Hikayesel Tasarım ve BiysTM Teknolojisiyle Geliştirdiğimiz Bir

Web Tasarımda Kullandığımız Teknolojiler

Biltek’ çalışmalarını ilk aşamada teknoloji ile başlar. Kullanmış olduğumuz lisanslı donanım ve yazılımlarla müşterilerimizin ihtiyaçlarını doğrudan görme üstüne karşılanır. Bu da standart bir web ajansıda bulunmayan birçok olanaklarının kıpısını aralar. 3D modellemeden Motion Design’a kadar birçok Universal fikri rakiplerinin uygulamayacağı derecede iyi uygular.

Tasarım Teknolojilerimiz

Hizmet verdiğimiz cihazlar günümüz teknolojilerinin imkan verdiği son ekipmanlar ile desteklenir. Tasarımcılarımız 5K gibi muazzam piksel yoğunluğuna, P3 renk gamı gibi göz kamaştırıcı renk destekli monitörlerle işlemlerini gerçekleştirir. Bu, yaptığımız tüm işlerin renk uyumu ve ince ayarları için mükemmel bir alt yapı sağlar. Tüm bu işlemleri yaparken standart kullanılarıda düşünerek yapılan tüm çalışmaları geleneksel çalışan monitörlerle test edilir. İş size sunulduğunda renk ve görüntü anlamında kusursuz bir işçilikle karşılaşırsınız.

- Fontlar

Bu sadece yazılım değil, araçlar içinde geçerlidir. Biltek’ rakiplerinin aksine araştırmayı çok sever. Fontlar bizim en takıntılı olduğumuz konulardan biridir. Sitelerde kullanmış olduğumuz tüm fontlar aylık lisanslı olarak yapılır. Dışarda karşılaşabilecek fontlar kullanılmaz. Özel işlerin özel yükü olur. Fontlar bizim en özel yükümüz.

- Sunum

Sunum araç gereçlerimiz daima günceldir. Müşterilerimize en gerçekçi iş deneyimi yaşatmak için her türlü eforu harcarız. Gelişmiş Live Prototip araçlarımızla siteniz henüz kodlama aşamasına girmeden tıpkı bir web site gibi çalışan prototip ile sunulur. Bu da müşterilerimize cansız bir resim değilde, gerçeğe en yakın web site deneyimi yaşatır.

- Araçlar

Kullanmış olduğumuz araç gereçlerin hepsi lisanslıdır. Lisanslı araç gereçlere sahip olmanın avantajı çarpıcı fikir ve tasarımlara olanak sağlar. 3D modelleme gerektiren işlerde Cinema 4D® ile modelleyip Redshift® ile render alıyoruz. Endüstriyel standartların çok üstünde bir yaklaşım ile müşteri ve iş kalitesini en üstte tutuyoruz. İkonlarımızı lisanslı olarak temin ederek kişiye ve kuruma özel ikonlar oluşturuyoruz. Bu saydıklarımız bir web tasarım ajansında pek rastlayamayacağız durumdur.

Kodlamanın betik yapısı, bize hayallerimizin sınırlarını zorlamamız için yeterli olanakları sağlar. Visual Studio Code® ile oluşturduğumuz satırlar dolusu kod bloglarıyla, yazılımı ihtişamlı bir görsel şölene çeviririz. Web tasarımı yaparken tasarımdan çıkan ince fikirleri etkileyişimli hale çevirerek, bir web sitesini standart sayfa olmaktan çıkarıp hikayesel anlatıma çeviririz.

-Kodlama Teknolojilerimiz

Kodlama yaparken günümüzde bulunan en iyi cihazlarla ve en iyi kodlama yazılımlarıyla işlerinizi gerçekleştiririz. Chrome Developer Console® ile canlı testler yapar, sorunları canlı gözlem ile ilerletiriz. Sitenizde deneysel olan Apple Web-Kit® fonksiyonlarınıda kullanarak. Adaptif veya tepkisel bulanıklaştırmalarla web sitenizi daha da görkemli bir hale getiririz. Cihazların CPU ve GPU’larının aktif olarak kullanıldığı web siteler oluşturarak imkanları zorlarız. Etkileyişimin en önemli parçası olan deneyim ve sezgileri oluşturmak için dünyanın en iyi algoritmalarını kullanırız. Greensock®’ın üstün işlemeli animasyon algoritmaları ile sitenizin sezgilerini daha güçlü hale getiririz. Kullanıcınız siteye girdiğinde, standart sert duran animasyonlar değil deneyime bağlı etkileyişimli animasyonlar ile karşılaşır. Bu da yaptığınız iyi işi iyi şekilde sunmanızı sağlar. GSAP® algoritmik bileşenleri ile scroll’a bağlı tepkisel animasyonlar yaparız.

-Cihaz Uyumlulukları

Mobilite olmuş dünyamızda cihaz çeşitlilik ve türleri saymakla bitmeyecek kadar çoğaldı. Katlanabilir cihazlardan, bilgisayar performansı veren tabletlere kadar çok geniş cihaz yelpazesine sahibiz. Bu kadar geniş çerçeveye sahip değişkenler varken üstüne bir de sıra dışı tasarımlar eklenince işler daha karmaşık hal alıyor. Neyseki çözüm yine algoritmalarda. Responsive hiyerarşine uygun iskelet kurarak en zorlayıcı cihazlarda bile kusursuz görüntü elde edebiliyoruz. Birçok web tasarım ajanslarının gözden kaçırdığı windows® %125 çözünürlüğüne sahip cihazlar içinde resmi destek sunuyoruz. Bu da sadece standart ölçülerde değil, ölçeklenmiş çözünürlüklerde de web sitenizin olağan üstü gözükmesini sağlıyor.

İnsanı güzel yapan, düşünceleri ve kalbidir. Yazılımı güzel kılan ise görünmeyen noktalarındaki çekirdeğidir. Yerleşik olarak sunduğumuz, güvenlik, gizlilik ve minimum düzeyde 3.parti kanalları kullanarak, sizi ve web sitenizin ziyaretçilerini güvenliğini garanti altına alıyoruz. Herhangi bir sızmaya karşılık arkaplanda mantıksal denetçilerimiz ile o kişinin erişimini kısıtlıyoruz.

-Yazılımın Kalbi

İyi bir tasarım iyi bir kodlama beraberinde iyi bir yazılım ile gelir. Yazılımda yaptığımız tüm işlerimizde birinci önceliğimiz güvenlik. Düzenli olarak güvenlik ile yaptığımız güncellemeler ile günümüz koşullarına bağlı, yenilikçi tehditlere karşı koruyoruz. Nöral panel yapımız ile bir yere yaptığımız yenilik, sizin hiçbir müdaheleniz olmadan kendi sitenizde de uygulanmasını sağlıyor. Ve bu nöral panele BİYS® adını veriyoruz. BİYS® yerleşik güvenlik sistemleri ile tamamen kendi geliştirdiğimiz ve kodlarımızı tescillediğimiz özel bir panel. Çekirdeğini 20 yıla yakın bir süredir, sürekli güncellediğimiz, olağan üstü stabil ve hızlı tepkiler veren panelimiz, aklınızdan geçen tüm şeyleri yapmaya olanak sağlıyor. Modüler yapıdaki uzamsal bağ sayesinde sitelere çabuk entegrasyon sağlayıp, kusursuz çalışıyor. Kullanıcı deneyimi en üst çıtada olan herkesin rahatlıkla kullanabileceği yapıya sahip BİYS® panel, gereksiz tüm özelliklerden arınmış, kullanıcılarımızın taleplerine göre geliştirdiğimiz olağan üstü bir yapı. Web sitelerimizin kalbinde yer alan BİYS® Security ile an ve an sürekli risk analizi ve giriş denetçileri ile saldırılara ve hesap çalma gibi illegal faaliyetlerin önünü kesiyor. Yüzlerce sitemize saldırı yapılıp, hizmet kesintisine uğramamasındaki asıl sebep tamda bu.

İşletmenizin ilerleyişine Biltek’ten tam destek.

Biltek’ olarak daima yaptığımız işi değerli buluyoruz. Çünkü gelecek inşa ediyoruz. Yazılımın tüm teknolojik imkanlarını zorlayarak ortaya birbirlerinden eşsiz sanatsal işler çıkarıyoruz. Biliyoruzki dünya üzerinde bizim gibi teknoloji tutkunu insanlar var. Gelişimi kendisine hayat felsefesi edinmiş, her gününe değer katan kişiler… Tüm yaptığımız işler bu vizyona sahip kişiler ile oluşuyor. Vizyonu ileride olan tüm firmalarla Biltek’ olarak çalışmayı çok seviyoruz. Değer tek taraflı elde edilen bir şey olmadığı için bize katabilecek bakış açıları ve bizim çalıştıklarımıza kattığımız bakış açılarıyla alışveriş yapıyoruz.

Çok kalite, çok eşsiz ürünler üreten işletmeler, yaptığı işin kalitesini karşıki tarafa yansıtamıyor. Dijitalleşmiş dünyamızda ne kadar fark oluşturursanız o kadar akılda kalıcığınız artar. Biltek’ bu konuda tam bir “usta”. Günümüz teknolojilerin yeniliklerini ve rahatlığını kullanıcılara yansıtmak için canla başla çalışıyor. Firma hikayenizi dinledikten sonra sizin için bir senaryo oluşturuluyor. Bu senaryo dijital dünyadaki “Siz” oluyorsunuz. Hikayenizi sanatsal atölyemizde işleyip üstün teknolojik ve yenilikçi yaklaşımımız ile harmanlayıp, sizin işinizi sizden daha iyi bir şekilde anlatarak işletmenizin kalbi olan marka imajını oluşturuyoruz. Öyleki bunu o kadar iyi bir şekilde yapıyoruzki bize sadece web tasarım yaptırmak isteyen değerli müşterilerimiz, çoğu zaman “Bütün marka kimliğini bu tasarım tadına çevirelim.”, “Bu tarzda kurumsal oluşturalım.” gibi sözlerle farklı alanlarda da birlikte çalışmak istediklerini dile getiriyor. Eşsiz olmak, eşsiz iş çıkarmak bunları yaparkende dünyanın en ileri teknolojilerini kullanmak, bizi biz yapan temel taşlar.

Peki! Siz ne zaman işletmenize sınıf atlatmayı planlıyorsunuz?

Sizin İçin Ne Yapabiliriz?

İlgilendiğiniz alan(lar)ı seçtikten sonra formu doldurun, talep ettiğiniz hizmet(ler) hakkında detaylı bilgiyi ve teklifimizi en kısa sürede size iletelim!

Teknoloji İçin, Son 1 Adım.

Tamamıyla hikayesel tasarım yaklaşımımızla ve BiysTM adını verdiğimiz patentli teknolojimiz ile siteniz hiç olmadığı kadar göz kamaştırıcı.

Kendi Patentli Teknolojimiz BiysTM ve hikayesel tasarım yaklaşımımız ile hazırlanmış bazı sanatsal eserlerimiz

Zynga’nın Finansal Durumu Nedir? Facebook Hangi Oyunlarıyla Zarar Yaptı?

02 / OCAK / 2016

Farmville Oyununu Üreten Zynga'nın Karı %95 Oranında Düştü

Facebook için hazırladığı Farmville ve Citville gibi oyunlarla çok kısa sürede ciddi bir başarı gösteren Zynga'nın son açıkladığı mali çeyrek rakamları herkesi şoke etti.

Farmville Oyununu Üreten Zynga'nın Karı %95 Oranında Düştü

Facebook için hazırladığı Farmville ve Citville gibi oyunlarla çok kısa sürede ciddi bir başarı gösteren Zynga'nın son açıkladığı mali çeyrek rakamları herkesi şoke etti. 15 ila 20 milyar Dolar arasında bir borsa değeri olduğu düşünülen ve Temmuz ayında 1 milyar Dolarlık hisse satışı ile ilk halka arz (IPO) başvurusunda bulunan Zynga’nın çeyrek raporuna göre yıllık karı %95 oranında düşmüş durumda.

 

Zynga, ilk halka arzının gerçekleşmesini beklerken, 30 Haziran’da sona eren çeyrekle ilgili finansal raporunu açıkladı. Bu raporda firmanın karı, yıllık bazda %95 oranında bir düşüşle 1,3 milyon Dolar olarak açıklanıyor. Çeyreksel bazda bakıldığında ise düşüş çok daha korkunç boyutlarda zira mart ayında sona eren mali çeyrekte firma 27,2 milyon Dolar kar açıklamıştı! Sosyal oyun devi Zynga’nın yaptığı çeyrek açıklaması herkes için şoke edici oldu. Şimdiden firmanın balonunun patladığını söyleyenler mevcut.

 

Zynga, yayınladığı raporda bu düşüşü birkaç ana faktöre bağlamakta. Bunlardan ilki, firmanın 2011’n ilk yarısında Empires and Allies dışında yeni bir oyun yayınlamamış olması olarak verilmekte. Zynga ayrıca yeni eleman alımları, firma satın alımları ve uluslar arası büyüme nedeniyle normalden çok daha fazla harcama yapmak zorunda kaldığını duyuruyor.

 

Zynga’nın karlılığının azalmasında bir başka büyük etmen ise Facebook’un yeni devreye aldığı Facebook Credit ödeme sistemi olarak verilmekte. Bu yazın başında Facebook için oyun geliştiren tüm firmaların katılımı zorunlu hale gelen Facebook Credit sisteminde sosyal network sayesinde üretilen gelirin %30’u direkt olarak Facebook’a gitmekte.

 

Raporda yer alan finansal değerleri inceleyecek olursak, Zynga'nın 30 Haziran’da sona eren çeyrekteki toplam gelirlerinin %15 oranında artmış olduğu görülüyor. Ancak gelir artışı da yavaşlamış durumda zira bu oran bir önceki çeyrekte %24 düzeyindeydi. Firmanın sanal satışları ve reklam gelirlerinin ise %4 oranında düştüğü açıklanmakta. Ayrıca Zynga oyunlarını oynayan aktif kullanıcı sayısının da 62 milyondan 59 milyona gerilediği görülmekte.

 

Kullanıcı sayısı ve reklam gelirlerindeki düşüş, Google+ Games servisinin lansmanı sonrasında pazarda daha fazla rekabet oluşmasına bağlanıyor. Uzmanlar ise, sosyal oyunlarda “game spam” olarak adlandırılan mekanizmanın Google+ networkünde çok daha az olduğunu ve kullanıcıların bu yüzden Google+ üzerindeki oyunlara yönelmiş olabileceğini ileri sürmekteler. Game spam kısaca sosyal networklerde oynadığınız oyunların sizin duvarınıza gönderdiği istenmeyen mesajları anlatmakta.

 

Tüm bu olumsuzluklara karşın, Zynga’nın sosyal network oyunlarında zirvedeki yerini koruduğu söylenmekte. AppData verilerine göre tüm oyunlarının toplamından aylık 265,583,782 adet aktif kullanıcısı olan Zynga, en yakın rakibi olan EA Games’e fark atmış durumda. EA’in toplamda aylık 99,509,372 adet aktif kullanıcısı olduğu belirtilmekte. İki firmanın lider oyunları olan Citville ve The Sims Social arasındaki fark ise hızla kapanıyor. AppData verilerine göre Citville’in aylık 72 milyon kullanıcısı mevcutken The Sims Social’ın ise 60 milyon aylık kullanıcısı var.

 

Sonuç olarak, Zynga’nın gerçekten ciddi bir problem yaşadığını söylemek için henüz erken gibi gözüküyor. Ancak rekabetin kızıştığı ve kar marjlarının düşüşte olduğu su götürmez bir gerçek. Zynga bu konuda nasıl bir adım atacak ve yenilikçi bir oyunla yeniden ilgi mi toplayacak yoksa Farmville’in 10. versiyonunu çıkartarak kullanıcıların ilgisini kaybetmeye devam mı edecek bekleyip göreceğiz.