Hikayesel Tasarım ve BiysTM Teknolojisiyle Geliştirdiğimiz Bir

Web Tasarımda Kullandığımız Teknolojiler

Biltek’ çalışmalarını ilk aşamada teknoloji ile başlar. Kullanmış olduğumuz lisanslı donanım ve yazılımlarla müşterilerimizin ihtiyaçlarını doğrudan görme üstüne karşılanır. Bu da standart bir web ajansıda bulunmayan birçok olanaklarının kıpısını aralar. 3D modellemeden Motion Design’a kadar birçok Universal fikri rakiplerinin uygulamayacağı derecede iyi uygular.

Tasarım Teknolojilerimiz

Hizmet verdiğimiz cihazlar günümüz teknolojilerinin imkan verdiği son ekipmanlar ile desteklenir. Tasarımcılarımız 5K gibi muazzam piksel yoğunluğuna, P3 renk gamı gibi göz kamaştırıcı renk destekli monitörlerle işlemlerini gerçekleştirir. Bu, yaptığımız tüm işlerin renk uyumu ve ince ayarları için mükemmel bir alt yapı sağlar. Tüm bu işlemleri yaparken standart kullanılarıda düşünerek yapılan tüm çalışmaları geleneksel çalışan monitörlerle test edilir. İş size sunulduğunda renk ve görüntü anlamında kusursuz bir işçilikle karşılaşırsınız.

- Fontlar

Bu sadece yazılım değil, araçlar içinde geçerlidir. Biltek’ rakiplerinin aksine araştırmayı çok sever. Fontlar bizim en takıntılı olduğumuz konulardan biridir. Sitelerde kullanmış olduğumuz tüm fontlar aylık lisanslı olarak yapılır. Dışarda karşılaşabilecek fontlar kullanılmaz. Özel işlerin özel yükü olur. Fontlar bizim en özel yükümüz.

- Sunum

Sunum araç gereçlerimiz daima günceldir. Müşterilerimize en gerçekçi iş deneyimi yaşatmak için her türlü eforu harcarız. Gelişmiş Live Prototip araçlarımızla siteniz henüz kodlama aşamasına girmeden tıpkı bir web site gibi çalışan prototip ile sunulur. Bu da müşterilerimize cansız bir resim değilde, gerçeğe en yakın web site deneyimi yaşatır.

- Araçlar

Kullanmış olduğumuz araç gereçlerin hepsi lisanslıdır. Lisanslı araç gereçlere sahip olmanın avantajı çarpıcı fikir ve tasarımlara olanak sağlar. 3D modelleme gerektiren işlerde Cinema 4D® ile modelleyip Redshift® ile render alıyoruz. Endüstriyel standartların çok üstünde bir yaklaşım ile müşteri ve iş kalitesini en üstte tutuyoruz. İkonlarımızı lisanslı olarak temin ederek kişiye ve kuruma özel ikonlar oluşturuyoruz. Bu saydıklarımız bir web tasarım ajansında pek rastlayamayacağız durumdur.

Kodlamanın betik yapısı, bize hayallerimizin sınırlarını zorlamamız için yeterli olanakları sağlar. Visual Studio Code® ile oluşturduğumuz satırlar dolusu kod bloglarıyla, yazılımı ihtişamlı bir görsel şölene çeviririz. Web tasarımı yaparken tasarımdan çıkan ince fikirleri etkileyişimli hale çevirerek, bir web sitesini standart sayfa olmaktan çıkarıp hikayesel anlatıma çeviririz.

-Kodlama Teknolojilerimiz

Kodlama yaparken günümüzde bulunan en iyi cihazlarla ve en iyi kodlama yazılımlarıyla işlerinizi gerçekleştiririz. Chrome Developer Console® ile canlı testler yapar, sorunları canlı gözlem ile ilerletiriz. Sitenizde deneysel olan Apple Web-Kit® fonksiyonlarınıda kullanarak. Adaptif veya tepkisel bulanıklaştırmalarla web sitenizi daha da görkemli bir hale getiririz. Cihazların CPU ve GPU’larının aktif olarak kullanıldığı web siteler oluşturarak imkanları zorlarız. Etkileyişimin en önemli parçası olan deneyim ve sezgileri oluşturmak için dünyanın en iyi algoritmalarını kullanırız. Greensock®’ın üstün işlemeli animasyon algoritmaları ile sitenizin sezgilerini daha güçlü hale getiririz. Kullanıcınız siteye girdiğinde, standart sert duran animasyonlar değil deneyime bağlı etkileyişimli animasyonlar ile karşılaşır. Bu da yaptığınız iyi işi iyi şekilde sunmanızı sağlar. GSAP® algoritmik bileşenleri ile scroll’a bağlı tepkisel animasyonlar yaparız.

-Cihaz Uyumlulukları

Mobilite olmuş dünyamızda cihaz çeşitlilik ve türleri saymakla bitmeyecek kadar çoğaldı. Katlanabilir cihazlardan, bilgisayar performansı veren tabletlere kadar çok geniş cihaz yelpazesine sahibiz. Bu kadar geniş çerçeveye sahip değişkenler varken üstüne bir de sıra dışı tasarımlar eklenince işler daha karmaşık hal alıyor. Neyseki çözüm yine algoritmalarda. Responsive hiyerarşine uygun iskelet kurarak en zorlayıcı cihazlarda bile kusursuz görüntü elde edebiliyoruz. Birçok web tasarım ajanslarının gözden kaçırdığı windows® %125 çözünürlüğüne sahip cihazlar içinde resmi destek sunuyoruz. Bu da sadece standart ölçülerde değil, ölçeklenmiş çözünürlüklerde de web sitenizin olağan üstü gözükmesini sağlıyor.

İnsanı güzel yapan, düşünceleri ve kalbidir. Yazılımı güzel kılan ise görünmeyen noktalarındaki çekirdeğidir. Yerleşik olarak sunduğumuz, güvenlik, gizlilik ve minimum düzeyde 3.parti kanalları kullanarak, sizi ve web sitenizin ziyaretçilerini güvenliğini garanti altına alıyoruz. Herhangi bir sızmaya karşılık arkaplanda mantıksal denetçilerimiz ile o kişinin erişimini kısıtlıyoruz.

-Yazılımın Kalbi

İyi bir tasarım iyi bir kodlama beraberinde iyi bir yazılım ile gelir. Yazılımda yaptığımız tüm işlerimizde birinci önceliğimiz güvenlik. Düzenli olarak güvenlik ile yaptığımız güncellemeler ile günümüz koşullarına bağlı, yenilikçi tehditlere karşı koruyoruz. Nöral panel yapımız ile bir yere yaptığımız yenilik, sizin hiçbir müdaheleniz olmadan kendi sitenizde de uygulanmasını sağlıyor. Ve bu nöral panele BİYS® adını veriyoruz. BİYS® yerleşik güvenlik sistemleri ile tamamen kendi geliştirdiğimiz ve kodlarımızı tescillediğimiz özel bir panel. Çekirdeğini 20 yıla yakın bir süredir, sürekli güncellediğimiz, olağan üstü stabil ve hızlı tepkiler veren panelimiz, aklınızdan geçen tüm şeyleri yapmaya olanak sağlıyor. Modüler yapıdaki uzamsal bağ sayesinde sitelere çabuk entegrasyon sağlayıp, kusursuz çalışıyor. Kullanıcı deneyimi en üst çıtada olan herkesin rahatlıkla kullanabileceği yapıya sahip BİYS® panel, gereksiz tüm özelliklerden arınmış, kullanıcılarımızın taleplerine göre geliştirdiğimiz olağan üstü bir yapı. Web sitelerimizin kalbinde yer alan BİYS® Security ile an ve an sürekli risk analizi ve giriş denetçileri ile saldırılara ve hesap çalma gibi illegal faaliyetlerin önünü kesiyor. Yüzlerce sitemize saldırı yapılıp, hizmet kesintisine uğramamasındaki asıl sebep tamda bu.

İşletmenizin ilerleyişine Biltek’ten tam destek.

Biltek’ olarak daima yaptığımız işi değerli buluyoruz. Çünkü gelecek inşa ediyoruz. Yazılımın tüm teknolojik imkanlarını zorlayarak ortaya birbirlerinden eşsiz sanatsal işler çıkarıyoruz. Biliyoruzki dünya üzerinde bizim gibi teknoloji tutkunu insanlar var. Gelişimi kendisine hayat felsefesi edinmiş, her gününe değer katan kişiler… Tüm yaptığımız işler bu vizyona sahip kişiler ile oluşuyor. Vizyonu ileride olan tüm firmalarla Biltek’ olarak çalışmayı çok seviyoruz. Değer tek taraflı elde edilen bir şey olmadığı için bize katabilecek bakış açıları ve bizim çalıştıklarımıza kattığımız bakış açılarıyla alışveriş yapıyoruz.

Çok kalite, çok eşsiz ürünler üreten işletmeler, yaptığı işin kalitesini karşıki tarafa yansıtamıyor. Dijitalleşmiş dünyamızda ne kadar fark oluşturursanız o kadar akılda kalıcığınız artar. Biltek’ bu konuda tam bir “usta”. Günümüz teknolojilerin yeniliklerini ve rahatlığını kullanıcılara yansıtmak için canla başla çalışıyor. Firma hikayenizi dinledikten sonra sizin için bir senaryo oluşturuluyor. Bu senaryo dijital dünyadaki “Siz” oluyorsunuz. Hikayenizi sanatsal atölyemizde işleyip üstün teknolojik ve yenilikçi yaklaşımımız ile harmanlayıp, sizin işinizi sizden daha iyi bir şekilde anlatarak işletmenizin kalbi olan marka imajını oluşturuyoruz. Öyleki bunu o kadar iyi bir şekilde yapıyoruzki bize sadece web tasarım yaptırmak isteyen değerli müşterilerimiz, çoğu zaman “Bütün marka kimliğini bu tasarım tadına çevirelim.”, “Bu tarzda kurumsal oluşturalım.” gibi sözlerle farklı alanlarda da birlikte çalışmak istediklerini dile getiriyor. Eşsiz olmak, eşsiz iş çıkarmak bunları yaparkende dünyanın en ileri teknolojilerini kullanmak, bizi biz yapan temel taşlar.

Peki! Siz ne zaman işletmenize sınıf atlatmayı planlıyorsunuz?

Sizin İçin Ne Yapabiliriz?

İlgilendiğiniz alan(lar)ı seçtikten sonra formu doldurun, talep ettiğiniz hizmet(ler) hakkında detaylı bilgiyi ve teklifimizi en kısa sürede size iletelim!

Teknoloji İçin, Son 1 Adım.

Tamamıyla hikayesel tasarım yaklaşımımızla ve BiysTM adını verdiğimiz patentli teknolojimiz ile siteniz hiç olmadığı kadar göz kamaştırıcı.

Kendi Patentli Teknolojimiz BiysTM ve hikayesel tasarım yaklaşımımız ile hazırlanmış bazı sanatsal eserlerimiz

Google'da Sıralamanızın Düşmesine Sebep Olan Faktörler Nelerdir?

01 / OCAK / 2016

Google'da Sıralamanızın Düşmesine Neden Olan 10 Sebep

Eğer bazı sebeplerden dolayı firmanızın sıralaması düşüyorsa, ne olmuş olduğunu bir düşünün.

Google'da Sıralamanızın Düşmesine Neden Olan 10 Sebep

Arama motorları trafiği pek çok işletme için hayati önem taşımaktadır. Çoğunlukla hedeflenen kendinizin veya birlikte çalıştığınız SEO firmasının sizi popüler yapabilmek için sıralamanızı arttırmasıdır. Eğer bazı sebeplerden dolayı firmanızın sıralaması düşüyorsa, ne olmuş olduğunu bir düşünün. Bunu hemen şimdi düşünmelisiniz çünkü bu durum şuan bile gerçekleşiyor. Sıranızın  2 gün düşmesi bile satışlarınızda ciddi düşüşlere sebep olabilir.

 

Bir problem karşısında kendinizi uyarmanız açısından tavsiyemiz, sıralamanızın düşmesine sebep olabilecek 10 muhtemel nedeni öğrenmeniz olacaktır. Ya da, sıralamanız zaten düşmüş durumdaysa, vereceğimiz bilgiler sitenizin eski konumuna yükselmesine sebep olabilir.

 

Sıralamanızın Düşmesine İzin Vermeyin

 

Sıralamanızın Düşmesine Neden Olan 10 Ana Sebep

 

1. Google Balayı Bitti

Google Balayı ile kastımız şudur ki, yeni bir site yüksek sıralamaya sahip olmanın tadını sadece kısa süreliğine çıkarabilmekte, daha sonra ise daha gerçekçi bir sıralamaya düşmektedir.

 

2. Google Kum Havuzu Etkisi Başladı

En başlarda balayı sürecinden kaynaklanan iyi sıralamalara sahip olmanın tadını çıkarabilirsiniz; fakat sonrasında kendinizi bir kum havuzuna düşmüş gibi hissedeceksiniz. Sanki yeni siteler yüzünden sırf onlar daha yeni ve kendini ispatlamamış diye cezalandırılırmışcasına. Bu tür durumlarda kendi değerinizi Google’a ispatlayıp sizi bu kum havuzundan kurtarmasını sağlamak için düşük rekabet sözlerine, harika bir içerik oluşturmaya ve gelen linklere yüksek otorite aramaya bağlı kalın.

 

Zaten çoktan etkilendiniz mi? Daha fazla bilgi için : how to get out of Google sandbox.

 

3. Algoritma Güncellemeleri

Arama makineleri sürekli olarak algoritmalarını güncellerler. Bu algoritmalar sayfaların anahtar kelimelere göre sonuçlar sayfasında yer almasını, içeriğin yeni tutulmasını ve en üstte yer alan içerikler arasında olabilmeyi garantiler. Siteniz direkt olarak algoritma güncellemelerinden etkilenmiyorsa bile, çok link alan siteler bu durumdan etkilenebilir. Bu durum gecelik link juice’u azaltır ve buna bağlı olarak da sıralamanızın düşmesine sebep olabilir.

 

Ekim 2014'de, 2.2 Google Panda Update‘in müşterilerimizi nasıl etkilediğini gözlemlemek adına istatistiksel verilerimizi takip ettik. Gördüğümüz şey kendimizle gurur duymamıza sebep oldu: müşterilerimizin 92.6%’sı Panda güncellemesine bağlı herhangi bir sıralama düşüşü yaşamamış. 78%’i ,ki bunlar sıralaması düşmüş olan müşterilerdi, bir ay içinde eski sıralamalarını geri kazandılar ve hatta bizim link building service servisimiz sayesinde sıralamalarını arttırdılar. Bu istatistik, son 6 ayda, yaptığımız ve geliştirmekte olduğumuz işleri ve yaptığımız ödemeleri görebilmemizi sağladı.

 

4. Malware

Eğer siteniz malware kurbanı ise Google herhangi bir sayfanızdaki kötü yazılımı tespit eder, SERP’deki henüz linkinize tıklamış fakat sitenize girmemiş olan potansiyel ziyaretçiye haber verir ve uyarır. Çok az insan böyle bir uyarıdan sonra devam etmeyi tercih eder. Dolayısıyla bu durum trafikte büyük bir düşüşe sebep olur ve yalnızca sıradan kullanıcıları değil, webmaster olarak bilinen web uzmanlarını da sitenize link etmekten caydırır veya mevcut bir linki var ise buna son vermesine sebep olabilir. Bu durum aşikardır ki, sadece sizin trafiğiniz üzerinde kötü bir etki oluşturmaz, buna ek olarak sıralamanızı da kısa bir zaman sarfında düşürür.

 

5. Server

Eğer Google, host’tan kaynaklı bir sebepten ötürü sizin sunucunuza ulaşamazsa, bu durum çözülmeden bırakılırsa birkaç gün içerisinde problem oluşturur.

 

6.Robot.txt File Problemi

Robot.txt’inizde, arama motorunun sitenizin belli başlı sayfalarına erişimi yasaklayacak herhangi bir bonehead hatasının bulunmamasından emin olun. Sadece URL’leri blokladığınızdan emin olun, çünkü bu dosyada crawled da istemiyorsunuz.

 

7. Cezalandırma

Eğer Google kurallarını çiğnerseniz, belki siz farkına bile varmadan cezalandırılabilirsiniz. Cezalandırılmamanızdan emin olmak için siyah şapka SEO tekniklerini yönetin.

 

8. Kırık Linkler

Bozulmuş linkler ciddi problemlere sebep olabilir, özellikle de bu link sitenizin belirgin linklerindense. Her bir linki el ile tek tek kontrol etmek zaman kaybettirici olacaktır. Bu nedenle ücretsiz bir Broken Link Checker kullanın.

 

9. Kopya İçerik

Google gibi arama motorları kopya içerikten nefret ederler. Aynı site içerisinde içerik benzerliği hoş karşılanabilir fakat farklı sitelerle olan benzerlik sorun olacaktır. Bu durum sadece Google’ın canını sıkmakla kalmaz. Google aynı zamanda farklı lokasyonlarda bulduğu benzer içeriklerden hangisinin orijinal olan olduğunu bulmaya çalışacaktır. Ve bu orijinal site her zaman sizinki olmayabilir. Google bu sonuca ulaşırken, içeriğin ilk kimin koyduğuna çok da bakmaz. Dolayısıyla bu durum birkaç şekilde sıralamanızın düşmesine sebep olabilir.

 

Neden CopyScape üzerinde ücretsiz bir arama yapmıyorsunuz? Böylece sizin içeriğinizi izniniz olmadan kimlerin kopyaladığını daha iyi görmüş olursunuz.

 

10. Google Dansı

Google dansı ile kastettiğimiz şudur ki, bazen sayfalar SERP üzerinde rastgele veya güçlü bir şekilde farklı yerlere sıçramalar yapabilirler. Bütün bu nedenleri göz önünde bulundurursak, bu açıklama en açık ve mantıklı olanıdır. Eğer sıralamanızın düşmesinde Google dansı suçluysa, tekrar yüksek sıralamanızı kısa bir süre içerisinde kazanabilirsiniz. Sonuçta, bu sadece listede rastgele bir sıçramadır ve genelde de uzun sürmez.