Hikayesel Tasarım ve BiysTM Teknolojisiyle Geliştirdiğimiz Bir

Web Tasarımda Kullandığımız Teknolojiler

Biltek’ çalışmalarını ilk aşamada teknoloji ile başlar. Kullanmış olduğumuz lisanslı donanım ve yazılımlarla müşterilerimizin ihtiyaçlarını doğrudan görme üstüne karşılanır. Bu da standart bir web ajansıda bulunmayan birçok olanaklarının kıpısını aralar. 3D modellemeden Motion Design’a kadar birçok Universal fikri rakiplerinin uygulamayacağı derecede iyi uygular.

Tasarım Teknolojilerimiz

Hizmet verdiğimiz cihazlar günümüz teknolojilerinin imkan verdiği son ekipmanlar ile desteklenir. Tasarımcılarımız 5K gibi muazzam piksel yoğunluğuna, P3 renk gamı gibi göz kamaştırıcı renk destekli monitörlerle işlemlerini gerçekleştirir. Bu, yaptığımız tüm işlerin renk uyumu ve ince ayarları için mükemmel bir alt yapı sağlar. Tüm bu işlemleri yaparken standart kullanılarıda düşünerek yapılan tüm çalışmaları geleneksel çalışan monitörlerle test edilir. İş size sunulduğunda renk ve görüntü anlamında kusursuz bir işçilikle karşılaşırsınız.

- Fontlar

Bu sadece yazılım değil, araçlar içinde geçerlidir. Biltek’ rakiplerinin aksine araştırmayı çok sever. Fontlar bizim en takıntılı olduğumuz konulardan biridir. Sitelerde kullanmış olduğumuz tüm fontlar aylık lisanslı olarak yapılır. Dışarda karşılaşabilecek fontlar kullanılmaz. Özel işlerin özel yükü olur. Fontlar bizim en özel yükümüz.

- Sunum

Sunum araç gereçlerimiz daima günceldir. Müşterilerimize en gerçekçi iş deneyimi yaşatmak için her türlü eforu harcarız. Gelişmiş Live Prototip araçlarımızla siteniz henüz kodlama aşamasına girmeden tıpkı bir web site gibi çalışan prototip ile sunulur. Bu da müşterilerimize cansız bir resim değilde, gerçeğe en yakın web site deneyimi yaşatır.

- Araçlar

Kullanmış olduğumuz araç gereçlerin hepsi lisanslıdır. Lisanslı araç gereçlere sahip olmanın avantajı çarpıcı fikir ve tasarımlara olanak sağlar. 3D modelleme gerektiren işlerde Cinema 4D® ile modelleyip Redshift® ile render alıyoruz. Endüstriyel standartların çok üstünde bir yaklaşım ile müşteri ve iş kalitesini en üstte tutuyoruz. İkonlarımızı lisanslı olarak temin ederek kişiye ve kuruma özel ikonlar oluşturuyoruz. Bu saydıklarımız bir web tasarım ajansında pek rastlayamayacağız durumdur.

Kodlamanın betik yapısı, bize hayallerimizin sınırlarını zorlamamız için yeterli olanakları sağlar. Visual Studio Code® ile oluşturduğumuz satırlar dolusu kod bloglarıyla, yazılımı ihtişamlı bir görsel şölene çeviririz. Web tasarımı yaparken tasarımdan çıkan ince fikirleri etkileyişimli hale çevirerek, bir web sitesini standart sayfa olmaktan çıkarıp hikayesel anlatıma çeviririz.

-Kodlama Teknolojilerimiz

Kodlama yaparken günümüzde bulunan en iyi cihazlarla ve en iyi kodlama yazılımlarıyla işlerinizi gerçekleştiririz. Chrome Developer Console® ile canlı testler yapar, sorunları canlı gözlem ile ilerletiriz. Sitenizde deneysel olan Apple Web-Kit® fonksiyonlarınıda kullanarak. Adaptif veya tepkisel bulanıklaştırmalarla web sitenizi daha da görkemli bir hale getiririz. Cihazların CPU ve GPU’larının aktif olarak kullanıldığı web siteler oluşturarak imkanları zorlarız. Etkileyişimin en önemli parçası olan deneyim ve sezgileri oluşturmak için dünyanın en iyi algoritmalarını kullanırız. Greensock®’ın üstün işlemeli animasyon algoritmaları ile sitenizin sezgilerini daha güçlü hale getiririz. Kullanıcınız siteye girdiğinde, standart sert duran animasyonlar değil deneyime bağlı etkileyişimli animasyonlar ile karşılaşır. Bu da yaptığınız iyi işi iyi şekilde sunmanızı sağlar. GSAP® algoritmik bileşenleri ile scroll’a bağlı tepkisel animasyonlar yaparız.

-Cihaz Uyumlulukları

Mobilite olmuş dünyamızda cihaz çeşitlilik ve türleri saymakla bitmeyecek kadar çoğaldı. Katlanabilir cihazlardan, bilgisayar performansı veren tabletlere kadar çok geniş cihaz yelpazesine sahibiz. Bu kadar geniş çerçeveye sahip değişkenler varken üstüne bir de sıra dışı tasarımlar eklenince işler daha karmaşık hal alıyor. Neyseki çözüm yine algoritmalarda. Responsive hiyerarşine uygun iskelet kurarak en zorlayıcı cihazlarda bile kusursuz görüntü elde edebiliyoruz. Birçok web tasarım ajanslarının gözden kaçırdığı windows® %125 çözünürlüğüne sahip cihazlar içinde resmi destek sunuyoruz. Bu da sadece standart ölçülerde değil, ölçeklenmiş çözünürlüklerde de web sitenizin olağan üstü gözükmesini sağlıyor.

İnsanı güzel yapan, düşünceleri ve kalbidir. Yazılımı güzel kılan ise görünmeyen noktalarındaki çekirdeğidir. Yerleşik olarak sunduğumuz, güvenlik, gizlilik ve minimum düzeyde 3.parti kanalları kullanarak, sizi ve web sitenizin ziyaretçilerini güvenliğini garanti altına alıyoruz. Herhangi bir sızmaya karşılık arkaplanda mantıksal denetçilerimiz ile o kişinin erişimini kısıtlıyoruz.

-Yazılımın Kalbi

İyi bir tasarım iyi bir kodlama beraberinde iyi bir yazılım ile gelir. Yazılımda yaptığımız tüm işlerimizde birinci önceliğimiz güvenlik. Düzenli olarak güvenlik ile yaptığımız güncellemeler ile günümüz koşullarına bağlı, yenilikçi tehditlere karşı koruyoruz. Nöral panel yapımız ile bir yere yaptığımız yenilik, sizin hiçbir müdaheleniz olmadan kendi sitenizde de uygulanmasını sağlıyor. Ve bu nöral panele BİYS® adını veriyoruz. BİYS® yerleşik güvenlik sistemleri ile tamamen kendi geliştirdiğimiz ve kodlarımızı tescillediğimiz özel bir panel. Çekirdeğini 20 yıla yakın bir süredir, sürekli güncellediğimiz, olağan üstü stabil ve hızlı tepkiler veren panelimiz, aklınızdan geçen tüm şeyleri yapmaya olanak sağlıyor. Modüler yapıdaki uzamsal bağ sayesinde sitelere çabuk entegrasyon sağlayıp, kusursuz çalışıyor. Kullanıcı deneyimi en üst çıtada olan herkesin rahatlıkla kullanabileceği yapıya sahip BİYS® panel, gereksiz tüm özelliklerden arınmış, kullanıcılarımızın taleplerine göre geliştirdiğimiz olağan üstü bir yapı. Web sitelerimizin kalbinde yer alan BİYS® Security ile an ve an sürekli risk analizi ve giriş denetçileri ile saldırılara ve hesap çalma gibi illegal faaliyetlerin önünü kesiyor. Yüzlerce sitemize saldırı yapılıp, hizmet kesintisine uğramamasındaki asıl sebep tamda bu.

İşletmenizin ilerleyişine Biltek’ten tam destek.

Biltek’ olarak daima yaptığımız işi değerli buluyoruz. Çünkü gelecek inşa ediyoruz. Yazılımın tüm teknolojik imkanlarını zorlayarak ortaya birbirlerinden eşsiz sanatsal işler çıkarıyoruz. Biliyoruzki dünya üzerinde bizim gibi teknoloji tutkunu insanlar var. Gelişimi kendisine hayat felsefesi edinmiş, her gününe değer katan kişiler… Tüm yaptığımız işler bu vizyona sahip kişiler ile oluşuyor. Vizyonu ileride olan tüm firmalarla Biltek’ olarak çalışmayı çok seviyoruz. Değer tek taraflı elde edilen bir şey olmadığı için bize katabilecek bakış açıları ve bizim çalıştıklarımıza kattığımız bakış açılarıyla alışveriş yapıyoruz.

Çok kalite, çok eşsiz ürünler üreten işletmeler, yaptığı işin kalitesini karşıki tarafa yansıtamıyor. Dijitalleşmiş dünyamızda ne kadar fark oluşturursanız o kadar akılda kalıcığınız artar. Biltek’ bu konuda tam bir “usta”. Günümüz teknolojilerin yeniliklerini ve rahatlığını kullanıcılara yansıtmak için canla başla çalışıyor. Firma hikayenizi dinledikten sonra sizin için bir senaryo oluşturuluyor. Bu senaryo dijital dünyadaki “Siz” oluyorsunuz. Hikayenizi sanatsal atölyemizde işleyip üstün teknolojik ve yenilikçi yaklaşımımız ile harmanlayıp, sizin işinizi sizden daha iyi bir şekilde anlatarak işletmenizin kalbi olan marka imajını oluşturuyoruz. Öyleki bunu o kadar iyi bir şekilde yapıyoruzki bize sadece web tasarım yaptırmak isteyen değerli müşterilerimiz, çoğu zaman “Bütün marka kimliğini bu tasarım tadına çevirelim.”, “Bu tarzda kurumsal oluşturalım.” gibi sözlerle farklı alanlarda da birlikte çalışmak istediklerini dile getiriyor. Eşsiz olmak, eşsiz iş çıkarmak bunları yaparkende dünyanın en ileri teknolojilerini kullanmak, bizi biz yapan temel taşlar.

Peki! Siz ne zaman işletmenize sınıf atlatmayı planlıyorsunuz?

Sizin İçin Ne Yapabiliriz?

İlgilendiğiniz alan(lar)ı seçtikten sonra formu doldurun, talep ettiğiniz hizmet(ler) hakkında detaylı bilgiyi ve teklifimizi en kısa sürede size iletelim!

Teknoloji İçin, Son 1 Adım.

Tamamıyla hikayesel tasarım yaklaşımımızla ve BiysTM adını verdiğimiz patentli teknolojimiz ile siteniz hiç olmadığı kadar göz kamaştırıcı.

Kendi Patentli Teknolojimiz BiysTM ve hikayesel tasarım yaklaşımımız ile hazırlanmış bazı sanatsal eserlerimiz

Sosyal Medya ve SEO Başarısı Adımları

01 / OCAK / 2016

4 Adımda Sosyal Medya ve SEO Başarısı

Optimize edilmiş içeriklerin arama motorlarında keşfedilmesi ve müşteri etkileşimli sosyal ağ geliştirmek ve içeriğin değerini arttırmak için pek çok model ve yaklaşım vardır...

4 Adımda Sosyal Medya ve SEO Başarısı

Çeşitli yönde sapmalar gösteren sosyal medya pazarlaması ve arama motoru optimizasyonu, şirketlerin hangi yönde gitmeleri konusunda zorluk yaşamalarına sebep oluyor. Optimize edilmiş içeriklerin arama motorlarında keşfedilmesi ve müşteri etkileşimli sosyal ağ geliştirmek ve içeriğin değerini arttırmak için pek çok model ve yaklaşım vardır. 4 parçadan oluşan bu sosyal SEO puzzle’ı büyük küçük bütün firmalara sosyal web’de anlamlı ve üretken bir yolcuğa başlamalarında yardımcı olacaktır.

 

Dinleme, içerik,Sosyalleşme ve Ölçüm, bu parçalar bir araya gelerek bir döngü oluşturuyorlar fakat sonraki adım da çok önemli çünkü harekete geçmeden bir sonuç elde etmek mümkün değil. Herhangi bir sosyal medya pazarlama çalışması başlamak için bir takım dinleme programlarına ihtiyaç duyarlar. Bu demek oluyor ki, izlenecek başlıklara göre sosyal içeriği toplamak, sınıflandırmak ve yönetmek için sosyal medya izleme araçları kullanmak gerekiyor. İçerik, arama motorlarının çalışmasını sağlayan bir zamk gibidir ve aynı zamanda sosyal medyada yapılan sosyal paylaşımların önemli bir parçasıdır. Aynı görüşte olduğumuz diğer insanlarla sosyalleşmek, paylaşımda bulunmak, bireysel deneyim olarak markalarla etkileşimde bulunan alıcının ihtiyacını ve satıcının hedefini karşılar.  Sosyal web’de başarılı olma eforu ölçülebilir ve nasıl daha iyi olabileceğini gösteren pek çok yol bulunabilir. Ölçümler hedefleri haklı çıkarır ve izlemek için gerekli olan doğru araçları belirlemek, gerçek zaman ve web analizi yapabilmek için önemlidir.

 

Bütün bu basamakların daha detaylı anlatımı aşağıda mevcuttur. Okurken bir yandan da kendi kendinize, firmanızın bu basamakları sosyal medya pazarlama çalışmaları açısından nasıl ele aldığını değerlendirebilirsiniz. Kısa yolları takip ediyor musunuz? Yada takip etmek için daha önemli basamaklar mı buldunuz?

 

 

Dinleme

 

Dinleme, sosyal medya pazarlaması ve optimizasyonu açısından gerekli bir başlangıçtır. Firmalar, sosyal web’in hangi kısımlarının online pazarlama stratejilerine uygun olduğunu anlama mücadelesi verirlerken, bir sosyal medya izleme programı acilen uygulamaya koyulmalıdır. Bugünün internet ortamında,  sosyal web bazında veri toplamak, bu verileri organize etmek ve yönetmek, gerçek zamanlı pazarlama fırsatları açısından çok önemlidir. Bu durumda, sosyal SEO başarısı elde etmek için izlenmesi gereken dört anahtar elementi ele almak faydalı olacaktır.

Sosyal Kanallar: Hedef müşteriniz sıklıkla hangi sosyal kanalları kullanıyor? Sosyal medya izleme programı sizin hangi sosyal kanallara yönelmeniz, daha derinlemesine kullanmanız konularında yardımcı olacaktır. Mesela, müşteri kitlenizin çoğu Twitter kullanıcısı ise neden videoya yatırım yapasınız ki?
Sosyal Anahtar Kelimeler: İyi bir sosyal medya izleme aracı, tag, yorum ve her türlü metindeki izlenen başlıkla ilgili anahtar kelimeleri analiz edebilmenize yardımcı olur. Sosyal sohbetler arama yapılan konuları etkileyebilir. Sosyal web’de popüler olan içerikler hakkında bilginiz varsa, kendi içeriğinizi bu konularla zenginleştirebilir ve arama sonuçalrında çıkmanızı ağlayabilirsiniz.
Etkileme Gücü Olan Herşey: Bir izleme programı nelerin insanlar üzerinde etkili olduğunu saptamanıza yardımcı olur. İnsanlara ilgi duydukları alanlarda etkilenecekleri birkaç şey söyleyin ve sizinle network halinde olmalarını sağlayın. Bu durum sizin içeriğinize olan erişimi de arttıracaktır.
SERPs: Sosyal medya izleme aracı Arama Motoru Sonuç Sayfasını takip etmez. Bütün büyük arama motorları farklı sosyal medya kaynaklarından data feed satın alırlar ve arama sonuçlarındaki sosyal medya içerikleriyle işbirliği halinde olurlar. Bu nedenle, işinizle ilgili anahtar terimler içeren arama sonuçlarını takip etmek ve sosyal medya kaynaklarının içeriğini saptamak büyük önem teşkil eder.

 

 

İçerik

 

İçerik, sosyal SEO’yu global yapar. Online pazarlamadaki en büyük alanlardan biri içerik yaratmak ve onu optimize etmektir. Markalar yayın yapar hale geldi, bu yeni bir şey değil fakat yaygın bir şey haline geliyor. Büyük markalar televizyon ve radyo programlarını ve yazılı içerikleri finanse ediyorlar. Online yayınlama kolaylığı firmalara müşterilerinin içerikleriyle ilgilenmesi için pek çok fırsat sağlar. Ürün ve hizmetlerle ilgili sunulan bilgiler yayınlandıkça, müşteriler daha çok bilgi sahibi olmak istediler ve bu durum İçerik Pazarlama Optimizasyonu Stratejisini ortaya çıkardı. Bu strateji ile web sayfaları, resimler, videolar, ses dosyaları, zengin medya içerikleri ve html gibi dosya tipleri sosyal kanallarda ve arama sonuçlarında sıralamanızın artması sağlanır. Eğer içerik aratılabiliyorsa, aynı zamanda optimize edilerek planlanabilir de ve sosyal ağlarla da uyumlu daha gözle görülür bir şekilde işleyebilir. İşte bu, sosyal SEO’nun özünü oluşturur.

 

Sosyalleştirme

 

Uygun sosyal medya kanallarıyla sağlam içerik pazarlama optimizasyonu stratejisi uygulamaya koyulabilir. Müşterilerin zaman geçirdikleri topluluklarla nasıl bağlantı kuracağımızı belirleyen bir planımızın olması çok önemlidir. Pazarlama çalışmalarınızın sosyalleşmesi için üç noktaya dikkat edebilirsiniz:

Alıcılar: Müşterilerinizin sosyal web’de neler yaptığını araştırın. Ne tür şeyler araştırıyorlar, tüketiyorlar yada paylaşıyorlar? Paylaşım yaparken veya satın alırken onları ne tür şeyler etkiliyor?
Ağınızı Genişletin: Zamanı az olan satıcılar genelde bu büyüyen ağda fazla vakit harcayamadıkları için başarısız oluyorlar. Ağınızda küçük ama tutarlı zaman geçirerek bunu başarabilirsiniz. Bu demek oluyor ki, her gün 10-30 dakikanızı yorum yazmak, arkadaş olmak, takip etmek, beğenmek ve günlük güncellemeler yapmaya ayırmalısınız. Sürekli büyüyen bu ağda içeriğinizi geliştirmenin ve katılımda bulunmanın başka bir alternatif yolu yok.
Geliştirme: İçerik pazarlama stratejinize uygun olarak, alıcıların ve hedeflerinizin ihtiyacına göre kendinize bir sosyal etkileşim döngüsü geliştirin. Bloglar genellikle bu tür içerikleri YouTube,Twitter, Facebook gibi sosyal kanallarla paylaşmak için ideal bir yoldur. Sosyal katılım döngüsü optimize edilmiş içerik oluşturmakla başlar. İçerik fark edilir, paylaşılır, oylanır ve içerikle ilgili bilinç artar. Artan linkler ve sosyal deneyim arama trafiğini arttırır. Trafik ve topluluklar sosyal içeriğinizi, içerik ve SEO açısından geliştirmeniz için araştırma yapmanıza yardımcı olur.

 

 

Ölçüm

 

Başarı pek çok şekilde elde edilebilir. Sosyal medya pazarlaması ve sosyal SEO ile de, sosyal medya izleme ve web analitik kombinasyonuyla uygulanabilir değerler sağlar. Sosyal medya izleme araçları sadece dinleme için efektif olmakla kalmaz webde yer alan optimize edilmiş içeriğinizin de etkisini belirlemenize yardımcı olur.  İzleme ve analitik değerlendirme, sonraki içerik oluşumları için anahtar kelime optimizasyonu ve sosyal gelişim açısından rekabette ön sırada kalmayı ve müşteri ihtiyaçlarını etkin bir şekilde karşılamayı sağlar.

 

Açıkça görüldüğü üzere, böyle sadeleştirilmiş stratejiler uygulamak amacınıza göre çeşitlendirilebilir fakat pek çok şirket bütün bir sosyal medya yol haritasını baştan sona geliştirmek istemez. Deneyimde bulunmak en iyi alternatif yollardan biridir. Bahsettiğimiz 4 adım gibi temel yapıları takip etmek, sosyal medya testi yapmanıza ve daha üretken bir sosyal medya pazarlama programı geliştirmenize yardımcı olabilir.