Hikayesel Tasarım ve BiysTM Teknolojisiyle Geliştirdiğimiz Bir

Web Tasarımda Kullandığımız Teknolojiler

Biltek’ çalışmalarını ilk aşamada teknoloji ile başlar. Kullanmış olduğumuz lisanslı donanım ve yazılımlarla müşterilerimizin ihtiyaçlarını doğrudan görme üstüne karşılanır. Bu da standart bir web ajansıda bulunmayan birçok olanaklarının kıpısını aralar. 3D modellemeden Motion Design’a kadar birçok Universal fikri rakiplerinin uygulamayacağı derecede iyi uygular.

Tasarım Teknolojilerimiz

Hizmet verdiğimiz cihazlar günümüz teknolojilerinin imkan verdiği son ekipmanlar ile desteklenir. Tasarımcılarımız 5K gibi muazzam piksel yoğunluğuna, P3 renk gamı gibi göz kamaştırıcı renk destekli monitörlerle işlemlerini gerçekleştirir. Bu, yaptığımız tüm işlerin renk uyumu ve ince ayarları için mükemmel bir alt yapı sağlar. Tüm bu işlemleri yaparken standart kullanılarıda düşünerek yapılan tüm çalışmaları geleneksel çalışan monitörlerle test edilir. İş size sunulduğunda renk ve görüntü anlamında kusursuz bir işçilikle karşılaşırsınız.

- Fontlar

Bu sadece yazılım değil, araçlar içinde geçerlidir. Biltek’ rakiplerinin aksine araştırmayı çok sever. Fontlar bizim en takıntılı olduğumuz konulardan biridir. Sitelerde kullanmış olduğumuz tüm fontlar aylık lisanslı olarak yapılır. Dışarda karşılaşabilecek fontlar kullanılmaz. Özel işlerin özel yükü olur. Fontlar bizim en özel yükümüz.

- Sunum

Sunum araç gereçlerimiz daima günceldir. Müşterilerimize en gerçekçi iş deneyimi yaşatmak için her türlü eforu harcarız. Gelişmiş Live Prototip araçlarımızla siteniz henüz kodlama aşamasına girmeden tıpkı bir web site gibi çalışan prototip ile sunulur. Bu da müşterilerimize cansız bir resim değilde, gerçeğe en yakın web site deneyimi yaşatır.

- Araçlar

Kullanmış olduğumuz araç gereçlerin hepsi lisanslıdır. Lisanslı araç gereçlere sahip olmanın avantajı çarpıcı fikir ve tasarımlara olanak sağlar. 3D modelleme gerektiren işlerde Cinema 4D® ile modelleyip Redshift® ile render alıyoruz. Endüstriyel standartların çok üstünde bir yaklaşım ile müşteri ve iş kalitesini en üstte tutuyoruz. İkonlarımızı lisanslı olarak temin ederek kişiye ve kuruma özel ikonlar oluşturuyoruz. Bu saydıklarımız bir web tasarım ajansında pek rastlayamayacağız durumdur.

Kodlamanın betik yapısı, bize hayallerimizin sınırlarını zorlamamız için yeterli olanakları sağlar. Visual Studio Code® ile oluşturduğumuz satırlar dolusu kod bloglarıyla, yazılımı ihtişamlı bir görsel şölene çeviririz. Web tasarımı yaparken tasarımdan çıkan ince fikirleri etkileyişimli hale çevirerek, bir web sitesini standart sayfa olmaktan çıkarıp hikayesel anlatıma çeviririz.

-Kodlama Teknolojilerimiz

Kodlama yaparken günümüzde bulunan en iyi cihazlarla ve en iyi kodlama yazılımlarıyla işlerinizi gerçekleştiririz. Chrome Developer Console® ile canlı testler yapar, sorunları canlı gözlem ile ilerletiriz. Sitenizde deneysel olan Apple Web-Kit® fonksiyonlarınıda kullanarak. Adaptif veya tepkisel bulanıklaştırmalarla web sitenizi daha da görkemli bir hale getiririz. Cihazların CPU ve GPU’larının aktif olarak kullanıldığı web siteler oluşturarak imkanları zorlarız. Etkileyişimin en önemli parçası olan deneyim ve sezgileri oluşturmak için dünyanın en iyi algoritmalarını kullanırız. Greensock®’ın üstün işlemeli animasyon algoritmaları ile sitenizin sezgilerini daha güçlü hale getiririz. Kullanıcınız siteye girdiğinde, standart sert duran animasyonlar değil deneyime bağlı etkileyişimli animasyonlar ile karşılaşır. Bu da yaptığınız iyi işi iyi şekilde sunmanızı sağlar. GSAP® algoritmik bileşenleri ile scroll’a bağlı tepkisel animasyonlar yaparız.

-Cihaz Uyumlulukları

Mobilite olmuş dünyamızda cihaz çeşitlilik ve türleri saymakla bitmeyecek kadar çoğaldı. Katlanabilir cihazlardan, bilgisayar performansı veren tabletlere kadar çok geniş cihaz yelpazesine sahibiz. Bu kadar geniş çerçeveye sahip değişkenler varken üstüne bir de sıra dışı tasarımlar eklenince işler daha karmaşık hal alıyor. Neyseki çözüm yine algoritmalarda. Responsive hiyerarşine uygun iskelet kurarak en zorlayıcı cihazlarda bile kusursuz görüntü elde edebiliyoruz. Birçok web tasarım ajanslarının gözden kaçırdığı windows® %125 çözünürlüğüne sahip cihazlar içinde resmi destek sunuyoruz. Bu da sadece standart ölçülerde değil, ölçeklenmiş çözünürlüklerde de web sitenizin olağan üstü gözükmesini sağlıyor.

İnsanı güzel yapan, düşünceleri ve kalbidir. Yazılımı güzel kılan ise görünmeyen noktalarındaki çekirdeğidir. Yerleşik olarak sunduğumuz, güvenlik, gizlilik ve minimum düzeyde 3.parti kanalları kullanarak, sizi ve web sitenizin ziyaretçilerini güvenliğini garanti altına alıyoruz. Herhangi bir sızmaya karşılık arkaplanda mantıksal denetçilerimiz ile o kişinin erişimini kısıtlıyoruz.

-Yazılımın Kalbi

İyi bir tasarım iyi bir kodlama beraberinde iyi bir yazılım ile gelir. Yazılımda yaptığımız tüm işlerimizde birinci önceliğimiz güvenlik. Düzenli olarak güvenlik ile yaptığımız güncellemeler ile günümüz koşullarına bağlı, yenilikçi tehditlere karşı koruyoruz. Nöral panel yapımız ile bir yere yaptığımız yenilik, sizin hiçbir müdaheleniz olmadan kendi sitenizde de uygulanmasını sağlıyor. Ve bu nöral panele BİYS® adını veriyoruz. BİYS® yerleşik güvenlik sistemleri ile tamamen kendi geliştirdiğimiz ve kodlarımızı tescillediğimiz özel bir panel. Çekirdeğini 20 yıla yakın bir süredir, sürekli güncellediğimiz, olağan üstü stabil ve hızlı tepkiler veren panelimiz, aklınızdan geçen tüm şeyleri yapmaya olanak sağlıyor. Modüler yapıdaki uzamsal bağ sayesinde sitelere çabuk entegrasyon sağlayıp, kusursuz çalışıyor. Kullanıcı deneyimi en üst çıtada olan herkesin rahatlıkla kullanabileceği yapıya sahip BİYS® panel, gereksiz tüm özelliklerden arınmış, kullanıcılarımızın taleplerine göre geliştirdiğimiz olağan üstü bir yapı. Web sitelerimizin kalbinde yer alan BİYS® Security ile an ve an sürekli risk analizi ve giriş denetçileri ile saldırılara ve hesap çalma gibi illegal faaliyetlerin önünü kesiyor. Yüzlerce sitemize saldırı yapılıp, hizmet kesintisine uğramamasındaki asıl sebep tamda bu.

İşletmenizin ilerleyişine Biltek’ten tam destek.

Biltek’ olarak daima yaptığımız işi değerli buluyoruz. Çünkü gelecek inşa ediyoruz. Yazılımın tüm teknolojik imkanlarını zorlayarak ortaya birbirlerinden eşsiz sanatsal işler çıkarıyoruz. Biliyoruzki dünya üzerinde bizim gibi teknoloji tutkunu insanlar var. Gelişimi kendisine hayat felsefesi edinmiş, her gününe değer katan kişiler… Tüm yaptığımız işler bu vizyona sahip kişiler ile oluşuyor. Vizyonu ileride olan tüm firmalarla Biltek’ olarak çalışmayı çok seviyoruz. Değer tek taraflı elde edilen bir şey olmadığı için bize katabilecek bakış açıları ve bizim çalıştıklarımıza kattığımız bakış açılarıyla alışveriş yapıyoruz.

Çok kalite, çok eşsiz ürünler üreten işletmeler, yaptığı işin kalitesini karşıki tarafa yansıtamıyor. Dijitalleşmiş dünyamızda ne kadar fark oluşturursanız o kadar akılda kalıcığınız artar. Biltek’ bu konuda tam bir “usta”. Günümüz teknolojilerin yeniliklerini ve rahatlığını kullanıcılara yansıtmak için canla başla çalışıyor. Firma hikayenizi dinledikten sonra sizin için bir senaryo oluşturuluyor. Bu senaryo dijital dünyadaki “Siz” oluyorsunuz. Hikayenizi sanatsal atölyemizde işleyip üstün teknolojik ve yenilikçi yaklaşımımız ile harmanlayıp, sizin işinizi sizden daha iyi bir şekilde anlatarak işletmenizin kalbi olan marka imajını oluşturuyoruz. Öyleki bunu o kadar iyi bir şekilde yapıyoruzki bize sadece web tasarım yaptırmak isteyen değerli müşterilerimiz, çoğu zaman “Bütün marka kimliğini bu tasarım tadına çevirelim.”, “Bu tarzda kurumsal oluşturalım.” gibi sözlerle farklı alanlarda da birlikte çalışmak istediklerini dile getiriyor. Eşsiz olmak, eşsiz iş çıkarmak bunları yaparkende dünyanın en ileri teknolojilerini kullanmak, bizi biz yapan temel taşlar.

Peki! Siz ne zaman işletmenize sınıf atlatmayı planlıyorsunuz?

Sizin İçin Ne Yapabiliriz?

İlgilendiğiniz alan(lar)ı seçtikten sonra formu doldurun, talep ettiğiniz hizmet(ler) hakkında detaylı bilgiyi ve teklifimizi en kısa sürede size iletelim!

Teknoloji İçin, Son 1 Adım.

Tamamıyla hikayesel tasarım yaklaşımımızla ve BiysTM adını verdiğimiz patentli teknolojimiz ile siteniz hiç olmadığı kadar göz kamaştırıcı.
CAPTCHA

Kendi Patentli Teknolojimiz BiysTM ve hikayesel tasarım yaklaşımımız ile hazırlanmış bazı sanatsal eserlerimiz

13 / MAYIS / 2018

DDoS Nedir ? DDos Saldırısı Nasıl Yapılır ?

DDoS saldırıları, günümüzde İnternet güvenliğinde birincil endişe kaynağıdır. DDoS saldırılarının nasıl çalıştığı ve nasıl durdurulacağı ile ilgili ayrıntıları keşfedin.

DDoS Nedir ? DDos Saldırısı Nasıl Yapılır ?

DDoS Saldırısı Nedir?

 

Dağıtılmış hizmet reddi (DDoS) saldırısı, hedeflenen bir sunucunun, hizmetin veya ağın normal trafiğini, Internet trafiğinin seliyle hedefe ya da etrafındaki altyapısına aşırı yüklenerek bozmaya yönelik kötü niyetli bir girişimdir. DDoS saldırıları, saldırı trafiği kaynakları olarak birden fazla risk altındaki bilgisayar sistemini kullanarak etkinliğe ulaşır. İstenilen makineler bilgisayarları ve IoT cihazları gibi diğer ağ kaynaklarını içerebilir. Yüksek seviyeli bir DDoS saldırısı, karayolu ile tıkanıklık yapan bir trafik sıkışıklığı gibidir ve düzenli trafiğin istenen varış yerine ulaşmasını engeller.

DDoS saldırısı nasıl çalışır?

 

Bir DDoS saldırısı, saldırganın saldırı yapmak için çevrimiçi makineler ağının kontrolünü ele geçirmesini gerektirir. Bilgisayarlar ve diğer makineler (IoT cihazları gibi) kötü amaçlı yazılımlara bulaşır ve her birini bir bot (veya zombi) haline getirir. Saldırganın botnet denilen botlar grubu üzerinde uzaktan kontrolü vardır .

 

Bir botnet kurulduktan sonra, saldırgan bir uzaktan kumanda yöntemiyle her bot için güncellenmiş talimatları göndererek makineleri yönlendirebilir. Bir kurbanın IP adresi , botnet tarafından hedeflendiğinde, her bir bot hedefe istek göndererek, potansiyel olarak hedeflenen sunucuya veya ağın taşma kapasitesine yol açarak, normal trafiğe hizmet reddine neden olacak şekilde yanıt verecektir . Her bot meşru bir İnternet cihazı olduğundan, saldırı trafiğini normal trafikten ayırmak zor olabilir.

 

DDoS saldırılarının yaygın türleri nelerdir?

 

Farklı DDoS saldırı vektörleri, bir ağ bağlantısının değişen bileşenlerini hedefler. Farklı DDoS saldırılarının nasıl çalıştığını anlamak için ağ bağlantısının nasıl yapıldığını bilmek gerekir. İnternetteki bir ağ bağlantısı, birçok farklı bileşen veya “katman” dan oluşur. Zeminden bir ev inşa etmek gibi, modeldeki her adımın farklı bir amacı vardır. OSI modeli aşağıda gösterildiği gibi, 7 farklı katmanlarda ağ bağlantısını açıklamak için kullanılan kavramsal bir çerçevedir.


Hemen hemen tüm DDoS saldırıları, bir hedef cihazı veya ağı trafiğe boğmakla birlikte, saldırılar üç kategoriye ayrılabilir. Bir saldırgan, bir veya daha fazla farklı saldırı vektörü kullanabilir veya hedefe yönelik karşı önlemlere dayanarak potansiyel olarak saldırı vektörlerini kullanabilir.

 

Uygulama Katmanı Saldırıları

 

Saldırının Hedefi:

 

Bazen bir katman 7 DDoS saldırısı olarak adlandırılır (OSI modelinin 7. katmanına referans olarak), bu saldırıların hedefi hedefin kaynaklarını tüketmektir. Saldırılar, İnternet sitesi sayfalarının sunucuda oluşturulduğu katmanı hedefler ve HTTP isteklerine yanıt olarak teslim edilir . Tek bir HTTP isteği, istemci tarafında yürütmek için ucuzdur ve sunucu, genellikle bir web sayfası oluşturmak için birden çok dosya yüklemek ve veritabanı sorguları çalıştırması gerektiğinden yanıt vermesi için hedef sunucu için pahalı olabilir. Katman 7 saldırılarının, trafiğin kötü amaçlı olarak işaretlenmesi zor olabileceğinden savunulması zordur.

Uygulama Katmanı Saldırısı Örneği:


HTTP Flood

 

Bu saldırı, bir web tarayıcısında bir kerede birçok farklı bilgisayar üzerinde yenilemenin basılmasıyla aynıdır - çok sayıda HTTP isteği sunucuya taşınır ve hizmet reddine neden olur. Bu saldırı türü basitten karmaşıklığa kadar değişir. Daha basit uygulamalar, aynı IP adresi, yönlendiren ve kullanıcı aracıları ile aynı URL'ye sahip bir URL'ye erişebilir. Karmaşık sürümler çok sayıda saldırgan IP adresi kullanabilir ve rasgele yönlendiricileri ve kullanıcı aracılarını kullanarak rastgele URL'leri hedefleyebilir.

 

Protokol Saldırıları

 

Saldırının Hedefi:

 

Durum tükenme saldırıları olarak da bilinen protokol saldırıları, web uygulama sunucularının mevcut durum tablosu kapasitesini veya güvenlik duvarı ve yük dengeleyicileri gibi ara kaynakları tüketerek hizmet kesintisine neden olur. Protokol saldırıları, hedefe erişilemez hale getirmek için 3. katmandaki ve protokol yığınının 4. katındaki zayıflıkları kullanır.

 

Protokol Saldırısı Örneği:


SYN Taşkın

 

Bir SYN Flood , bir mağaza odasındaki istekleri alan bir tedarik odasındaki çalışanla benzer. İşçi bir talep alır, gider ve paketi alır ve paketi öne çıkarmadan önce teyit için bekler. Daha sonra işçi, daha fazla paket taşıyamayacak, bunalmış hale gelinceye ve istekleri cevapsız kalmaya başlayana kadar pek çok paket talebini daha fazla alır.

 

Bu saldırı sömüren TCP bağlantısını ile bir hedef TCP “İlk Bağlantı İsteği” SYN paketlerinin çok sayıda göndererek sahte kaynak IP adresleri. Hedef makine her bir bağlantı talebine cevap verir ve daha sonra hiç bir zaman gerçekleşmeyen el sıkışmadaki son adımı bekler ve hedefin kaynaklarını bu süreçte tüketir.

 

Volumetrik Saldırılar

 

Saldırının Hedefi:

 

Bu saldırı kategorisi, hedef ile daha büyük İnternet arasındaki tüm mevcut bant genişliğini tüketerek tıkanıklık yaratmaya çalışır. Bir hedefe, bir büyütme biçimi veya bir botnet'ten gelen istekler gibi büyük trafik oluşturmanın başka bir yolu kullanılarak büyük miktarda veri gönderilir.

 

Amplifikasyon Örneği:


DNS Yükseltme

 

Birisi bir restoran aramak ve “her şeyden bir tane alacağım, lütfen beni arayın ve tüm siparişimi söyle” diyen bir DNS Amplifikasyonu gibidir, çünkü geri verdikleri telefon numarası, hedefin numarasıdır. Çok az çaba ile uzun bir cevap üretilir.

 

Açık bir DNS sunucusuna sahte bir IP adresi (hedefin gerçek IP adresi) ile bir istekte bulunarak , hedef IP adresi sunucudan bir yanıt alır. Saldırgan, isteği DNS sunucusunun büyük miktarda veriyle hedefe yanıt verecek şekilde yapılandırır. Sonuç olarak, hedef saldırganın başlangıç ​​sorgusunun bir amplifikasyonu alır.

 

Kaynak: Cloudflare