Hikayesel Tasarım ve BiysTM Teknolojisiyle Geliştirdiğimiz Bir

Web Tasarımda Kullandığımız Teknolojiler

Biltek’ çalışmalarını ilk aşamada teknoloji ile başlar. Kullanmış olduğumuz lisanslı donanım ve yazılımlarla müşterilerimizin ihtiyaçlarını doğrudan görme üstüne karşılanır. Bu da standart bir web ajansıda bulunmayan birçok olanaklarının kıpısını aralar. 3D modellemeden Motion Design’a kadar birçok Universal fikri rakiplerinin uygulamayacağı derecede iyi uygular.

Tasarım Teknolojilerimiz

Hizmet verdiğimiz cihazlar günümüz teknolojilerinin imkan verdiği son ekipmanlar ile desteklenir. Tasarımcılarımız 5K gibi muazzam piksel yoğunluğuna, P3 renk gamı gibi göz kamaştırıcı renk destekli monitörlerle işlemlerini gerçekleştirir. Bu, yaptığımız tüm işlerin renk uyumu ve ince ayarları için mükemmel bir alt yapı sağlar. Tüm bu işlemleri yaparken standart kullanılarıda düşünerek yapılan tüm çalışmaları geleneksel çalışan monitörlerle test edilir. İş size sunulduğunda renk ve görüntü anlamında kusursuz bir işçilikle karşılaşırsınız.

- Fontlar

Bu sadece yazılım değil, araçlar içinde geçerlidir. Biltek’ rakiplerinin aksine araştırmayı çok sever. Fontlar bizim en takıntılı olduğumuz konulardan biridir. Sitelerde kullanmış olduğumuz tüm fontlar aylık lisanslı olarak yapılır. Dışarda karşılaşabilecek fontlar kullanılmaz. Özel işlerin özel yükü olur. Fontlar bizim en özel yükümüz.

- Sunum

Sunum araç gereçlerimiz daima günceldir. Müşterilerimize en gerçekçi iş deneyimi yaşatmak için her türlü eforu harcarız. Gelişmiş Live Prototip araçlarımızla siteniz henüz kodlama aşamasına girmeden tıpkı bir web site gibi çalışan prototip ile sunulur. Bu da müşterilerimize cansız bir resim değilde, gerçeğe en yakın web site deneyimi yaşatır.

- Araçlar

Kullanmış olduğumuz araç gereçlerin hepsi lisanslıdır. Lisanslı araç gereçlere sahip olmanın avantajı çarpıcı fikir ve tasarımlara olanak sağlar. 3D modelleme gerektiren işlerde Cinema 4D® ile modelleyip Redshift® ile render alıyoruz. Endüstriyel standartların çok üstünde bir yaklaşım ile müşteri ve iş kalitesini en üstte tutuyoruz. İkonlarımızı lisanslı olarak temin ederek kişiye ve kuruma özel ikonlar oluşturuyoruz. Bu saydıklarımız bir web tasarım ajansında pek rastlayamayacağız durumdur.

Kodlamanın betik yapısı, bize hayallerimizin sınırlarını zorlamamız için yeterli olanakları sağlar. Visual Studio Code® ile oluşturduğumuz satırlar dolusu kod bloglarıyla, yazılımı ihtişamlı bir görsel şölene çeviririz. Web tasarımı yaparken tasarımdan çıkan ince fikirleri etkileyişimli hale çevirerek, bir web sitesini standart sayfa olmaktan çıkarıp hikayesel anlatıma çeviririz.

-Kodlama Teknolojilerimiz

Kodlama yaparken günümüzde bulunan en iyi cihazlarla ve en iyi kodlama yazılımlarıyla işlerinizi gerçekleştiririz. Chrome Developer Console® ile canlı testler yapar, sorunları canlı gözlem ile ilerletiriz. Sitenizde deneysel olan Apple Web-Kit® fonksiyonlarınıda kullanarak. Adaptif veya tepkisel bulanıklaştırmalarla web sitenizi daha da görkemli bir hale getiririz. Cihazların CPU ve GPU’larının aktif olarak kullanıldığı web siteler oluşturarak imkanları zorlarız. Etkileyişimin en önemli parçası olan deneyim ve sezgileri oluşturmak için dünyanın en iyi algoritmalarını kullanırız. Greensock®’ın üstün işlemeli animasyon algoritmaları ile sitenizin sezgilerini daha güçlü hale getiririz. Kullanıcınız siteye girdiğinde, standart sert duran animasyonlar değil deneyime bağlı etkileyişimli animasyonlar ile karşılaşır. Bu da yaptığınız iyi işi iyi şekilde sunmanızı sağlar. GSAP® algoritmik bileşenleri ile scroll’a bağlı tepkisel animasyonlar yaparız.

-Cihaz Uyumlulukları

Mobilite olmuş dünyamızda cihaz çeşitlilik ve türleri saymakla bitmeyecek kadar çoğaldı. Katlanabilir cihazlardan, bilgisayar performansı veren tabletlere kadar çok geniş cihaz yelpazesine sahibiz. Bu kadar geniş çerçeveye sahip değişkenler varken üstüne bir de sıra dışı tasarımlar eklenince işler daha karmaşık hal alıyor. Neyseki çözüm yine algoritmalarda. Responsive hiyerarşine uygun iskelet kurarak en zorlayıcı cihazlarda bile kusursuz görüntü elde edebiliyoruz. Birçok web tasarım ajanslarının gözden kaçırdığı windows® %125 çözünürlüğüne sahip cihazlar içinde resmi destek sunuyoruz. Bu da sadece standart ölçülerde değil, ölçeklenmiş çözünürlüklerde de web sitenizin olağan üstü gözükmesini sağlıyor.

İnsanı güzel yapan, düşünceleri ve kalbidir. Yazılımı güzel kılan ise görünmeyen noktalarındaki çekirdeğidir. Yerleşik olarak sunduğumuz, güvenlik, gizlilik ve minimum düzeyde 3.parti kanalları kullanarak, sizi ve web sitenizin ziyaretçilerini güvenliğini garanti altına alıyoruz. Herhangi bir sızmaya karşılık arkaplanda mantıksal denetçilerimiz ile o kişinin erişimini kısıtlıyoruz.

-Yazılımın Kalbi

İyi bir tasarım iyi bir kodlama beraberinde iyi bir yazılım ile gelir. Yazılımda yaptığımız tüm işlerimizde birinci önceliğimiz güvenlik. Düzenli olarak güvenlik ile yaptığımız güncellemeler ile günümüz koşullarına bağlı, yenilikçi tehditlere karşı koruyoruz. Nöral panel yapımız ile bir yere yaptığımız yenilik, sizin hiçbir müdaheleniz olmadan kendi sitenizde de uygulanmasını sağlıyor. Ve bu nöral panele BİYS® adını veriyoruz. BİYS® yerleşik güvenlik sistemleri ile tamamen kendi geliştirdiğimiz ve kodlarımızı tescillediğimiz özel bir panel. Çekirdeğini 20 yıla yakın bir süredir, sürekli güncellediğimiz, olağan üstü stabil ve hızlı tepkiler veren panelimiz, aklınızdan geçen tüm şeyleri yapmaya olanak sağlıyor. Modüler yapıdaki uzamsal bağ sayesinde sitelere çabuk entegrasyon sağlayıp, kusursuz çalışıyor. Kullanıcı deneyimi en üst çıtada olan herkesin rahatlıkla kullanabileceği yapıya sahip BİYS® panel, gereksiz tüm özelliklerden arınmış, kullanıcılarımızın taleplerine göre geliştirdiğimiz olağan üstü bir yapı. Web sitelerimizin kalbinde yer alan BİYS® Security ile an ve an sürekli risk analizi ve giriş denetçileri ile saldırılara ve hesap çalma gibi illegal faaliyetlerin önünü kesiyor. Yüzlerce sitemize saldırı yapılıp, hizmet kesintisine uğramamasındaki asıl sebep tamda bu.

İşletmenizin ilerleyişine Biltek’ten tam destek.

Biltek’ olarak daima yaptığımız işi değerli buluyoruz. Çünkü gelecek inşa ediyoruz. Yazılımın tüm teknolojik imkanlarını zorlayarak ortaya birbirlerinden eşsiz sanatsal işler çıkarıyoruz. Biliyoruzki dünya üzerinde bizim gibi teknoloji tutkunu insanlar var. Gelişimi kendisine hayat felsefesi edinmiş, her gününe değer katan kişiler… Tüm yaptığımız işler bu vizyona sahip kişiler ile oluşuyor. Vizyonu ileride olan tüm firmalarla Biltek’ olarak çalışmayı çok seviyoruz. Değer tek taraflı elde edilen bir şey olmadığı için bize katabilecek bakış açıları ve bizim çalıştıklarımıza kattığımız bakış açılarıyla alışveriş yapıyoruz.

Çok kalite, çok eşsiz ürünler üreten işletmeler, yaptığı işin kalitesini karşıki tarafa yansıtamıyor. Dijitalleşmiş dünyamızda ne kadar fark oluşturursanız o kadar akılda kalıcığınız artar. Biltek’ bu konuda tam bir “usta”. Günümüz teknolojilerin yeniliklerini ve rahatlığını kullanıcılara yansıtmak için canla başla çalışıyor. Firma hikayenizi dinledikten sonra sizin için bir senaryo oluşturuluyor. Bu senaryo dijital dünyadaki “Siz” oluyorsunuz. Hikayenizi sanatsal atölyemizde işleyip üstün teknolojik ve yenilikçi yaklaşımımız ile harmanlayıp, sizin işinizi sizden daha iyi bir şekilde anlatarak işletmenizin kalbi olan marka imajını oluşturuyoruz. Öyleki bunu o kadar iyi bir şekilde yapıyoruzki bize sadece web tasarım yaptırmak isteyen değerli müşterilerimiz, çoğu zaman “Bütün marka kimliğini bu tasarım tadına çevirelim.”, “Bu tarzda kurumsal oluşturalım.” gibi sözlerle farklı alanlarda da birlikte çalışmak istediklerini dile getiriyor. Eşsiz olmak, eşsiz iş çıkarmak bunları yaparkende dünyanın en ileri teknolojilerini kullanmak, bizi biz yapan temel taşlar.

Peki! Siz ne zaman işletmenize sınıf atlatmayı planlıyorsunuz?

Sizin İçin Ne Yapabiliriz?

İlgilendiğiniz alan(lar)ı seçtikten sonra formu doldurun, talep ettiğiniz hizmet(ler) hakkında detaylı bilgiyi ve teklifimizi en kısa sürede size iletelim!

Teknoloji İçin, Son 1 Adım.

Tamamıyla hikayesel tasarım yaklaşımımızla ve BiysTM adını verdiğimiz patentli teknolojimiz ile siteniz hiç olmadığı kadar göz kamaştırıcı.

Kendi Patentli Teknolojimiz BiysTM ve hikayesel tasarım yaklaşımımız ile hazırlanmış bazı sanatsal eserlerimiz

Genç Tasarımcı Tasarımlarıyla Bir Çok Ödüle Tabi Tutuldu

01 / OCAK / 2016

Designerontheroad - Sadece Tasarım Yaparak Geçimini Sağlayacak

Çağrı Çankaya genç bir tasarımcı. “designerontheroad” adını verdiği projesiyle, yanına hiç para almadan, sadece sırt çantasıyla Temmuz ayında yola çıkıyor...

Designerontheroad - Sadece Tasarım Yaparak Geçimini Sağlayacak

Çağrı Çankaya genç bir tasarımcı. “designerontheroad” adını verdiği projesiyle, yanına hiç para almadan, sadece sırt çantasıyla Temmuz ayında yola çıkıyor. Çağrı bulunduğu ülkelerde tasarım ajanslarında çalışacak ve ajansların ona ödediği kadar para harcayabilecek, böylece evrensel bir dil olan tasarımla hayatta kalınabildiğini hem kendine, hem de dünyaya kanıtlayacak.

Çağrı Çankaya adını henüz duymamış olabilirsiniz fakat belki de yakın gelecekte “Hmm, o oyunun grafiklerini bir Türk yapmış abi!” derken kendisinden bilinçli bahsedebilirsiniz. İllüstrasyon dünyasının ismi gizli kahramanları arasına girmeye bizce “aday” Çağrı Çankaya 1 Ocak 1984 doğumlu. Bursa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde başlayan eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım bölümünde tamamlayıp üniversite yılları boyunca katıldığı atölye çalışmaları ve yarışmalarda pek çok ödül alarak dikkati çeken genç tasarımcı, Güney Kore’de Hongik Üniversitesi’ne çağrılır.

 Katıldığı XD atölye çalışmasında tek Türk katılımcı olarak ödül kazanır. Hem yeteneklerini geliştirme hem de bilgilenmeyle geçen Güney Kore günlerinden sonra bu sefer Ukrayna Kiev’de bilgisayar oyunlarına aşina herkesin tanıdığı oyun şirketi GSC Game World’de bir süre çalışır ve yeni fikirlerle aramıza döner. Bu fikirlerden birisi olan Catfight World Wide projesinin hayata geçmesini sabırsızlıkla bekliyoruz. Şu sıralar Young&Rubicam’da sanat yönetmeni olarak çalışan Çankaya, çocukken kurduğu düşleri gerçekleştirmesinde kullandığı araçlar olan şekiller ve renklerle bir süredir hafızalarımıza sesleniyor. Çalışmaları için siz de takip etmeliydiniz: Danone, Aygaz, Iveco, Papia, Alfa Romeo, Patlıcan, Burger King…

Daha önce Kore'de bir tasarım workshop’unda ve Ukrayna'da bir oyun şirketinde tasarımcı olarak bulunan Çağrı’nın aklına bu fikir bir yıl önce geldi. Tasarım ile farklı ülke ve kültürleri yaşama deneyimini bir araya getiren projesini ilk açtığı Hindistan'da ünlü bir tasarımcı olan Sudhir Sharma, Çağrı’nın projesini ilk destekleyen isim oldu. İlk davetini böylece Hindistan’dan alan Çağrı ilk hedef olarak kendine Asya’yı seçti. Hindistan'da üç şehirde (Mumbai, Pune, Goa) üç farklı ajansla anlaşan genç tasarımcı Hindistan’dan sonra sırasıyla Tayland, Vietnam, Güney Kore ve Çin’deki ajanslarda çalışacak.

Her ajansta 3 ila 5 hafta çalışmayı planlayan Çağrı bu yolculukta birçok tasarımcı tanıyacak ve kendi işlerini de onlarla paylaşma fırsatı yakalayacak. Halen İran, Malezya ve Singapur ajanslarıyla da görüşmekte olan Çankaya daha sonra Güney Amerika’ya geçecek. Brezilya, Kolombiya ve Arjantin’in ardından İstanbul’a dönecek olan tasarımcı daha sonra Avrupa seyahatini planlayacak. Almanya ve İtalya’dan davetiye alan Çağrı daha sonra küçük bir Amerika ziyareti de hedefliyor. 

Çağrı Çankaya designerontheroad.com adlı sitesinde yolculuk öncesi hazırlığını anlatan bir videoyla da dikkat çekiyor. Çağrı tüm yaşadıklarını bu blogda meraklılarıyla paylaşacak ve seyahatine ilişkin notlar yazacak. Blogunda gittiği yerlere ve çalıştığı ajanslara ilişkin videolar ve fotoğraflar da paylaşmayı amaçlayan Çağrı'nın blogu designerontheroad.com seyahat boyunca faal olacak. Döndükten sonra projesine ilişkin bir de kitap yayınlamayı planlayan Çağrı Çankaya bu kitabın tüm gelirini de Unicef ve Greenpeace’e bağışlamayı planlıyor.

Çağrı rotayı çizdi, hazırlıklarına başladı. Onu takip etmek isteyenler designerontheroad.com’u ziyaret edebilir, twitter.com/cankayacagri adresinden onu takip edebilirler. 

Çağrı Çankaya, 1 Ocak 1984 doğumlu. Bursa’da Güzel Sanatlar Lisesi’nde okuduktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Grafik Bölümü’nü birincilikle bitirdi. Ukrayna Kiev’de bulunan GSC Game World şirketinde 2D concept artist olarak görev alan Çağrı, Türkiye’de Young & Rubicam ve Republica ADV’de sanat yönetmenliği yaptı. Alfa Romeo, Burger King, Patlıcan, Papia, Iveco, Hillside, İddaa, Danone, Aygaz vb. bir çok büyük markayla çalıştı. Güney Kore’de illustrasyon dalında ödül alan Çağrı Çankaya’nın Türkiye’de de çeşitli ödüller ve workshop birincilikleri var.