Hikayesel Tasarım ve BiysTM Teknolojisiyle Geliştirdiğimiz Bir

Web Tasarımda Kullandığımız Teknolojiler

Biltek’ çalışmalarını ilk aşamada teknoloji ile başlar. Kullanmış olduğumuz lisanslı donanım ve yazılımlarla müşterilerimizin ihtiyaçlarını doğrudan görme üstüne karşılanır. Bu da standart bir web ajansıda bulunmayan birçok olanaklarının kıpısını aralar. 3D modellemeden Motion Design’a kadar birçok Universal fikri rakiplerinin uygulamayacağı derecede iyi uygular.

Tasarım Teknolojilerimiz

Hizmet verdiğimiz cihazlar günümüz teknolojilerinin imkan verdiği son ekipmanlar ile desteklenir. Tasarımcılarımız 5K gibi muazzam piksel yoğunluğuna, P3 renk gamı gibi göz kamaştırıcı renk destekli monitörlerle işlemlerini gerçekleştirir. Bu, yaptığımız tüm işlerin renk uyumu ve ince ayarları için mükemmel bir alt yapı sağlar. Tüm bu işlemleri yaparken standart kullanılarıda düşünerek yapılan tüm çalışmaları geleneksel çalışan monitörlerle test edilir. İş size sunulduğunda renk ve görüntü anlamında kusursuz bir işçilikle karşılaşırsınız.

- Fontlar

Bu sadece yazılım değil, araçlar içinde geçerlidir. Biltek’ rakiplerinin aksine araştırmayı çok sever. Fontlar bizim en takıntılı olduğumuz konulardan biridir. Sitelerde kullanmış olduğumuz tüm fontlar aylık lisanslı olarak yapılır. Dışarda karşılaşabilecek fontlar kullanılmaz. Özel işlerin özel yükü olur. Fontlar bizim en özel yükümüz.

- Sunum

Sunum araç gereçlerimiz daima günceldir. Müşterilerimize en gerçekçi iş deneyimi yaşatmak için her türlü eforu harcarız. Gelişmiş Live Prototip araçlarımızla siteniz henüz kodlama aşamasına girmeden tıpkı bir web site gibi çalışan prototip ile sunulur. Bu da müşterilerimize cansız bir resim değilde, gerçeğe en yakın web site deneyimi yaşatır.

- Araçlar

Kullanmış olduğumuz araç gereçlerin hepsi lisanslıdır. Lisanslı araç gereçlere sahip olmanın avantajı çarpıcı fikir ve tasarımlara olanak sağlar. 3D modelleme gerektiren işlerde Cinema 4D® ile modelleyip Redshift® ile render alıyoruz. Endüstriyel standartların çok üstünde bir yaklaşım ile müşteri ve iş kalitesini en üstte tutuyoruz. İkonlarımızı lisanslı olarak temin ederek kişiye ve kuruma özel ikonlar oluşturuyoruz. Bu saydıklarımız bir web tasarım ajansında pek rastlayamayacağız durumdur.

Kodlamanın betik yapısı, bize hayallerimizin sınırlarını zorlamamız için yeterli olanakları sağlar. Visual Studio Code® ile oluşturduğumuz satırlar dolusu kod bloglarıyla, yazılımı ihtişamlı bir görsel şölene çeviririz. Web tasarımı yaparken tasarımdan çıkan ince fikirleri etkileyişimli hale çevirerek, bir web sitesini standart sayfa olmaktan çıkarıp hikayesel anlatıma çeviririz.

-Kodlama Teknolojilerimiz

Kodlama yaparken günümüzde bulunan en iyi cihazlarla ve en iyi kodlama yazılımlarıyla işlerinizi gerçekleştiririz. Chrome Developer Console® ile canlı testler yapar, sorunları canlı gözlem ile ilerletiriz. Sitenizde deneysel olan Apple Web-Kit® fonksiyonlarınıda kullanarak. Adaptif veya tepkisel bulanıklaştırmalarla web sitenizi daha da görkemli bir hale getiririz. Cihazların CPU ve GPU’larının aktif olarak kullanıldığı web siteler oluşturarak imkanları zorlarız. Etkileyişimin en önemli parçası olan deneyim ve sezgileri oluşturmak için dünyanın en iyi algoritmalarını kullanırız. Greensock®’ın üstün işlemeli animasyon algoritmaları ile sitenizin sezgilerini daha güçlü hale getiririz. Kullanıcınız siteye girdiğinde, standart sert duran animasyonlar değil deneyime bağlı etkileyişimli animasyonlar ile karşılaşır. Bu da yaptığınız iyi işi iyi şekilde sunmanızı sağlar. GSAP® algoritmik bileşenleri ile scroll’a bağlı tepkisel animasyonlar yaparız.

-Cihaz Uyumlulukları

Mobilite olmuş dünyamızda cihaz çeşitlilik ve türleri saymakla bitmeyecek kadar çoğaldı. Katlanabilir cihazlardan, bilgisayar performansı veren tabletlere kadar çok geniş cihaz yelpazesine sahibiz. Bu kadar geniş çerçeveye sahip değişkenler varken üstüne bir de sıra dışı tasarımlar eklenince işler daha karmaşık hal alıyor. Neyseki çözüm yine algoritmalarda. Responsive hiyerarşine uygun iskelet kurarak en zorlayıcı cihazlarda bile kusursuz görüntü elde edebiliyoruz. Birçok web tasarım ajanslarının gözden kaçırdığı windows® %125 çözünürlüğüne sahip cihazlar içinde resmi destek sunuyoruz. Bu da sadece standart ölçülerde değil, ölçeklenmiş çözünürlüklerde de web sitenizin olağan üstü gözükmesini sağlıyor.

İnsanı güzel yapan, düşünceleri ve kalbidir. Yazılımı güzel kılan ise görünmeyen noktalarındaki çekirdeğidir. Yerleşik olarak sunduğumuz, güvenlik, gizlilik ve minimum düzeyde 3.parti kanalları kullanarak, sizi ve web sitenizin ziyaretçilerini güvenliğini garanti altına alıyoruz. Herhangi bir sızmaya karşılık arkaplanda mantıksal denetçilerimiz ile o kişinin erişimini kısıtlıyoruz.

-Yazılımın Kalbi

İyi bir tasarım iyi bir kodlama beraberinde iyi bir yazılım ile gelir. Yazılımda yaptığımız tüm işlerimizde birinci önceliğimiz güvenlik. Düzenli olarak güvenlik ile yaptığımız güncellemeler ile günümüz koşullarına bağlı, yenilikçi tehditlere karşı koruyoruz. Nöral panel yapımız ile bir yere yaptığımız yenilik, sizin hiçbir müdaheleniz olmadan kendi sitenizde de uygulanmasını sağlıyor. Ve bu nöral panele BİYS® adını veriyoruz. BİYS® yerleşik güvenlik sistemleri ile tamamen kendi geliştirdiğimiz ve kodlarımızı tescillediğimiz özel bir panel. Çekirdeğini 20 yıla yakın bir süredir, sürekli güncellediğimiz, olağan üstü stabil ve hızlı tepkiler veren panelimiz, aklınızdan geçen tüm şeyleri yapmaya olanak sağlıyor. Modüler yapıdaki uzamsal bağ sayesinde sitelere çabuk entegrasyon sağlayıp, kusursuz çalışıyor. Kullanıcı deneyimi en üst çıtada olan herkesin rahatlıkla kullanabileceği yapıya sahip BİYS® panel, gereksiz tüm özelliklerden arınmış, kullanıcılarımızın taleplerine göre geliştirdiğimiz olağan üstü bir yapı. Web sitelerimizin kalbinde yer alan BİYS® Security ile an ve an sürekli risk analizi ve giriş denetçileri ile saldırılara ve hesap çalma gibi illegal faaliyetlerin önünü kesiyor. Yüzlerce sitemize saldırı yapılıp, hizmet kesintisine uğramamasındaki asıl sebep tamda bu.

İşletmenizin ilerleyişine Biltek’ten tam destek.

Biltek’ olarak daima yaptığımız işi değerli buluyoruz. Çünkü gelecek inşa ediyoruz. Yazılımın tüm teknolojik imkanlarını zorlayarak ortaya birbirlerinden eşsiz sanatsal işler çıkarıyoruz. Biliyoruzki dünya üzerinde bizim gibi teknoloji tutkunu insanlar var. Gelişimi kendisine hayat felsefesi edinmiş, her gününe değer katan kişiler… Tüm yaptığımız işler bu vizyona sahip kişiler ile oluşuyor. Vizyonu ileride olan tüm firmalarla Biltek’ olarak çalışmayı çok seviyoruz. Değer tek taraflı elde edilen bir şey olmadığı için bize katabilecek bakış açıları ve bizim çalıştıklarımıza kattığımız bakış açılarıyla alışveriş yapıyoruz.

Çok kalite, çok eşsiz ürünler üreten işletmeler, yaptığı işin kalitesini karşıki tarafa yansıtamıyor. Dijitalleşmiş dünyamızda ne kadar fark oluşturursanız o kadar akılda kalıcığınız artar. Biltek’ bu konuda tam bir “usta”. Günümüz teknolojilerin yeniliklerini ve rahatlığını kullanıcılara yansıtmak için canla başla çalışıyor. Firma hikayenizi dinledikten sonra sizin için bir senaryo oluşturuluyor. Bu senaryo dijital dünyadaki “Siz” oluyorsunuz. Hikayenizi sanatsal atölyemizde işleyip üstün teknolojik ve yenilikçi yaklaşımımız ile harmanlayıp, sizin işinizi sizden daha iyi bir şekilde anlatarak işletmenizin kalbi olan marka imajını oluşturuyoruz. Öyleki bunu o kadar iyi bir şekilde yapıyoruzki bize sadece web tasarım yaptırmak isteyen değerli müşterilerimiz, çoğu zaman “Bütün marka kimliğini bu tasarım tadına çevirelim.”, “Bu tarzda kurumsal oluşturalım.” gibi sözlerle farklı alanlarda da birlikte çalışmak istediklerini dile getiriyor. Eşsiz olmak, eşsiz iş çıkarmak bunları yaparkende dünyanın en ileri teknolojilerini kullanmak, bizi biz yapan temel taşlar.

Peki! Siz ne zaman işletmenize sınıf atlatmayı planlıyorsunuz?

Sizin İçin Ne Yapabiliriz?

İlgilendiğiniz alan(lar)ı seçtikten sonra formu doldurun, talep ettiğiniz hizmet(ler) hakkında detaylı bilgiyi ve teklifimizi en kısa sürede size iletelim!

Teknoloji İçin, Son 1 Adım.

Tamamıyla hikayesel tasarım yaklaşımımızla ve BiysTM adını verdiğimiz patentli teknolojimiz ile siteniz hiç olmadığı kadar göz kamaştırıcı.

Kendi Patentli Teknolojimiz BiysTM ve hikayesel tasarım yaklaşımımız ile hazırlanmış bazı sanatsal eserlerimiz

Blog Oluşturmada 13 Hata Nedir?

24 / ARALIK / 2015

Blog Oluşturmada 13 Hata

.Yapılan araştırmalarda görülmüştür ki, blogu olan firmalar %55 daha fazla ziyaretçi,%97 inbound link ve %434 daha fazla sayfa indekslenmesi oluşturmuştur...

Blog Oluşturmada 13 Hata

Göze çarpan bir içerik oluşturmak online pazarlamanın en önemli öğelerinden biridir ve aynı zamanda yenilenen içerik akışını kurumsal bloglarda yayınlamanın en iyi yollarından biridir. Yapılan araştırmalarda görülmüştür ki, blogu olan firmalar %55 daha fazla ziyaretçi,%97 inbound link ve %434 daha fazla sayfa indekslenmesi oluşturmuştur. Pek çok firma blog sahibi olmanın bu güçlü etkisini fark etmeye başlamış olmasına rağmen, bu firmaların çoğu bu durumu doğru şekilde uygulayamayabilmektedir. Bu hatalardan sakınmanız için aşağıda pek çok firmanın düşebileceği yanılgılardan bahsedeceğiz.

 

1-    Kurumsal Website’nizle Blog’unuzun Entegre Olmaması

Blog’unuz,blogger.com gibi ücretsiz blog platformlarında şirket websitenizin domaininden farklı bir domainde yayınlanıyor. Bu durum birkaç sebeple zarar verici olabilir. Öncelikle, yayınlanan her web sayfası arama motorlarında indekslenir ve online olarak kolayca bulunabilmenizi sağlar. Fakat kendi websitenize eklemediğiniz bu yeni içerikler sizin websiteniz yerine blogunuzu oluşturduğunuz siteye fayda sağlar.Sitenizin blogunu başka bir siteye yönlendirmeniz markanızın güvenilir olmadığı imajı verebilir. Blog’unuz için ayrı bir URL alsanız bile bu durum yine sitenize gelen ziyaretçileri ana sayfanızdan uzaklaştırır. Halbuki tam tersine blogunuz ziyaretçileri ana sayfanıza getirmeli. Bu durumu önlemek için bizim önerimiz blogunuz için bir sub-domain oluşturmanızdır. Yada blogunuzu ana sayfanızda bir klasörün altında oluşturarak da bu durumu çözebilirsiniz.

 

2-   Kendiniz Hakkında Çok Fazla İçerik Yayınlamak

Blogunuzda kendinizle ilgili veya ürün ve hizmetlerinizle ilgili çok fazla içerik paylaşmak iyi bir etki oluşturmaz, hatta ciddi anlamda liderlikten yoksun olduğunuz izlenimini oluşturur. Sitenize eğitici içerik bulma amacıyla gelen ziyaretçiler sadece sizin ürünlerinizin ne kadar mükemmel olduğu bilgisine ulaşır. Sitenizde nadiren paylaşmanız gerekenler; ürün bilgileri, yazılım dökümantasyonu ve şirketi anlatan içerikler. Sitenizde sıkça paylaşmanız gerekenler; yeni piyasa bilgileri, eğitici içerik ve en çok tutulan blog gönderileri. Ayrıca bu durumu düzeltmek için, blogunuz için düşündüğünüz içeriği değiştirin. Ürün odaklı içerik yerine eğitici, kendi endüstriniz hakkında bilgi verici ve merak uyandırıcı içerik oluşturmak için daha çok zaman ayırmanız sizin için daha faydalı olacaktır. Böylece blogunuz zamanla bulunduğunuz endüstriyle ilgili bir kaynak haline gelecektir.

 

3-  Düzensiz Aralıklarla ve Tutarsız İçerik Yayınlamak

Blogunuz var fakat düzenli olarak gönderiler yayınlamıyorsanız ve blogunuzu efektif yapacak yeterince makale yayınlamadıysanız, bu sorunla karşılaşabilirsiniz. Blogunuzu güncellemeyi ihmal etmek potansiyel müşterilerinizi kaçırmanıza sebep olabilir. Bu durumu düzeltmek için en azından haftada bir kere blogunuza makale girmelisiniz.

 

4-  Konu Dışı veya Odak Dışı İçerik Göndermek

Blogunuz düzensizse, bir şeyler eksik gibi duruyorsa ve uygun bir teması yoksa, bu sorunla karşılaşabilirsiniz. Açıkça tanımlanmış bir amacı olmadan blogunuz bir anlam ifade etmez. İnsanların blogunuzu takip etmeleri için onlara bir sebep verin. Blogunuz için konu belirlerken daha fazla zaman harcayın ve üzerine düşünün.

 

5-  İçerik Çeşitliliği Sunmamak

Sitenizde monoton bir içerik gidişatı varsa ve içerik çeşidinin azlığı okuyucuları sıkıyorsa bu sorunla karşılaşabilirsiniz. Okuyucularınıza doğru bilgiyi sunmakla kalmayıp onlara bu bilgileri aynı zamanda ilgi çekici bir şekilde sunmalısınız.  Grafik, tablo, resim gibi farlı içerikler girerek ilgiyi blogunuzda tutabilirsiniz.

 

6-  Eğlenmeye ve Sohbete Teşvik Etme Başarısızlıkları

Blogunuz düşüncelerinizi paylaşmanın sadece bir yolu. Fakat ne yazık ki okuyucuların sohbete katılmaları ve etkileşimde bulunmaları gibi imkânlar sunmuyor. Blogunuzu takip edenler potansiyel müşterileriniz olabilir, bu nedenle onlara bu şekilde davranın. Blogunuzda yorum kısmını açık tutun, yorumları yönetmeye kalkmayın, yorum yapanların tanımlayıcı URL’ler bırakmasına izin verin, yorumları takip edin ve cevaplandırın, aldığınız feedback’leri takip edin ve uygun bir şekilde cevaplandırın, konuyla ilgili direkt sorular sorarak eğlenceli hale getirmeye teşvik edin.

 

7-  SEO Fırsatlarını İhmal Etmek

Arama motorlarında çıkabilmek için blogunuzun gücünden faydalanmayı ihmal ediyor olabilirsiniz. Blogunuzu anahtar kelimelerle optimize etmezseniz doğal arama sonuçlarındaki sıralamanız düşebilir. Bu durumdan kurtulmak için blogunuza özel anahtar kelimeler belirleyin ve blog içeriğinizi bu anahtar kelimelerle optimize edin.

 

8-  Kolay Uygulanabilir Önerilerin ihmali

Bu durumdaki temel sorun blogunuza değer kazandıracak eklemeleri gözden kaçırmaktan kaynaklanır. Mesela Abone Ol yada sosyal paylaşım butonlarını blogunuza eklemeyi unutursanız, pek çok potansiyel abonenizi ve paylaşılma fırsatlarını kaçırmış olursunuz. Unutmayın, insanlara sayfanızda ne kadar çok paylaşma olanağı sağlarsanız o kadar geri dönüşümünü görürsünüz. Bu durumu düzeltmek için sitenizi gözden geçirin ve neler ekleyebileceğinize bir bakın. Genel olarak şunları eklemenizde fayda olabilir; RSS/Abone Ol butonları, sosyal paylaşım butonları, resimli içerikler, etiket ve meta açıklamalar, anahtar kelimelerle zenginleştirilmiş başlıklar, ana tema/liste, sosyal medya bağlantı seçenekleri, sosyal medya login’leri.

 

9-  Kaynak Gösterilmemiş İçerik Girilmesi

Daha önceki maddelerde de belirttiğimiz gibi blog içeriğimiz düzenli olarak güncellenmeli. İçerik yayınlamak o kadar kolay bir şey değildir, gerektiğinde kaynak göstermek gerekir. Sırf bu sebeple bir tek müşteri kaybetmenin bile bize zararı dokunacaktır. Sürekli orijinal içerik giremeyebilirsiniz. Fakat, bütünlüğü olan içerik paylaşmak, başka sektörlerden olan misafir blogcuların da paylaşım yapmasını hoş karşılamak ve işçilerin de bloga katkıda bulunmasına teşvik etmek bu durumdan korunmak için faydalı olacaktır.

 

10-  Sohbet Oluşturma Fırsatlarını Önemsememek

Potansiyel müşterilerinizle sık sık sohbet konuları oluşturmalı ve bu sohbetlere teşvik edici bildirimler yapmazsanız bu durumla karşılaşabilirsiniz. Bu da sizin gelecekteki ROI’nizi düşmesine sebep olabilir. Bu sohbetlere(CTA) blogunuzun üst veya yan tarafında yer verin. Eski blog konularına tekrar bir göz atın ve onlara da CTA ekleyin. Bu şekilde insanlar hala sizin blogunuzu okuyarak, paylaşarak, faydalanarak, blogunuzla ilgili kalmış olurlar.

 

11-  İçeriğinizi Sosyal Medya ile Desteklememek

Her gün düzenli olarak işinizle ilgili makaleler yazıyorsunuz fakat sosyal medyanın gücünü kullanmıyorsunuz demektir.  Blog içeriğinizi sosyal medyada paylaşmayarak büyük ölçekte bir okuyucu kitlesi kaybetmiş oluyorsunuz. Belki de bu kaçırdığınız insanların pek çoğu sizin işinizle ilgileniyor fakat makalelerinizin varlığından bile habersiz. Bu yüzden yeni içerik oluşturmak yerine var olan içeriğinizin sosyal medya paylaşımlarını arttırmaya zaman harcamanız daha faydalı olabilir.

 

12-  Blog Analitiklerini Gözardı Etmek

Analitikler yaptığınız çalışmaların değerini daha iyi anlayabilmenizi ve bu durumu patronunuza yada yönetim kuruluna ispat edebilmenizi sağlar. Ayrıca hangi konuların daha çok ilgi topladığını da gösterir. Bu sayede blogunuzun ne kadar etkili olduğunu görüp, onu bir sonraki aşamaya taşıyabilirsiniz. Ama tabii bu analitikleri göz ardı etmeniz sizi bütün bunlardan mahrum kılar. Bu durumu düzeltmek için analitiklere düzenli olarak göz atın, blogunuzun performansını ölçün ve blogunuzun amacına göre farklı ölçümler kullanın. Blogunuzun performansını ölçmenizi sağlayacak bazı ölçüm türleri:

 

  • Aylık Ziyaretçi
  • Trafik Oluşturan Anahtar Kelimeler
  • Blog Abone Sayısı
  • Blog Yorumları
  • Sayfa Görüntüleme
  • Gelen Linkler
  • Tweetler ve Retweetler
  • Sohbetler

 

Düzenli olarak bu ölçümleri raporlayın. Blogunuzun performansına göre zamanla bir büyüme söz konusu olacaktır.

 

13-  Bir Gecede Başarı Beklemek

Blog oluşturmak tek başına yeterli değildir. Blogunuzu başı boş bırakırsanız yeni müşteriler kazanma şansını kaçırırsınız. Hemen pes etmeyin. Başarılı bir blog oluşturmak için biraz zaman ve gayret sarf etmelisiniz. Gerekli basamakları çıkabilmek için biraz zaman ayırın, sonunda kazanan siz olacaksınız.