı bütün insanlara kopyala-yapıştır yapmayın.
  • Rakiplerinizin linklerini bulun, online kimliklerini saptayın. Onların sitelerini Yahoo Site Taayıcısında veya Google’da http://www. Kullanarak aratın. Onların linklerinin olduğu sitelere, siz de link verin.
  • Ne zaman herhangi bir şey için online olduğunuzda( forum sitelerinde veya blogda vs.)ve size bir site linki veya URL sorulduğunda, bu durumu kullanın ve ücretsiz backlink verin.
  • BOTW web direktöründe listeye girin.
  • DMOZ.org ve Yahoo direktörüne de kaydolun, pahalı bir yol ama buna değer.
  • Yüzlerce yönlendirme bulunan bir siteye girmeyin, bu size daha çok zarar verir. Eğer siteniz kötü sitelerle yakın ilişkilerde görünürse, sorgusuz sualsiz cezalandırılabilirsiniz.
  • Ücretsiz Yell.com gibi e-mail spamine, junk postalara ve iş görüşmelerine bakarak liste yapan yerlerden uzak durun ücretli bir direktör listesi almanın size nadiren geri dönüşümü olacaktır.
  • Kendi alanında bir uzman olabilmek için kendini sürekli geliştir. Sonuçta bu senin kendi alanın ve sen diğer herkesten daha iyi bilirsin, bu yüzden alanına sahip çık.
  • Online sorulara cevap ver, Yahoo Answers’a yardımcı ol, forum sitelerine üye ol, düşündüğünden fazlasını biliyorsun,kendi bilgini paylaş.
  • Bir seri online video geliştir sitende kullanmak için ve bunları müşterilerine gönder. Videoları kısa tut(3 dk. Maks.) ve amaca yönelik olsunlar. Pratik yaptıkça daha iyi sonuçlar elde edersin.
  • Videolarını upload ettiğin siteye anahtar kelime tag’lar ve açıklamalar ekle.
  • Twitter’a adını kaydet. Bu günlerde Tweet’ler içerikmişçesine indeksleniyorlar. Her gün twitter kullanmaya çalışın.
  • Tabi bir de Facebook Fan sayfasına ihtiyacınız olacak.
  • Sosyal medyaya girerken, kimsenin şirketinizin adını almadığına emin olun. Bu durumdan kaçınmak için genişçe bir isim ayırma hizmeti alın.
  • Profillerini populerleştir, diğer insanlarla temasta ol, hesaplarını birbiriyle senkronize et. Twitter’ını LİnkedIn’e bağla yada blogunu Twitter’a bağla.
  • Sitene Google Analitik’i yükle. Bir sonuca varabilmek için 4 hafta onu çalıştır. Test etmeye başlamadan önce buna ihtiyacın var.
  • Tıklama ölçümü işi yaramayan ve SEO’yu yavaşlatan bir ölçümdür. Senin eşsiz bir ziyaretçi sayısına ihtiyacın var, oranları arttır, sayfaları yükselişe geçir ve anahtar kelimeler gir.
  • Sitenize ulaşmak için insanların hangi anahtar kelimeler kullandığını gözlemle, sonra bu kelimeleri kendin araştır. Eğer anahtar kelimeyle aranma trafiğin yüksekse ama yine de Google’da 3.sayfadaysan, bu anahtar kelime ile ilk sayfada çıkma konusuna daha fazla odaklan.
  • Sitenize tıklama yapan kişi sayısı SEO sıralamasını destekleyen bir durum değildir.
  • Google Adwords’e günde £ 500 harcamak, doğal aramalarda yükselmenizi sağlamaz. Adwords doğal arama sonuçlarına etki etmez.
  • Spam’den uzak durun.